"Knights and Merchants 2" - tajemniczy screen

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

"Knights and Merchants 2" - tajemniczy screen

Post autor: lucbach »

The Knight, webmaster niemieckiego serwisu knightsandmerchants.de opublikował właśnie na jednym z anglojęzycznych forów zrzut ekranu z... "Knights and Merchants 2"! Wiadomość elektryzuje tym bardziej, że nigdy nie wydano drugiej części gry (pojawił się jedynie dodatek TPR) oraz że nie jest jasne pochodzenie tego obrazu. A oto on:

Obrazek

The Knight bardzo oszczędnie wypowiada się na temat zaprezentowanego materiału. Nie chcąc ujawnić (na razie?) źródła jego pochodzenia, dodaje, że to początek nowego cyklu na stronie knightsandmerchants.de. Jednak ani jego tytułu, ani zawartości na razie nie podał.

W społeczności Fanów Gry istnieją przypuszczenia, że screenshot może mieć związek z osobą użytkownika Star Gazer, który pojawił się na forum niemieckiego serwisu we wrześniu 2007 roku i ujawnił to, o czym zwykli śmiertelnicy mogli tylko pomarzyć - niepublikowane dotąd materiały developerskie z różnych etapów pracy nad grą.

Na wyjaśnienie sprawy pozostaje nam czekać kilka najbliższych dni, w których może się dużo wyjaśnić.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2009, 23:51 przez lucbach, łącznie zmieniany 2 razy.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR »

Nie podoba mi się ani trochę ten screen.
KAMPANIA:
Awatar użytkownika
Gravemaster
Użytkownik Forum
Posty: 44
Rejestracja: 24 gru 2008, 10:54

Post autor: Gravemaster »

Jak już gdzie indziej wspominałem, to zbytnio odbiega od KaMu. Według mnie (i innych ludzi) trzeba zosta przy formacie 2D. Ale zanim podpiszęsię długopisem/piórem, chcę zobaczy grę. Działającą.
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Jak pisał Gravemaster, 3D mi również nie bardzo pasuje do KaMa.
Miasteczko wygląda nawet fajnie, ale na razie to za mało, żeby cokolwiek pisać o KaM 2. Poczekam na rozwój wydarzeń :wink: .
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
tick
Zbanowany
Posty: 178
Rejestracja: 21 sty 2006, 22:12
Lokalizacja: Łódz

Post autor: tick »

nie zapomnijcie waszmosscie ze mamy 21 wiek a odpowiednio przeniesiony wymiar 2d na 3 d bedzie git tyle ze pewno nikt nie wyda tyle chajsu czasu by zrobic kolejna czesc ,............... :( :(
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Jak dla mnie to również nijak ma się do KaM i wygląda mi raczej na wizualizację, niż screena z gry. Ciekaw jednak jestem skąd Knight to ma i kiedy (i czy w ogóle) pokaże więcej. Na knightsandmerchants.de nadal cisza.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum
Posty: 573
Rejestracja: 26 lut 2006, 10:01

Post autor: Zozol92 »

Bardziej mi się kojarzy z Twierdzą 2. Porównując to do K&M - całkowita utrata klimatu, gorsza, jak dla mnie, grafika i te budynki, mury oraz teren - w ogóle nie podobne. Knights and Merchants to gra... hm, radosna, zaś ogólnie cały obraz jest nieudolnie mroczny.

Gdyby się mnie ktoś spytał, z jaką grą mi się to może kojarzyć, KaM znalazłoby się na końcu listy.
Awatar użytkownika
Gravemaster
Użytkownik Forum
Posty: 44
Rejestracja: 24 gru 2008, 10:54

Post autor: Gravemaster »

Bądź co bądź jest to "dwójeczka"....
Awatar użytkownika
BBerni
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2009, 11:39

Post autor: BBerni »

:niedowiarek: Dziwne... połączone budynki, brak ulic i co dziwne brak wojsk i pomocników... Wątpię żeby to był KaM2. Wykonanie graficzne 3d nawet mi się podoba, ale klimat w KaM1 nastawiał człowieka optymistycznie, a tu jest trochę zbyt mroczno...
I na dodatek ta mgła w głębi ekranu jest trochę dziwna.
Co jest silniejsze: "armia baranów dowodzona przez lwa", czy "armia lwów dowodzona przez barana"?
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

BBerni pisze::niedowiarek: Dziwne... połączone budynki, brak ulic i co dziwne brak wojsk i pomocników...
To wirtualna makieta. Model mający zaprezentować wizję projektantów animatorom. Nic dziwnego, że tło jest nijakie, nie ma w zasięgu wzroku mieszkańców i żołnierzy. Tak wygląda na sucho wizja miasta i ośmielam się wątpić, by był to zrzut ekranu bezpośrednio z gry. Gdyby był z gry, to by gra została wydana, jakiejkolwiek formy by nie miała. A skoro nie wyszła na świat Boży, nie oznacza to, że nie wyszły zrzuty z projektu. Za dużo pracy wkłada się w gry i nie opłacałoby im się stworzyć jej wersji "na czysto". Prędzej wersji roboczej, która wcale nie musi wyglądać tak ślicznie, pełnoekranowo, że klika się na ikonkę na pulpicie i odpala w całej palecie barw. Prawdopodobnie to zrzut z jednego z ich programów, podobnie jak inne nadzwyczajne obrazki z KaM, niewiadomego pochodzienia.
BBerni pisze:Wątpię żeby to był KaM2. Wykonanie graficzne 3d nawet mi się podoba, ale klimat w KaM1 nastawiał człowieka optymistycznie, a tu jest trochę zbyt mroczno... I na dodatek ta mgła w głębi ekranu jest trochę dziwna.
Nie mogłeś napisać po prostu: "Zgadzam się z Zozolem"? Napisałeś dokładnie to samo co on. Nie usiłuj nam wkręcić, że masz do powiedzenia coś więcej, niż dwa posty wyżej zostało powiedziane. Trochę oryginalności, człowieku.
ODPOWIEDZ