Moja strona - opinie

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Moja strona - opinie

Post autor: kurzel131 »

http://muonlinechronology.eu/

Piszcie co należy zmienić w obecnym projekcie; tylko bez hejtowania.
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

To ma być strona o grze, czy to co ma być?
Menu główne:

Poza tym ogarnij grafikę, chyba widzisz, że Ci się rozjeżdża? :roll:
Strona nieczytelna, czcionka niedopasowana i do tego tło za małe! :)

Menu sezonów:
Grafika tragicznej rozdzielczości.
Zestawienie kolorystyczne... nie wiem, coś mi nie pasuje, może te rozsuwane menu po lewej? Nie wiem, coś ogółem mi nie pasuje. No i ten tekst też jakoś biednie wygląda.

Dasz radę te ramkę (suwaki) usunąć, tudzież "upiększyć"? :)

Poza tym, menu jest dla mnie chaotyczne.
Prawdopodobnie to dzięki niemu Koreańce utworzyli gre MU Online, w którą teraz Graja miliony ludzi na całym świecie.
Rozwaliła mnie ta strona i dalej nie patrzyłem.
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
wisnia_pc
Użytkownik Forum
Posty: 99
Rejestracja: 08 sty 2008, 13:24

Post autor: wisnia_pc »

Przede wszystkim powinieneś zainteresować się stylami css i div. Z ramek już nikt nie korzysta. Zobacz sobie jakiś artykuł jak projektować na div + css
ogarniesz podstawy i będzie wiele lepiej naprawdę to nie jest trudne wystarczy 1 dzień nauki, a będziesz miał podstawy do robienia ciekawych stron.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Znaczy tak pierwsze co to mały poradnik do gry MU Online na razie bardziej rozbudowany jest tylko opis do zmian, tak to żadnych opisów do broni opisów wymagań i zadawane obrażenia itd. Na razie zamierzam uzupełniać informację stare foty i dogodzić większości społeczeństwu tą stroną tylko co skończę to znowu coś do poprawy.

Powiem ci tak ja zamierzałem właśnie zrobić klasyczną stronę na ramach użycie div mam na w spin offie bo wymagali na zaliczenie.Mało ludzi czepiało się za layout.

Tło na kompie puki co zrobione w gimpie jakiś efekt czerni z czerwienią plus płomień i napisy seledynowe logo też zmieniłem.

Zasadniczo trochę upiększyłem to menu bo zabarwiłem i dodałem ten brokat, oryginalnie było zielone bez efektu brokatu.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Powiem Ci, jako przeciętny internauta, że wchodzę na tą stronę, nie wiem o czym jest i po co. Chaos totalny. Nie czytelna czcionka i obrazek w tle nie wiadomo co oznacza, do poprawy i roboty raczej wszystko. Czekam na efekt główny. Pracuj, powodzenia! :wink:
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

O rany, cofnąłem się do lat 90-tych :D

Obstawiam, że cała strona jest tylko czymś przykładowym zrobionym na zaliczenie. Jeśli oceniający zatrzymał się w czasie lub jego celem jest tylko sprawdzenie podstawowej znajomości HTML-a, to może i coś takiego by wystarczyło.
Żeby powstało z tego coś bardziej poważnego potrzeba będzie zmienić... praktycznie wszystko.

Strona główna: rozciągnięte tło, liczniki (archaizm), przycisk odświeżania (niepotrzebny), data i godzina (podobnie, umieszczanie tego w przycisku też jest dziwnym pomysłem), niedopasowane kolory czcionek/brak jednokolorowego lub przyciemnionego pola pod tekst - napisy są nieczytelne. Napis "wejście" nie jest w żaden sposób wyróżniony. Straszenie i blokady pod prawoklikiem to archaizm, banalne w obejściu.

Ogólnie - stronę "wejście" można sobie śmiało odpuścić w tym przypadku.

Zegarek w pasku stanu blokuje wyświetlanie w nim innych rzeczy (adresy odnośników, teksty zastępcze itp.) - niepotrzebny, większości ludzi wystarcza ten w prawym dolnym rogu paska zadań.

Ramki - utrudniają nawigację, mogą być nieobsługiwane w mobilnych i tekstowych przeglądarkach. Unikać.

Błąd 404 w logo robi złe pierwsze wrażenie.

Newsy - kolory (gryzą w oczy), świecące tło (j/w), nieużywanie CSS, styl pisania (może być nieoficjalny, ale wszystko z umiarem). Do tworzenia list stosuje się tagi <ul> (nie posortowana) lub <ol> (posortowana).

Menu - znowu kolory, skrypt rozwijający podkategorie (zbędny, może rozjeżdżać stronę i być utrapieniem dla użytkowników telefonów/tabletów/itd.)

