Projekt: K&M_TFK

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o tym projekcie?

Dobry pomysł!
26
74%
Zły pomysł!
9
26%
 
Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Projekt: K&M_TFK

Post autor: Syriusz »

Witam wszystkich użytkowników forum,

Na wstępie napiszę o co chodzi. Właśnie rozpocząłem mozolną zabawę w tworzenie trzeciej odsłony K&M_TFK, oczywiście to tylko tworzenie nowego designu gry oraz nowej kampanii. Ponieważ osobiście mam pojęcie głównie o grafice i nauczyłem się już pracować z edytorami do K&M wiem co i jak działa zapraszam do współpracy, która może zaowocować trzecią odsłoną kultowej gry K&M.

Obrazek
Copyright by Syriusz

Uploaded with ImageShack.us

Założenia do projektu:
Obrazek - Rozkodowanie pliku exe i zmiana ikony;
Obrazek - Rozkodowanie pliku exe i zmiana numeru wersji;
Obrazek - Rozkodowanie pliku exe i zmiana kodeku BINK VIDEO na nowszy (Obecnie wersja 3.0.0.0. jest wersją ostateczną. Po rozmowie z konsultantem z firmy RAD Game Tools doszedłem do wniosku, że zmiana kodeka w grze to ogromna ingerencja w sam kod gry, krótko w trzech słowach: SAM NIE PODOŁAM);
Obrazek - Edyscja plików Video i stworzenie nowych animacji do gry;
Obrazek - Edycja plików Video i stworzenie nowego intro do kampanii i gry;
Obrazek - Edycja plików *.rx i zmiana wyglądu niektórych budynków;
Obrazek - Edycja plików *.rx i poprawienie wyglądu jednostek;
Obrazek - Edycja plików *.rx i zmiana wyglądu interfejsu gry;
Obrazek - Edycja plików *.rx i zmiana wyglądu menu;
Obrazek - Edycja plików *.rx i zmiana wyglądu menu podsumowania misji;
Obrazek - Edycja plików *.lib i korekcja niektórych sformułowań na bardziej polskie;
Obrazek - Edycja plików *.lib i zmiana tekstów kampanii TSK na nowe teksty z kampanii TFK;
Obrazek - Edycja plików *.sng i podmiana plików (nowa ścieżka audio);
Obrazek - Edycja map i scenariuszy zgodnie z założeniem kampanii TFK;
Obrazek - i inne...

Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy lub gg. Maile oraz gg odbieram codziennie od 10:00 do 11:00 i od 18:00 do 19:00. Nie odpisuje na maile o innym tytule niż: "Projekt: K&M_TFK"

Do współpracy zachęcam głównie osoby znające się na programowaniu, może coś razem zdziałamy!

Oto niektóre efekty mojej pracy:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Pozdrawiam: Syriusz
Kontakt:
email - arkcity@o2.pl
gg - 2880923[/img]
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 19:55 przez Syriusz, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR »

Nic z tego nie będzie.
KAMPANIA:
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Żeby nie powtarzać po koledze powiem:
Nie będzie nic z tego.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Projekt: K&M_TFK

Post autor: kuba11100 »

Syriusz pisze:Założenia do projektu:
- Rozkodowanie pliku exe (...)
I już w tym momencie porywasz się z motyką na słońce - nawet ludzie z zagranicznej ekipy tego próbowali, ale zmiany były naprawdę nieliczne (jak przywrócenie napisu "Track", powiększenie liczby możliwych utworów itp.).
Ograniczenia techniczne są kolejną przeszkodą - chociażby ograniczona paleta (do 256 kolorów), czy bardzo niedokładnie zrobiony silnik sprawiają, że nie ma sensu opierać się na nim wiedząc, że jego błędy i tak pozostaną.
Szczerze, jeśli chcesz pracować nad modem do czegoś - to patrz bardziej w kierunku remake'u Kroma (jak będzie już bliżej ukończenia i względnie stabilny). Tu zawsze masz otwarte źródła, co wiele ułatwia.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Już ktoś coś takiego obiecywał. Naobiecywał to czego nigdy nie zrobił.
Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

Nie składam obietnic bez pokrycia.

Dekodowanie pliku exe idzie mi całkiem całkiem, bo korzystam z 5 różnych programów i każdy pokazuje mi inne fragmenty kodu. Łączenie ich w całość nie ma sensu, bo programy służą do różnego rodzaju plików.
ObrazekObrazek


Jak mam być szczery, to remake mi sie nie podoba, zanikła gdzieś ta kwitesencja Knights-a... dla mnie knights to gra w 2D po cholere mi 3d, które tylko zwiększa wyagania, obciąża silnik gry ponad 500% czego efektem jest desynchronizacja mapy, czyli klikasz koło spichrza a drogę buduje Ci 15 pól niżej.... następny remake będzie we flashu ;)

Jak ktoś lubi strategie rozbudowane e 3d i z innymi bajerami to niech zagra sobie w setlersów 7 -_- GDZIE TA MAGIA KNIGHTS-a, która w 1999 roku wraz z prockiem celerona 400MHz robiła fororę :P:P

Co do mojego projektu... ja przynajmniej pomyślałem o nawiązaniu kontaktu z twórcami gry :D:D Co prawda dpiero zamierzam to zrobić i poprosić o pewne wsparcie techniczne, bo nie wiem, czy wiecie ale firmy tworzące gry mogą sobie zastrzec prawo do tworzenia remaków... więc w chwili obecnej wszystko co wyszło z pod ręki userów, którzy nie otrzymali zgody na powielanie i przetwarzanie kody gry łamią prawo...

