KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Newsy

KaM Remake: "uporządkowana" wersja w drodze!
(dodano: 2013-01-30, przez Lucbach)

Jeszcze przed pojawieniem się oficjalnych informacji na stronie kamremake.com, w sieci można znaleźć materiały zapowiadające nową wersję remake'u gry autorstwa Lewina i Kroma. Można ją śmiało nazwać "uporządkowaną". Dlaczego?

Głównym powodem uporządkowania są zawarte w remake'u feature'y. W nowej wersji sterowanie wojskami będzie o wiele prostsze, a to głównie za sprawą znacznie poprawionej organizacji oddziału, który na komendę "dodaj/usuń szereg" reaguje zwinnie i - co najważniejsze - bez żadnych niepotrzebnych ruchów, jak to miało miejsce dotychczas. Jak to działa w praktyce, możecie zobaczyć w serwisie YouTube, gdzie dla porównania zderzono ze sobą poprzedni i obecny system sterowania.

Do funkcji porządkujących bez wątpienia można zaliczyć też niejednokrotnie zapowiadaną lepszą organizację nadchodzących wiadomości - zarówno z czatu, jak i bezpośrednio z gry (o braku gospodarza, głodnych wojskach, skończonych zasobach). Jak mają wyglądać te uporządkowane wiadomości, widać na załączonym screenie. Koniec z lewym panelem ekranu, wypełnionym masą pojawiających się wiadomości!

Wizualnie lepiej prezentuje się również panel statystyk, który ma się dostosowywać do rozdzielczości ekranu.

Na profilu Kroma w serwisie Google + znajdziemy również rozbudowany o możliwość edycji skryptów edytor map - na razie oczywiście sam zrzut ekranu, ujawniony pod koniec zeszłego roku. Ale czy takie zmiany znajdziemy już w najbliższej wersji...?

Autorzy nie podają daty pojawienia się nowej wersji do pobrania. Zwracają uwagę na fakt konieczności ukończenia wielu innych funkcji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wśród nich jest testowany właśnie klient obsługujący serwery sieciowe na systemie Linux, który w ostatniej wersji zawierał jeszcze kilka poważnych bugów.

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności