Kod źródłowy :)

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Kod źródłowy :)

Post autor: janosiczek »

Trochę szukałem w necie... i znalazłem program który odczytuje kod źródłowy nazywa się Hackman Suite
ściągnąłem go (darmowy)z http://hackman-suite.softonic.pl/ i odczytałem exe KAMA w postaci binarnej.

Jeśli jest tu jakiś człowiek który zna się na tym niech napiszę co trzeba odczytać a ja poszukam programów które to zrobią... czy cokolwiek
zaznaczam że na programowaniu się nie znam za bardzo... ale szybko się uczę :)
Awatar użytkownika
szymonn55
Użytkownik Forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:37

Post autor: szymonn55 »

Chętnie bym Ci pomógł, ale ja też się na tym nie znam :(
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Myślałem, że dasz link do dekompilatora, a tu hex-edytor... :||:
W czymś takim NIGDY nie zrozumiesz działania mechaniki elementów gry, nawet w zdekompilowanym kodzie graniczy to z cudem (nie ma w nim żadnych wskazówek, co może być czym, jako że m.in. komentarze są ignorowane przez kompilator).
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

kuba11100 pisze:komentarze są ignorowane przez kompilator).
Żeby to był komplikator. ;)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2011, 12:35 przez Kheli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

kuba11100 pisze:Myślałem, że dasz link do dekompilatora, a tu hex-edytor... :||:
W czymś takim NIGDY nie zrozumiesz działania mechaniki elementów gry, nawet w zdekompilowanym kodzie graniczy to z cudem (nie ma w nim żadnych wskazówek, co może być czym, jako że m.in. komentarze są ignorowane przez kompilator).

Najważniejsza częścią Hackman Suite jest edytor kodu binarnego Hex Editor. Zestaw zawiera też szybki deasembler, czyli program pozwalający na odczytanie kodu już zamkniętego programu, rozbudowany kalkulator naukowy, edytor szablonów i kilka innych mniejszych narzędzi programistycznych. Przy pierwszym uruchomieniu można zapoznać się z przewodnikiem po najważniejszych funkcjach programu.

Powyższe elementy nie przydadzą się przeciętnemu użytkownikowi, jednak są bardzo użyteczne dla programistów, którzy chcą odczytać i/lub zmodyfikować kod jakiegoś programu. Hackman Suite można też wykorzystać do odkrycia kodów zawartych w grach komputerowych, wyszukiwania kluczy...
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

OK, przyznam, że nie chciało mi się dokładnie czytać, ale podtrzymuję to, co już powiedziałem.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

PEBrowse Professional Interactive
http://www.download.net.pl/dm/3732/

oraz

Resource Hacker
( do znaleznienia w google)

Te dwa programy ładnie pokazują co kryje się w exe i innych pliczkach kam.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

No, tylko dalej się pytam, co z tego. Gdyby to wszystko było tak łatwe do odczytania i zrozumienia, to już dawno powstałyby ulepszenia do wielu gier i programów, których rozwój porzucono. Ale tak nie jest.
Myślisz, że autorzy SR3 o tym nie wiedzieli? Wiedzieli. Mimo to zmian w mechanizmach jest niewiele: więcej utworów na liście odtwarzania, zreorganizowane menu statystyki, włączenie dostaw wszystkich towarów u AI i nie wiem, czy coś jeszcze. Z innych odczytanych ciekawostek to jeszcze kolejność budynków, którą da się łatwo zmienić, i nieużywane polecenia w plikach misji (możliwe, że nie do końca działają).

Jeszcze inna kwestia - nawet gdyby odczytać kod, jego poprawianie może być zupełnie nieopłacalne.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Zapomniałeś dodać Kuba11100, że koledzy po fachu z Zachodu, jak i Wschodu* już się tym zajmowali. Efekt... grubo ponad 3000 stron A4 totalnego, heksadecymalnego bełkotu - oto, co wysypuje deasembler. Powodzenia życzę przy przekształcaniu tego kodu źródłowego - nim coś znajdziesz tą metodą, to prędzej powstaną w pełni działające prywatne serwery WoW:Cataclysm**.

*Litude, Krom, Dark Lord, Lewin oraz wielu, wielu innych :)
**Czyli nigdy. Obecny dodatek do Wowa w 90% przypadków na jedno zadanie (względnie - łańcuch 4-5 zadań) ma bardziej skomplikowane skrypty, niż całe KaM - a tych zadań jest 10.000, o mechanice gry nie wspominając, bo niektórych bossów z poprzedniego dodatku do tej pory w pełni nie oskryptowano.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Kasparo96
Użytkownik Forum
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kasparo96 »

Święta racja :roll: a szkoda, że prawda...
ODPOWIEDZ