Przetestuj moją misję/mapę!

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Przetestuj moją misję/mapę!

Post autor: Jared »

Ten temat powstał dla takich jak ja, czyli graczy, którzy dopiero zaczynają robić misje oraz mapy.

Chodzi o to, aby każdy, który chciałby "pokazać światu" swoją misję lub mapę, mógłby wrzucić ją tutaj, oczekując na cenne uwagi, zamiast od razu robić mega-hiper kampanię i zaraz po otworzeniu edytora wymyślać fabułę.

Oto moja pierwsza mapa, mam też skrypty do niej, ale póki co, czekam na uwagi, co poprawić w samej mapie:

http://rapidshare.de/files/42014442/save01.map.html

Dodaję jednak samą misję, żebyście mogli sprawdzić, jak wygląda mapa "w praniu", bo jak odpaliłem ją u siebie, to na TPR nie działała, a na TSK góry miały... okna :)

http://rapidshare.de/files/42015733/mission1.dat.html
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Ok.. zaczynamy.
Powiem/napiszę, że całkiem nieźle Ci to wyszło... oceniam jednak mapę, bo nie chce mi się bawić w rozpracowywanie ataków itp.

A więc tak:
-Różnorodność gleb i ich rozmieszczenie jest dobre... w zasadzie nie ma się czego przyczepić. Raczej nie musisz ich już zmieniać.
-Góry: z tym jest już nieco gorzej, ale i tak można by było je znieść... co prawda nie wiem jak to wygląda w grze, ale wydaje mi się, że te na północy (w wiosce zielonego) są prawidłowo wykonane (choć można by je lekko wygładzić). Urwisko mniej więcej na środku mapy jest z kolei chyba zbyt łagodne i nieco krzywe, a góra na wysepce powyżej jest za prosta (w znaczeniu, że nudna).
-Most łączący wyspę z kontynentem jest trochę niestarannie zrobiony... musisz go wygładzić.
-Ukształtowania terenu oceniać nie będę, bo z edytora się nie da... wydaje mi się jednak, że jest zbyt łagodne, a w efekcie nie będzie go widać w grze...
-Upiększacze (kwiatki itp): prawidłowa ilość, choć miejscami można ich trochę dorzucić... za mało jest kamieni, badyli i tych krzewów (nazwijmy to krzewami) na plaży. Na tym dużym bagnisku dorobiłbym jeszcze trzciny, bo poskąpiłeś...
-Drzewa i lasy: to samo co powyżej... da się grać z taką ilością, ale też nie zaszkodzi gdzieniegdzie postawić jeszcze jakieś drzewko czy krzak.
-"Fałdowanie wody" jest niemal zerowe, ale jak jesteś początkujący to nie radzę na razie się za to zabierać...
-Widzę natomiast kilka błędów połączenia dwóch zupełnie rożnych gleb... trzeba to poprawić... góry też miejscami są "niedomalowane", albo wręcz przeciwnie.
-Ogółem mapa ani nudna, ani oryginalna nie jest... taka w stylu tych z kampanii TSK czy TPR. Jedynie na środku chyba jest nieco zbyt pusto... dorobiłbym jeszcze tam jakieś urwisko... Nie wiem też po co jest ta wysepka, skoro nic się na niej nie znajduje... trzeba coś z tym zrobić.
-Jeśli chodzi o miasto przeciwnika: jest zbyt prostackie... muszą być bardziej kręte dróżki, może nawet dalej od siebie porozstawiane budynki.


