Świat snu.

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Świat snu.

Post autor: Joker »

Witam, ostatnio zaciekawił mnie temat, snu.
Mianowicie, świadomego snu. Ktoś słyszał?
(Postanowiłem, że możemy też o tym tutaj troszkę popisać.)
To sen, nad którym mamy całkowitą kontrolę, bo zdajemy sobie sprawę, że śnimy... :cyklop:
Doświadczył ktoś takiego zjawiska, bądź czytał o tym? :)
Moim zdaniem ciekawe, jaka jest wasza opinia? :D
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

Doświadczyłem i doświadczam do dziś...
a tak poważnie, to mam tak kiedy się budzę w sobotę lub niedzielę, gdy mam czas na pofantazjowanie i marzenia.
Międzynarodowy ruch przywrócenia machin oblężniczych - M-RP-MO
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Świat snu.

Post autor: Obserwator »

Słyszałem o tym, ale jest według mnie bardzo nieprawdobodobne
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Rozumiem o co chodzi i całkiem ciekawe, wiele razy próbowałem ale nigdy mi się nie udało xD Poza tym mózg wtedy z większej ilości zasobów pewnie korzysta :D

Byłeś w wojsku ? Tam się śpi z otwartymi oczami, o ile "taki" świadomy sen też wchodzi w gre :)
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Na internecie jest wiele poradników, opisów itp. opisujących przeżycia internautów, opisy snów, poradniki jak uzyskać ten sen i wiele innych.
Sam fakt, że LD (świadome śnienie) zostało potwierdzone naukowo, wyklucza , że jest to bujda. ;)
Ponoć około 20% populacji doświadcza tego samoistnie...
Nie licząc tych co, mają takie sny kiedy chcą...
Wyobrażacie sobie, że możecie w śnie robić co chcecie?
Ponoć jest on realny w 90% jakbyście byli w realnym świecie...
Dlatego wiele ludzi, budzi się rano, wykonuje wszystkie podstawowe czynności poranne i nagle budzi się znowu w swoim łóżku uświadamiając sobie, że to przed chwilą to był sen. :smiesne:
Swoją drogą, opanować tą sztukę dobrze i codziennie w nocy możemy zwiedzać kosmos, kraje, nawet świat KaM. :D
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Tak jak napisał to mój przedmówca - świadomy sen to fakt. Dawno już o tym słyszałem i wcale mnie to nie dziwi. Możliwości ludzkiego mózgu są fenomenalne. Dla zainteresowanych radzę poczytać to - http://www.paranormalne.pl/topic/33356- ... ej-glowie/. Niezupełnie "świadomy sen", ale temat częściowo podobny (możliwość kreacji światów itp.), a na pewno ciekawszy.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Kilka dni temu śniło mi się, że stanąłem na minę. Po jakimś czasie pomyślałem sobie "Cholera jasna, nogę mi urwało, a ja żadnego bólu nie czuję? To musi być sen...". Jako takiej kontroli nie miałem, jednak byłem świadom tego, że to tylko sen.

O świadomym śnie wiem już sporo czasu (nie jestem pewien, ale kilka lat temu chyba nawet była o nim mowa na tym forum), ale jakoś nieszczególnie mnie korciło, abym mógł u siebie do niego doprowadzać. Wyszaleć to się mogę w dzień, a sen ma mi dać odpoczynek. Poza tym temat świadomego snu cały czas mi się kojarzy ze środowiskami, z którymi to wolałbym nie mieć nic wspólnego, np. tulpiarzami.
Obrazek
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Co do mnie, zdarzało mi się takie coś kilka razy. Zwykle kończyło się tym że ktoś mnie zastrzelił a ja podskakiwałem niemal na pół metra :P Było to bardziej jako coś gdzie mam kontrolę nad wszystkim, ale nie mogę zakumać że śnię.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Jasne, że dzień jest po to aby się wyszaleć. Ale podczas snu sobie nie polatasz. Nie zwiedzisz, przeróżnych fantastycznych krain czy czego sobie zapragniesz...
Mówisz o odpoczynku, wiesz, że człowiekowi śni się dziennie maksymalnie do 5-6 snów, a minimalnie do 3? Więc śnisz codziennie, a odpoczywasz.
Więc czemu by nie śnić o tym co chcę i przy okazji odpoczywać? :D
Czasem wydaje Ci się, że nie śnisz o niczym bo po prostu nie pamiętasz, ludzie nie chcą pamiętać snów, bo nigdy o tym nie myślą, nie jest to potrzebnie.
Jeżeli możemy kreować swoje sny, przy tym odpoczywać jak na co dzień to czemu nie? :D
To zwykły sen jak każde, tyle, że wiesz, że śnisz.

Viking, kontrolę można mieć. Przecież możesz śnić, że jesteś magiem i plujesz ogniem, możesz kontrolować gdzie plujesz itp.
Ale, jak twój mózg zrozumie, że to jest sen i wszystko to jest fake.
To możesz robić lepsze rzeczy, zmieniać scenerie itp. :D
Niektórzy zdają sobie sprawę, że to sen i z radości aż się budzą. :D
Nawet nic nie zdążą zrobić. :D
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Śnić świadomie to jedno, a teraz spróbuj się obudzić z tego snu z własnej woli !
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
ODPOWIEDZ