"KaM" po wakacjach (...) (30.08.2010)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

"KaM" po wakacjach (...) (30.08.2010)

Post autor: lucbach »

Wakacje czasem uśpienia? Nie dla spraw związanych z Knights and Merchants! Lipiec i sierpień 2010 roku były świadkami dwóch zaskakujących wydarzeń: ujawnienia prototypu "Knights and Merchants 2" oraz – i tu bardzo smutna wiadomość – ogłoszenia upadłości Topware, polskiego dystrybutora gry.

Niemal sensacyjną wiadomością można nazwać ujawnienie jeszcze pod koniec czerwca prototypu (dokładnie: grywalnej wersji Alpha) gry "Knights and Merchants 2". Uczynił to Clausomat, jeden z niemieckich użytkowników forum knightsandmerchants.de. Nikt nie ma wątpliwości, że to osoba bezpośrednio zaangażowana 8 lat temu w tworzenie kolejnej części strategii. Wiarygodności dodaje tej publikacji nie tylko przedstawiony na forum zrzut ekranu, ale przede wszystkim załączone pliki instalacyjne prototypu (Rapidshare, hasło: <i>achtung</i>), który działa &#8211; zgodnie z obietnicą autora postu &#8211; również w systemach Windows Vista i Windows 7. Szczegóły instalacji tej wersji gry omówmy wspólnie w tym temacie.

Fani gry skupieni wokół niemieckiego forum z niedowierzaniem przyjęli wiadomość o nigdy nie ujawnionej kontynuacji gry. Zwrócili uwagę na przyciągającą oko grafikę, którą &#8211; mimo, że w trybie 2D &#8211; ocenili jako bardzo atrakcyjną. Szczególne wyrazy podziwu padają wciąż na temat wyglądu wody, choć i ukształtowanie terenu oraz budynki nie pozostawiają wiele do życzenia.

Autor sensacyjnego postu nie ujawnił swojej tożsamości lub choćby szczegółów mogących naprowadzić na jakikolwiek trop. Nieoficjalnie mówi się, że jest kimś z zespołu niemieckiego dystrybutora Similis. Równie zaskoczony co fani opublikowaniem prototypu był jeden z twórców gry, udzielający się na forum knightsandmerchants.de pod pseudonimem Stargazer.

Topware zbankrutował

Nieoficjalnie wiedzieliśmy już w czerwcu, oficjalnie &#8211; przed kilkoma tygodniami: Topware, jeden z najbardziej znanych i zasłużonych dystrybutorów gier ogłosił upadłość. Jako powód bankructwa firmy podaje się brak zainteresowania jego rozwojem przez Zuxxez Entertainment, która w 2001 roku przejęła upadający trzon TopWare.

W swoim portfolio TopWare miał takie hity jak: "Knights and Merchants", "Kurka Wodna", "Emergency", "Polanie", serię "Earth" oraz "Euro Truck Simulator". Ciekawe zestawienie-wspomnienie na temat TopWare jest dostępne tutaj: "10 rzeczy, za które zapamiętam TopWare" (miki, dzięki za link).

Czekamy na Wasze komentarze.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 20:47 przez lucbach, łącznie zmieniany 1 raz.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

czy ta czesc bedzie kontynuowana czy juz nie? ciekawie ona wyglada i chcialbym zobaczyc juz zrobiana wersje ;)
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Teraz - jeśli pozwolicie - moje słowo komentarza, którego nie mogłem umieścić w poście: jestem równie zaskoczony, co Wy (jesteście?). Niesamowite, że ludzie potrafią trzymać takie rzeczy latami i w pewnym momencie je ujawnić.

Mam prośbę: próbowałem zainstalować tę wersję, żeby sprawdzić grę w akcji i zrobić swoje screeny. Podmieniłem cały katalog "data", który jest załączony w pliku udostępnionym na Rapidshare. Niestety nic w grze się nie zmienia. Być może nie powinienem tego instalować na SR2, tylko na "czystą" wersję gry? Jeśli komuś z Was uda się to uruchomić, to proszę podzielcie się wiedzą.

Łezka się w oku kręci - niewydany "KaM2", brak TopWare...

//edit
@;): nie, ta wersja nie będzie kontynuowana. To, nad czym pracują fani, to remake KaM, który jest czymś zupełnie innym. W poście, który dojrzałem na niemieckim forum ktoś wyliczył, ile rzeczy i ludzi trzeba by zebrać, żeby móc coś z tym zrobić. Nie napawało to optymizmem...
lucbach,
administrator knights.sztab.com
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

To KaM2 działa niezależnie od oryginalnego KaM-a, wystarczy wypakować.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Ożesz, nie zauważyłem pliku MAS.exe... :zraniony: .

Dzięki Kuba.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

No wreszcie! KAM2!!!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lord Gidoo
Użytkownik Forum
Posty: 63
Rejestracja: 01 lut 2006, 21:54
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: Lord Gidoo »

łał, tego jeszcze nie było! Twórcy wspominali kiedyś, że porzucili prace nad KaM2 ale nie przypuszczałem, że ich projekt był aż tak nowatorski.
Z niedowierzaniem odpaliłem ten prototyp i co zobaczyłem? Setlersów, Twierdze.. Oczywiście nie mówie, że te gry były złe (ileż to godzin wyjętych z życia spędziło się na zdobywaniu zamku Wieprza :D ) ale z knights and Merchants ma to mało wspólnego. Grafika budynków jest ładna. Trzeba przyznać,że woda (jak na tamte możliwości) jest poprostu świetna - fale uderzające o brzeg, jej przejżystość. Wszystko ładnie, ale według mnie twórcy szli w złym kierynku. W nowej odsłonie chcieli zmienić wszystko, czerpiąc pomysły z pierwszej części, a przecież wystarczyło poprawić i rozbudować pierwowzór.

W gruncie rzeczy cieszę się, że Knights and Merchants nie ukazało się w takim wydaniu.

PS. Apropo uśpienia - nie chciałem zakładać nowego tematu i robić zamieszania, ale strona i forum w zeszłym tygodniu przez pare dni były niedostępne.. :zamurowany:
Awatar użytkownika
Rycerz
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2010, 15:48

Post autor: Rycerz »

Bardzo ciekawe :)
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Lord Gidoo pisze:Z niedowierzaniem odpaliłem ten prototyp i co zobaczyłem? Setlersów, Twierdze.. Oczywiście nie mówie, że te gry były złe (ileż to godzin wyjętych z życia spędziło się na zdobywaniu zamku Wieprza :D ) ale z knights and Merchants ma to mało wspólnego.
Z perspektywy czasu można chyba śmiało stwierdzić, że wszystkie RTS-y tamtych lat były do siebie bardzo podobne. Choć &#8211; tu się z Tobą zgodzę w 100% &#8211; grafika "K&M" o wiele mniej się do nich upodabniała, niż grafika mającego powstać "K&M2".
Lord Gidoo pisze:PS. Apropo uśpienia - nie chciałem zakładać nowego tematu i robić zamieszania, ale strona i forum w zeszłym tygodniu przez pare dni były niedostępne.. :zamurowany:
To było spowodowane awarią serwerów Sztabu VVeteranów &#8211; zupełnie niezależne od nas. Wybaczcie.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

A mi się podoba grafika z KaM 2, dalej jest kolorowa, podobna do "jedynki", a nie jak ta niby kontynuacja w 3D, taka szara, upiorna. Nie ściągnąłem jeszcze tego prototypu, ale mam smak zobaczyć tą wodę, jak faluje.

Co do TopWare, no trudno, kiedyś zawsze musi coś upaść.
ODPOWIEDZ