Jeśli to Twoja pierwsza mapa, to już mogę wywróżyć, że będziesz jednym z lepszych mapperów... (pomijając mnie oczywiście ;p)
Poza tym gratuluję pomysłu na temat... może dzięki niemu będzie mniej wystawianych kampanii-gniotów...
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Bardzo dziękuję za cenne uwagi, DeBe, wyrobiłeś sobie opinię surowego sędziego na tym forum, więc bycie nie zjechanym przez Ciebie doszczętnie to miłe uczucie :mrgreen:

Szczególnie trafne były uwagi dotyczące połączeń, w zachodniej części mapy rzeczywiście kryły się nierzucające się w oczy kwadraty. Miasto wroga też wydawało mi się dziwne, postaram się trochę urozmaicić i, może, rozciagnąc. Także bardzo celne spostrzeżenie dotyczące gór - gdzieniegdzie teren jest podniesiony w miejscu, gdzie jeszcze nie ma skały, a jest gleba. Dodam chyba jeszcze jakąś małą skałkę w centralnej części mapy. Natomiast mała wysepka jest raczej dla urozmaicenia mapy, poza tym jest tam kamień, który mógłby się przydać tym, którzy, jak ja, lubią czasem po zwyciężeniu wroga, nieco się rozbudować.

Zapraszam innych do oceniania i zamieszczania tutaj własnych map.
Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum
Posty: 82
Rejestracja: 26 gru 2008, 13:14

Post autor: Zielarz »

Ładnie, ale jest się do czego przyczepić...
Cóż, południe bardzo mi się podobało, ale północ jest b. niedopracowana, mury są koślawe, góry jakieś takie postrzępione i za płaskie, złe flow direction, wiele tilesów ma zły kierunek (góry na północy)...
Ale ogółem fajny pomysł na mapę... pozapinaj wszystko na ostatni guzik i opraw fabułą, a całkiem ciekawa misja wyjdzie :wink: .
Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum
Posty: 573
Rejestracja: 26 lut 2006, 10:01

Post autor: Zozol92 »

Cóż... niestety nie mam akurat czasu, by obejrzeć mapę w grze (a powszechnie wiadomo, iż edytor jest zakłamany), więc nie wygłoszę żadnej zadowalającej, fachowej opinii :P , ale udzielę jednej porady. Przy lewej i górnej krawędzi mapy zrób dwie warstwy czerwonych krzyżyków - pewien bug pozwala przechodzić tamtędy nawet po wodzie i górach, zaś ów zabieg zabezpieczy ten błąd gry. Powodzenia w tworzeniu map i misji :wink:
Awatar użytkownika
Kamson
Użytkownik Forum
Posty: 183
Rejestracja: 08 cze 2008, 01:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kamson »

ja jestem podwrażeniem jednak woda i przy murach i w dole mapy nie jest dopracowana.Poza tym to git czekam na Kampanie.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Zozol92 pisze:(...)ale udzielę jednej porady. Przy lewej i górnej krawędzi mapy zrób dwie warstwy czerwonych krzyżyków - pewien bug pozwala przechodzić tamtędy nawet po wodzie i górach, zaś ów zabieg zabezpieczy ten błąd gry.
Z czego wiem błąd ten jest częściowo naprawiony tzn. jednostki nie mogą chodzić po wodzie, ale mogą chodzić po bardzo pochyłym terenie. Krzyżyki postawione na krawędzi mapy nic nie dają. Rozwiązaniem jest zablokowanie miejsca w edytorze Qage'a obiektem 61.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum
Posty: 573
Rejestracja: 26 lut 2006, 10:01

Post autor: Zozol92 »

Wielokrotnie się zabezpieczałem przed chodzeniem jednostek po lewej i górnej krawędzi właśnie za pomocą krzyżyków. Sęk w tym, że trzeba nałożyć ich dwie linie, ponieważ tą zewnętrzną jednostki będą ignorowały - tak jak wodę i góry, ale drugiej już nie mogą przekroczyć. Być może jakaś nowa wersja Edytora Kroma ten bug wyeliminowała (bo możliwe, że to jego sprawka - w końcu w kampanii TSK ten błąd nie istnieje). Ja stosuję 0.5. Natomiast pierwszy raz słyszę o tym pochyłym terenie...
Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum
Posty: 82
Rejestracja: 26 gru 2008, 13:14

Post autor: Zielarz »

Gdzie można pobrać ten edytor? Słyszałem tylko o edytorze Kroma i Kranendonka.
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Druga mapa, brak skryptów, więc proszę o uwagi dotyczące terenu.

http://rapidshare.de/files/44827539/Pierwsza.map.html
ODPOWIEDZ