Co do możliwości silnika gry.... faktycznie ma takie luki, że jakby to był silnik do samochodu, to nawet by nie odpalił bo brakuje mu zbyt wielu części.... jednak Knights mimo to DZIAŁA! Więc coś można zrobić.... Z tym, że wiem i zgadzam się z Wami, iż bez odpowiednich narzędzi user nie jest w stanie zrobić prawie nic...

Jeśli są jakieś błędy bardzo przepraszam, jestem osobą słabowidzącą :/
Krom
Użytkownik Forum
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2008, 09:16
Kontakt:

Post autor: Krom »

What do you have against KaM Remake?
Why do you blame it for 3D, where's 3D there? )))
Creator of Knights Province: http://knightsprovince.com
Creator of KaM Remake: http://kamremake.com
Creator of World Racing modding tools: http://krom.reveur.de
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Do czego konkretnie użyłeś ResHackera (ze zrzutów)?

Tryb 3D w remake'u to raczej tylko taka zabawka, która do niczego użytecznego nie służy (przynajmniej na razie, bo po co jest schowana pod F11). Nie trzeba go w ogóle używać.

Z zamiarem skontaktowania się z autorami bym się wstrzymał - gdy była wysyłana petycja o udostępnianie źródeł Ohlmann (główny programista) powiedział, że nie pamięta już, co tam kodował te 12 lat temu i nie będzie udzielał żadnego wsparcia.

Remake tak do końca prawa nie łamie - nie ma formalnej nazwy powiązanej z KaM, a w licencji jest wspomniane, że korzystanie z niego jest legalne tylko w przypadku wcześniejszego zakupu oryginalnego KaM (remake jest potraktowany jako mod). Zaś Zuxxez zawsze wydawał się nie być źle nastawiony do całej roboty fanów, którzy robili patche - SR2 został ostatecznie uznany za oficjalny.

Tak jeszcze patrzę na Twoją listę i muszę dodać:
- pliki .lib zostały już dawno odkodowane, możesz łatwo zmienić teksty programem LIBDecoder;
- pliki .sng to nic innego jak pliki MP2 ze zmienionym rozszerzeniem :-) (MP3 też są częściowo obsługiwane, zależało to od czegoś (bitrate?), ale już nie pamiętam dokładnie czego)
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

kuba11100 pisze:Do czego konkretnie użyłeś ResHackera (ze zrzutów)?
Faktycznie na pierwszy rzut oka to ResHacker jednakże może Cię rozczaruję to nie ResHack :D Mimo niesamowicie podobnego interfejsu to inny program ;) Ale jest oparty o ResHack.Jednak autor nie wyraził zgody na opublikowanie nazwy ani udostępnianie programu :/ a szkoda. Program ma możliwość po odpaleniu gry indeksowanie wykonywanych akcji, co pozwala wysnuć pewne domniemania, który plik spakowany w pliku exe za co odpowiada. Ostatnio walczę z tym zakichanym kodekiem ale podmiana plików tym akurat programem jest niemozliwa a inne programy p: reshack nie widzą tych plików :/:/ tylko pliki ikony i dialogu :/:/ Programista knightsa wykonał dobrą robotę, ale bez programu na jakim pracował nigdy nie uda się rozgryść knightsa nawet w 60%... to pzykra prawda.
kuba11100 pisze:Z zamiarem skontaktowania się z autorami bym się wstrzymał - gdy była wysyłana petycja o udostępnianie źródeł Ohlmann (główny programista) powiedział, że nie pamięta już, co tam kodował te 12 lat temu i nie będzie udzielał żadnego wsparcia.
Jeszcze nic nie pisałem, ale w Piśmie Świętym jest napisane [...] kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą... [...] Nie będę uważał się za alfę i omegę :P ale myślę, że dopóki gra ma fanów i autorzy są wśród żywych warto dziaać ;)
kuba11100 pisze:Remake tak do końca prawa nie łamie - nie ma formalnej nazwy powiązanej z KaM, a w licencji jest wspomniane, że korzystanie z niego jest legalne tylko w przypadku wcześniejszego zakupu oryginalnego KaM (remake jest potraktowany jako mod). Zaś Zuxxez zawsze wydawał się nie być źle nastawiony do całej roboty fanów, którzy robili patche - SR2 został ostatecznie uznany za oficjalny.
Co do tej wypowiedi, to Wies nie traktuję tego tak całkiem serio, bo wiadomo o co chodzi :P:P napisałem o prawach tylko dlatego, żeby uświadomić userów o konieczności legalizowania swoich patchów, modów, remaków, itd... bo i tak wiemy jak copyright działa w sieci :P jakby to powiedział mój chrześniak żal.pl
kuba11100 pisze:Tak jeszcze patrzę na Twoją listę i muszę dodać:
- pliki .lib zostały już dawno odkodowane, możesz łatwo zmienić teksty programem LIBDecoder;
- pliki .sng to nic innego jak pliki MP2 ze zmienionym rozszerzeniem (MP3 też są częściowo obsługiwane, zależało to od czegoś (bitrate?), ale już nie pamiętam dokładnie czego)
Moim zdanie to genialne, że te pliki są takie proste do edycji, bo można nimi manipulować w prawie dowolny sposób :P A o istnieniu edytorów wiedziałem, ale już w trans pisania słowa "rozkodowanie" wpadłem i ciężko potem wyrwać sie z takiego stanu ctrl+c i ctrl+v :P:P:P
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

No jeżeli już tyle ,,zielonych ptaszków'' postawiłeś na swoim projekcie to zaczynam mniej wątpić. Życzę powodzenia i czekam na efekt :}
ODPOWIEDZ