Podkategorie - polecam stosowanie podobnego wyglądu na wszystkich podstronach, będzie bardziej spójnie i estetycznie.
(przy okazji - nie oglądałem wszystkich)

Galeria - taki mały potworek, nie można nawigować, grafiki wyglądają na rozciągnięte, nie ma listy wszystkiego/miniaturek/czegoś w ten deseń.

Czcionka - rozważ inne opcje niż domyślna (chociaż na pochwałę zasługuje fakt, że nie stosujesz Comic Sans MS :)).

Ogólnie - domyślam się, że to jeden z Twoich pierwszych projektów stron, więc nie ma co ustawiać sobie zbyt wysoko - stwórz jeden, ogólny, prosty, aczkolwiek czytelny i w miarę miły dla oka wygląd i unikaj błyskotek, animacji i różnych archaizmów rodem z lat 90-tych. No chyba że oceniający wyjątkowo lubi tamtą epokę, wtedy z przenoszeniem strony w czasie do lat współczesnych lepiej się jeszcze przez chwilę wstrzymać.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Generalnie sprawa ma się tak:
- większość strony to były części na zaliczenie w technikum, text na stronie, kolorowe tło, podświetlane przyciski, itd. Na razie od siebie zmieniłem na tej wersji z serwera listę rozwijaną, dodałem pokaz slajdów i 2 rodzaje liczników.

Loga nie ma, bo tez była fota z gry, a experymentowałem czy na serwerze odczyta skrypty php, logo i tło do 1 strony opracowałem na kompie kolejno w generatorze i gimpie.

U siebie generalnie zrobiłem także:
- jednakowe czarne tło do czerwonych liter
- brokat wywalę, może do napisów w nagłówkach przeniosę
- text ogarnięty, ale dopytam się odnośnie tej wizytówki kumpla


I tak jeszcze raz do szkoły tę stronę oddawałem w kolejnych częściach, nie wiem, co do ramek można powiedzieć ,że lubię dbać o historię tak jak ludzie nazywają każdą inną stację benzynową cpn dbają o historię, a czy mój przyszły pracodawca lubi stronę na ramkach nie wiem, do końca miecha miałem mu pokazać stronę mam go zaskoczyć przy tym niczego nie mówiąc.

To mój 1 projekt strona ma, ledwo 8 dni szkolne projekty wyglądały gorzej od tej, bo każdy sezon miał w tle obrazek.

Pokaz slajdów - nie tak rodzaj jest to pokaz kumple tez chciał by była opcja stopowania, znalazłem na necie takie coś z pokazaną liczbą fot ale nie mam skryptu, na razie skończę to co mam teraz do zrobienia, potem zajmę się tym.

Aha, to o czym, to jest tkwi w nazwie strony -> mu online jako nazwa gry bądź w mniejszym stopniu antyczny kontynent czy książka chronology -> kolejność wydarzeń w tym wypadku co się wydarzyło, co zostało zmienione/dodane od pierwszej wersji gry do ostatniej aktualizacji.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Mi się podoba. :)

Jak na zaliczeniowe coś, co spotyka się u twórców z pośpiechem, więc często byle jakim efektem, jest godne przynajmniej pochwały. I to publicznej. :) Rozumiem, że to w miarę świeży projekt?

Bo wiesz... gdybyś miał zamiar cokolwiek z nim uczynić, rozwinąć go jakoś, to też wypada wtedy takiej społeczności, jak nasza - nas pytasz o wskazówki przecież - zaprezentować coś... bardziej aktualnego. Nie jakiś projekt sprzed paru lat, w którym troszeczkę pogrzebałeś w ostatnim czasie, ale takiego czegoś naprawdę teraźniejszego, co podkreśla, że przyłożyłeś się, że naprawdę jest sens się rozpisywać z tymi poradami, jak to uczynił Kuba, i że nie zainteresujesz się nimi dzisiaj, a za tydzień ich nie wywalisz na śmietnik, bo Tobie przejdzie ochota majstrowania przy stronie. :)

Ile wiosen liczysz? :)
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

18 i 48 miesięcy

Zobacz na nagłówki strona ledwo ponad tydzień jest w necie, liczyłem ,że wiedza ze szkoły styknie ale trza stronę tuningować by dogodzić każdemu.

Opisy itemów będą w dalekiej przyszłości na razie doprowadzę stronę do ładu i pozbieram w miarę dużo informacji jakich mi brakuje.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Oczy bolą po wejściu na stronę ogarnij kolory i czcionkę postaw na czytelność... i potem może ktoś wejdzie..
ODPOWIEDZ