Wieści o Remake

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tiank
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 06 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Wieści o Remake

Post autor: Tiank »

Jako że ostatnio na tym forum jest dość cicho o wszelkich nowinkach związanych z KaM Remake, postanowiłem zebrać i wrzucić tutaj to, czego się dowiedziałem odnośnie następnej wersji.

Prawdopodobnie niedługo pojawi się informacja na oficjalnej stronie, ale biorąc pod uwagę fakt, że Krom i Lewin są dosyć zajęci, ten temat może zaspokoić ciekawość na pewien czas :).

Przede wszystkim, zostało poprawione AI. Oto jak się buduje i szkoli:
Album, 4 zdjęcia - ustawione szkolenie 2 żołnierzy na minutę
Album, 6 zdjęć - ustawione szkolenie 6 żołnierzy na minutę

Na screenach można zobaczyć, ze AI potrafi zniszczyć swoje bezużyteczne kopalnie i budować dalej.

Armia na 90PT, Cursed Ravine: 54 piechoty, 39 łuków, 18 pik i tyle żarcia, żeby wyżywić całe miasto.

Według Lewina AI będzie wyzwaniem dla mniej doświadczonych graczy, zwłaszcza że może funkcjonować tak samo dobrze na każdej prędkości.
Poprawiono też reakcje, tzn. AI atakuje, gdy podejdziemy zbyt blisko. Nie będzie nas jednak gonić przez całą mapę, tylko cofać się do bazy (zależnie od ustawienia obrony na danej mapie).


Oprócz tego będzie można usuwać mapy z interfejsu Edytora Map:
Patch andreusa
Powtórki prawdopodobnie też będzie można usuwać (wraz z zapisem gry rzecz jasna, z odpowiednim ostrzeżeniem).

Poprawiono interfejs kampanii. O możliwości rozegrania poprzednich misji będzie przypominać odpowiednia wskazówka pod oknem wyboru kampanii: Wskazówka
Poza tym, numery misji będą widoczne na flagach. Wiadomość wprowadzającą w każdą misję będzie można minimalizować, dzięki czemu cała mapa kampanii będzie dobrze widoczna! :D
Interfejs kampanii

Poprawiono efektywność kuszników, możliwe, że zostanie też poprawiony szturm (na pewno jest to w planach).

Dodano "punkt zbiórki" dla Warowni.

Wprowadzono możliwość obserwowania rozgrywek sieciowych. W lobby może maksymalnie być 10 osób (przy 8 graczach - 2 widzów, przy 7 - 3 widzów itd.). Widzowie będą mieli własną "drużynę", a więc będą mogli ze sobą prywatnie rozmawiać podczas rozgrywki.
Widz automatycznie ma cały czas ustawiony status "gotowy" (dzięki czemu można zacząć rozgrywkę nawet wtedy, gdy na chwilę odszedł od komputera).

Każda zmiana ustawień w lobby będzie powodować zmianę statusu każdego gracza na "nie gotowy". Dzięki temu każdy będzie wiedział, że coś zostało zmienione i będzie musiał to potwierdzić.
Będzie możliwość powrotu do lobby podczas gry (coś jakby pauza, ale można też zmienić graczy lub otworzyć nową mapę). Prawdopodobnie gracze będą o tym decydować poprzez głosowanie (musi się zgodzić więcej niż połowa).

Naprawiono też występujące wcześniej błędy i dokonano wielu mniejszych poprawek. Edytor też został poprawiony. Dodano nowe komendy dla dynamicznych skryptów.

Myślę, że wypisałem najważniejsze zmiany.
Lewin planuje rozpocząć beta testy za 2-4 tygodnie. Po testach - nowa wersja :).

Informacje i screeny zebrane z Anglojęzycznego forum.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Jestem ciekaw tego szturmu !
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

Ale fajnie!
Ciekawi mnie AI i to czy jej podołam, a także to czy dam radę z DS...
Międzynarodowy ruch przywrócenia machin oblężniczych - M-RP-MO
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

no no ! kawał dobrej roboty Tiank.
Awatar użytkownika
Lord Gidoo
Użytkownik Forum
Posty: 63
Rejestracja: 01 lut 2006, 21:54
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: Lord Gidoo »

Super! Aż mi szczena opadła jak zobaczyłem miasto AI! Jeżeli faktycznie nie było w tym żadnej wcześniejszej ingerencji programistów i komputer będzie się z powodzeniem rozbudowywał na każdej mapie, to teraz na pewno gra będzie o wiele ciekawsza. Zresztą, kogo nie denerwowało, że komputer w każdej sytuacji zachowywał się jak cep... :?

Interesuje mnie tylko ta obserwacja rozgrywek sieciowych. Naprawdę są ludzie, którzy będą chcieli oglądać w czasie rzeczywistym zmagania innych graczy? Od razu mówię, że nie piszę tego żeby krytykować, ot zwykła ciekawość, co o tym myślicie? :)
Awatar użytkownika
Tiank
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 06 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tiank »

Tak Gidoo, jest to o tyle ciekawe, że możesz widzieć całą mapę, jak i to co widzi dany gracz. Możesz też zobaczyć co ma w Spichrzu, Warowni, jak rozdziela towary. Można się więc czegoś nauczyć od lepszego gracza. Nie wiadomo jednak jak się potoczy rozgrywka i jak długo będzie trwać. Zwłaszcza walki fajnie się ogląda :).

Powinieneś kiedyś spróbować, polecam! :)
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

TianK dobrze to podsumował. Od siebie dodam tylko że tryb obserwatora jest dość często wykorzystywany w meczach testowych przez wielu graczy, więc nie ma czego się uczepić ;)
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

i co bez lagów, bez podpowiadania faworytom, coś mi tu śmierdzi...
Międzynarodowy ruch przywrócenia machin oblężniczych - M-RP-MO
Awatar użytkownika
Tiank
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 06 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tiank »

Lagi mogą występować (zwłaszcza, jeżeli przyłączy się ktoś z drugiego końca świata), jednak widz nie posiada żadnych budynków czy jednostek, więc nie obciąża serwera tak bardzo. Co do podpowiadania, to już kwestia podejścia do gry, czy ktoś stawia na zabawę, czy na wygranie za wszelką cenę. Choć masz rację, można by to poprawić...
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Racja, nie grajcie z Chińczykami ! :p
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
ODPOWIEDZ