Szybsza gra, dynamiczne skryptowanie (...) (07.04.2013)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Kheli pisze:Wszystko możemy... Ale ostatni artykuł z podziałem towarów nadal nie wylądował na stronie, więc nie wiem, czy Kheli chciałby się fatygować. :D Może to szkoda czasu?
A Kheli oczywiście myśli o wysmażeniu artykuliku całego :smiesne:. Prosiłem mniej więcej o taki komunikat, jakiego udzielił Tomixx. Czyli rozumiem, że wszystko po staremu w targu?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Lewin poprosił mnie o objaśnienie tego, co stało się w targu. Tłumaczę jego komunikat na polski:
W r4179 poziom straty wynosił 2,5 (jeśli towary były jednakowej wartości, dawałeś 2,5 i otrzymywałeś w zamian 1).
W r4297 (w związku z prywatnym testem związanym z tarczami) poziom straty wyniósł 2,0.
W r5057 (release candidate dla nadchodzącej wersji) poziom straty to 2,2.

W najnowszej wersji będzie więc niższy niższy niż w r4179, ale wyższy niż w teście, który przeprowadzali ochotnicy ("private balance test").
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Prawidłowo! Niektóre strategie były niezwykle irytujące jeśli chodzi o wykorzystywanie targu...
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Bo_co pisze:Prawidłowo! Niektóre strategie były niezwykle irytujące jeśli chodzi o wykorzystywanie targu...
Boli ciebie to, że ktoś znalazł lepszą taktykę gry od ciebie? Jeżeli ktoś lubił tak grać, to po co mu to odbierać? Bo ktoś nie może sobie z takim przeciwnikiem poradzić?
To może od razu wywalić żołdaków, bo jest masa ludzi preferujących taktykę "żołdacy+kusznicy". Mnie denerwuje to, jak ktoś szkoli sobie konie i lata mi koło moich kuszników, żeby ich wystrzelali jego strzelcy. Wniosek? Należy zwiększyć wymagania dla jeźdźców, bo mnie to denerwuje.
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

;) pisze:
Bo_co pisze:Prawidłowo! Niektóre strategie były niezwykle irytujące jeśli chodzi o wykorzystywanie targu...
Boli ciebie to, że ktoś znalazł lepszą taktykę gry od ciebie? Jeżeli ktoś lubił tak grać, to po co mu to odbierać? Bo ktoś nie może sobie z takim przeciwnikiem poradzić?
To może od razu wywalić żołdaków, bo jest masa ludzi preferujących taktykę "żołdacy+kusznicy". Mnie denerwuje to, jak ktoś szkoli sobie konie i lata mi koło moich kuszników, żeby ich wystrzelali jego strzelcy. Wniosek? Należy zwiększyć wymagania dla jeźdźców, bo mnie to denerwuje.
Przypuszczam, że Bo_co ma na myśli popularną z RC wymianę początkowego jedzenia na ziarno(40 chleba --> 40 ziarna) które pozwalało każdemu graczowi na posiadanie po czasie pokoju bardzo dużej armii lekkiej, jak i żelaznej, bez żadnych problemów z jedzeniem. Pierwszym, który tę taktykę zaczął stosować (i sam ją wymyślił) był niemiecki gracz Pizzaisgood. Z marketem potrafił mieć niewyobrażalnie duże ilości łuczników po pt(rekord to chyba 70 łuczników+wsparcie mieczników), po jakimś czasie jednak albo znudziła mu się tak taktyka lub zwyczajnie uznał, że jest trochę nie fair(na angielskim forum nazwano to "market abuse"). Oczywiście znalazło się wielu graczy, którzy zaczęli go naśladować i wreszcie mogli mieć dobre wojsko połączone z przemysłem lekkim po pt. Nie dziwię się, że Bo_co nazwał tą taktykę irytującą, ponieważ normalnie, żeby mieć wojsko lekkie po pt i dobry przemysł trzeba się trochę namęczyć, a tak gracz z marketem wymieni wszystko bez żadnych problemów i będzie miał jeszcze większe wojsko.
Tomixx
Użytkownik Forum
Posty: 30
Rejestracja: 15 wrz 2012, 02:03

Post autor: Tomixx »

1.Wedlug mnie targ jest po to zeby z niego korzystac a wszyscy robia tak zeby z niego nie korzystac ... w sumie i tak dalej sprobuje cos wymyslic : )

2.Mixonku tez grywales na targu a tak Ci sie nagle nie podoba ;D



3. Co do nowej wersji podoba mi sie wynoszenie broni z warowni np do marketu :) oraz ze nie mozna juz wysylac milion budownikow na wieze ; D
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

No rzeczywiście zapomniałem. Przecież w tej grze nie można mieć olbrzymich armii, bo to jest zwykłe oszustwo. Grałem w wiele gier przez internet, ale w tej społeczność jest wyjątkowo marudna. Wystarczy się wybić poza szyki, żeby zostać zmieszanym z błotem za "oszustwo" (czyli znalezienie sobie idealnej taktyki).
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

1. Ale jednak jakiś balans musi być między normalną rozbudową, a rozbudową z marketem
2. A no grałem kilka razy Tomixxie, ale uznałem, że nie podoba mi się taka gra :D

;) Czy ja napisałem gdzieś, że posiadanie olbrzymich armii to oszustwo?
danio
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 07 lip 2012, 22:58

Post autor: danio »

Teraz to się nawet żołd bardziej opłaca mieć /najnowsza wersja/
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Jednak moim zdaniem musi być jakiś balans, bo dojdzie do sytuacji gdzie każdy będzie stosował jedną taktykę, bo inne będą po prostu nieopłacalne. Jak dla mnie rozgrywka szybko stanie się nudna.
Z drugiej strony nie można przesadzić z tym balansem bo ktoś zrobi nieco lepsza taktykę niż inni. Zmiany powinno się wprowadzać jedynie jeśli jakaś taktyka jest zbyt mocna(coś jak nerfowanie herosów w docie czy lolu - ten co grał ten wie :P).
ODPOWIEDZ