KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Kody

Kod oficjalny

Wielu graczy interesuje zapewne sprawa kodu, który znacznie ułatwiał grę w Knights and Merchants: TSK. Polegał on na zaznaczeniu odpowiednich pól spichrza tak, aby utworzyły one charakterystyczny "domek". Następnie należało wcisnąć ikonę kuszy, aby otrzymać dodatkowo 10 sztuk każdego z towarów lub ikonę konia, aby pomyślnie zakończyć misję.

W kampanii The Peasants Rebellion możemy ułatwić sobie grę na tych samych zasadach, z wyjątkiem tego, że kod-domek już nie działa. Zamiast niego twórcy gry, aby uaktywnić opcje dodawania towaru w ilości 10 sztuk i błyskawicznego przechodzenia misji, umieścili coś na kształt litery P (p. rysunki poniżej). W związku z tym ikona konia uaktywnia dodawanie towarów, zaś ikona z wiadrem ryb - następną misję.


The Shattered Kingdom

The Peasants Rebellion


Kod nieoficjalny

Opisany tu kod zaproponował jeden z odwiedzających nas fanów gry. Trick ten sprawdziliśmy na własnym sprzęcie i egzemplarzu gry. Szczególnie przydaje się on w przypadkach, gdy nie możemy przejść tzw. misji taktycznej, gdzie nie można wykorzystać kodu na błyskawiczne przejście (p. wyżej), bo nie ma tam spichrza. By uporać się z misją, która nastręcza nam wiele kłopotów i od której dostajemy białej gorączki, należy dokonać zmian w katalogu gry. Co trzeba zrobić i w jakiej kolejności? Postępuj zgodnie z poniższym opisem:

1) Otwieramy partycję dysku, na której zainstalowaliśmy grę "Knights and Merchants: The Peasants Rebellion" (np. C:/gry/Km TPR),

2) Dalej przechodzimy kolejno do katalogów: data / mission,

3) Pliki nazwane dmission (następnie numer) wyświetlone są w pierwszej kolejności i dotyczą drugiej kampanii (TPR),

4) Pliki nazwane mission (następnie numer) wyświetlone są w drugiej kolejności i dotyczą pierwszej kampanii (TSK),

5) Wśród plików odpowiedniej kampanii (tej, której misję chcemy ominąć) odszukujemy nazwę połączoną z numerem naszej misji. Zmieniamy jej nazwę (najprościej będzie dopisać na końcu lub na początku dowolny znak akceptowany przez Windows dla zmiany nazwy),

6) Włączamy grę. Uruchamiamy misję poprzednią do tej, którą chcemy ominąć i przechodzimy ją za pomocą kodu (p. wyżej - kod oficjalny). Kiedy pojawi się ekran informujący, że misja się powiodła i ekran ukazujący statystyki, przechodzimy do następnej planszy i klikamy dalej. Program załaduje tylko szablon graficzny misji, ale już bez planszy i jej minimapki. Wystarczą 3 sekundy, żebyśmy zostali automatycznie przeniesieni tam, gdzie zamierzaliśmy, a więc dalej z pominięciem wybranej mapy.


"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności