Rekordy w wypełnianiu misji.

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Czasy zaktualizowałem parę dni temu, ale dopiero teraz udało mi się wrzucić. Paczka zapisów Kaszuba z misji 8 TSK:
http://kuba11100.c0.pl/kam/saves/kaszub ... 111210.zip
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Wracam do wielkiego KaMowania. 4 TPR - 0:56, save'a podeślę w najbliższej przyszłości.
Crimson (king) Michailoff
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Znowuż bijesz rekordy? Jesteś nieoceniony, a najpewniej oceniony u nas za mało, skoro wciąż wybudzasz niedrzemiące zapędy. :)
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Zwą to perfekcją... 9 TPR - 0:52 (cała TPR poniżej 1 godziny!) Dużo bugów, da się jeszcze poprawić czas o jakieś 5 minut, ale... wynik kaszuba zbity o całe 17 minut!

Edit:
Jednak 0:52 w 9 TPR. Poza tym - jak to w zwyczaju miewałem, krótka relacja z moich poczynań. Z formalności - wyniki bite na SR3B7.

104. 0:56 - Taktyka wiele się nie zmieniła od poprzedniego rekordu. Chociaż zbudowałem warownię, nie musiałem z niej na szczęście skorzystać ani razu... Zatem co się działo? Decydowały centymetry. Jedna kulka więcej trafiłaby we wroga - wynik mógłby być 5 minut lepszy, jedna kulka mniej - byłoby po zabawie. Jak mówię, niewiele w sposobie rozgrywki się zmieniło, wzrosło tylko jej tempo. Stąd poprawa - chociaż jest, to bardzo, bardzo niewielka. Ale miejsce na optymalizację jest - mam nadzieję, że ktoś spróbuje zbić czas tej misji do 0:50.

109. 0:52 - Spodziewałem się, że Kaszub zostawi mi mniejszy margines błędu... Pomyliłem się sromotnie :) Jakkolwiek, żeby poprawić ten czas, trza się zbliżyć do perfekcji. Pierwsze skrzypce grają tutaj nie machiny, a włóczęgi, co dla niektórych może być niespodzianką. Jeden takowy+nieobsadzeni kusznicy na murach+olbrzymie już doświadczenie w mikrowaniu jednostkami=80% roboty z głowy. Nie ma ani jednego kusznika w szeregach, nie ma przeciwko mnie żadnego argumentu. Resztę robi pozostała piątka włóczęg i machiny... Balisty robią różnicę :) Na dole nie było trudniej - najpierw próbuje ściągać katapulta, potem (jak nie szło) prowokuje w sprytny sposób włóczęga.
Barierę 1:00 w tej misji Kaszub powinien zjeść na śniadanie. Mimo wyniku 0:52 jest jeszcze miejsce na kilka poprawek, może i na wynik w okolicach 0:45. Mam nadzieję, że długo moje 0:52 się nie utrzyma. Dziękuję, dobranoc.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Michailoff pisze:Barierę 1:00 w tej misji Kaszub powinien zjeść na śniadanie.
Nie wysilałem się przy tej misji. Przeszedłem ją tylko raz, a że nie przypadła mi do gustu, to zadowoliłem się pobiciem Twojego starego rekordu (coś koło 1:16) i w najbliższej przyszłości nie zamierzam do niej wracać.
Na razie zajmuję się w wolnych chwilach kampanią The Cruel King. Radzę, spróbuj- nowatorskie podejście do niektórych misji. No i choćbyś się..., to nie unikniesz niekiedy rekrutacji.
Nie widzę też potrzeby porównywania czasów do moich.
Ostatecznie to Ty jesteś Starym Mistrzem- ja, tylko skromnym adeptem zainspirowanym niesamowitymi rekordami :D.
Michailoff pisze: 104. 0:56
Natomiast TPR 4 to science fiction :shock:. Nawet w przybliżeniu nie jestem w stanie się do tego (0:56) zbliżyć. W tajemnicy powiem, że najlepszy mój czas to koło 1:50 i to z rekrutacją wojska. Ani razu nie skończyłem tej misji wojskiem początkowym. Zupełnie nie wiem jak i nawet już mi się nie chce. Jedno proste pytanie. Jak wywabiasz wroga– katapultą?- nie zdąży uciec, a rusza za nią cała armia wroga.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

4 TPR? Dobrze manewrując katapultą, zdążysz nią uciec. Lata praktyki w tej materii - i nie takie cuda są wykonalne :P Nawet w SR3B7, jeśli ściągnie się wroga w odpowiedni plac, nie ruszy całą armią, a tylko jednym oddziałem. Co do wywabiania - z dwóch pierwszych osad wywabiam katapultą, z głównego obozu - atakując od płn-wsch (wykorzystując ruiny osady tam się znajdującej). Drwal tam urzędujący sam podchodzi pod moje katapulty, no a za nim już cała reszta, naturalnie pojedynczymi grupkami, jedna za drugą, prosto na rzeź.
Szczerze? Najtrudniejsze tutaj jest wyczucie miejsca, skąd można uderzać, szczególnie walcząc z żółtym - tutaj jak wiemy, walka toczy się na otwartej przestrzeni, dla nas wybitnie niekorzystnej. Tego nie da się obczaić od razu, optymalizacja czasu wymaga tutaj mnóstwa prób - a trzeba to wyczuć co do kratki. Druga sprawa - koordynacja działań. Fakt, do kontroli jest tylko 9 jednostek, jednak w żadnej innej misji TPR nie jest tak istotne, gdzie stoi i co robi każdy jeden żołnierz. Aby misja ta zakończyła się tą taktyką pełnym sukcesem, wszystko w armii musi działać jak w szwajcarskim zegarku. Barierą nie do złamania dla tego "zegarka" bez żadnych hacków jest chyba 0:50, ale nie zaszkodzi spróbować - wynik 0:50 może być gwarantem wieczystego miejsca na liście rekordów.
Mi samemu jednak misja ta nie sprawiła żadnych kłopotów. Ba, z reguły jak w misjach muszę się rozbudowywać na przemysł ciężki, to zbieram cięgi, że aż strach. Z drugiej strony - 5 lat wstecz 1:00 dla mnie w tej misji było science-fiction, chociaż w życiu nie przypuszczałem, że to właśnie ta misja przetrwa najdłużej. Pewnikami dla mnie były 20 TSK (pomyliłem się ^^) i 16 TNL, gdzie miejsca na poprawę jest sporo - i chyba spróbuję ją skruszyć raz jeszcze. Tam można wykręcić poniżej 3:00.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Michailoff pisze:w życiu nie przypuszczałem, że to właśnie ta misja przetrwa najdłużej. Pewnikami dla mnie były 20 TSK (pomyliłem się ^^)

Nie jesteśmy nieomylni :D.
Michailoff pisze: i 16 TNL, gdzie miejsca na poprawę jest sporo - i chyba spróbuję ją skruszyć raz jeszcze. Tam można wykręcić poniżej 3:00.
Się doczeka :).
Michailoff pisze:wynik 0:50 może być gwarantem wieczystego miejsca na liście rekordów.
Już kuba pisał, że w TSK 2- 0:06 będzie takim gwarantem- czas bezlitośnie zweryfikował te słowa.
Michailoff pisze:(cała TPR poniżej 1 godziny!)
Nie, no chyba TPR 14 SR3b7 nie zszedłeś poniżej godziny?

A tak w ogóle.
Co myślicie o tym, by w rekordach zamieszczać nie tylko zwycięzce, ale również 2 i 3 miejsce- jak na podium. Ranking byłby bardziej rozbudowany, ale lepiej widać byłoby różnice czasowe.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Oj, z tą 16 TNL to się może skończyć ładną "wojną na czasy" :) Jak znajdę więcej wolnego czasu, to powalczę.
Co do czasu rekordowego - dla każdej misji istnieje pewna granica czasowa, która jest absolutnie nie do przekroczenia. Np. niemożliwa jest misja 2 w 0:02, nawet jeśli jest ukończona z pomocą hacków. Zakładamy, że dla takiej np. 4 TPR jest to 0:45. Konia z rzędem temu, kto złamie ten wynik. Naszym celem jest teraz w zasadzie nie bicie kolejnych rekordów, tylko maksymalnie bliskie dobicie do granicy nie do przejścia. Kwestią czasu pozostaje, kiedy rekordy przestaną padać, pojawią się co najwyżej wyrównania najlepszych wyników.
Pomysł takowych zawodów to dobra idea. Nie ma komu się tym zająć - wszak Kuba nie będzie robił tutaj wszystkiego :v
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Michailoff pisze:Pomysł takowych zawodów to dobra idea. Nie ma komu się tym zająć - wszak Kuba nie będzie robił tutaj wszystkiego :v
Gdybym miał możliwość edycji konkretnego posta dotyczacego rekordów- mógłbym sie tym zająć- bywa, że mam za dużo wolnego czasu.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Mogę postarać się coś wykombinować przy pomocy "czarnej magii", może uda mi się nie zabić całego tematu czy forum przy okazji :P

//edit: link do ostatnich zapisów: http://kuba11100.c0.pl/kam/saves/Michai ... 120117.zip

O, jeszcze mi się przypomniało... Z powodzeniem możesz sam przygotować bardziej szczegółowe zestawienie, później najwyżej wyślesz mi je, a ja tylko scalę je z pierwszym postem.
Tak się tylko zastanawiam, jak by tu rozgraniczyć te wszystkie kategorie (SR2/SR3, z produkcją wojska/bez itp.), żeby to wszystko jakoś wyglądało.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
ODPOWIEDZ