Regulamin Forum

Pojawiają się tu informacje istotne dla funkcjonowania Forum. Zapraszamy do przeglądnięcia od czasu do czasu.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Regulamin Forum

Post autor: lucbach »

Zapraszam wszystkich Użytkowników do zapoznania się z regulaminem Forum.

Dziękuję Rafaelowi_5000 za jego napisanie.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2007, 19:05 przez lucbach, łącznie zmieniany 1 raz.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Popieram. Na forach zdarzają się nie tylko najazdy dzikich watach spam-botów. Zdarzają się użyszkodnicy, którzy robią wiochę na forum i w shoutboxie (jeżeli to ostatnie na forum istnieje). Trzeba czasem ustalić miejsce tych, co chcą, by to ich traktować jako najważniejszych. Ja na przykład jestem zwykłym, prostym użytkownikiem, i cieszę się, że mogę korzystać z tego forum (i wszystkich jego dobrodziejstw zgodnie z przeznaczeniem, mam nadzieję). Oczywiście errare humanum est (mylić się rzeczą ludzką jest). Jednak co innego jest brak jednego, dwóch przecinków w długim tekście (czy brak jednego polskiego znaku), a co innego 10 błędów ortograficznych w 20-wyrazowym poście. Bardzo pomaga moduł sprawdzania pisowni w Firefoksie 2.0 i późniejszych wersjach.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Wubek
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 13 maja 2006, 12:00

Post autor: Wubek »

Regulamin ok, tylko jedno mi się nie podoba ^^

Zamiast "Regulamin dla leniwych" powinien być napis "
Regulamin napisany po ludzku".
Nie wiem po co sobie utrudniać takimi zawiłościami...proste jest lepsze?
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

Jak dla mnie nazwa pasuje jak ulał... Widziałem dłuższe regulaminy, a ten jest odpowiedni, a co dopiero ten dla leniwych ^^ Gdy będą problemy, gdy będzie trzeba coś udowodnić zaczerpnie się wiedzę z tego rozwiniętego regulaminu, a nie z leniwego, bo myślę, że jako tako, każdy wie jak się zachowywać na forach internetowych. A to "jako tako" to jest właśnie ten regulamin dla leniwych. ;)
Obrazek
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

lucbach pisze:Dziękuję Rafaelowi_5000 za jego napisanie.
Drobiazg ;)
Michailoff pisze:(...) co innego jest brak jednego, dwóch przecinków w długim tekście (czy brak jednego polskiego znaku), a co innego 10 błędów ortograficznych w 20-wyrazowym poście. Bardzo pomaga moduł sprawdzania pisowni w Firefoksie 2.0 i późniejszych wersjach.
Oczywiście dopuszczamy drobne błędy interpunkcyjne, tudzież literówki, ale jeżeli widzimy, że użytkownik ewidentnie nie używa klawisza "Alt" albo totalnie ignoruje jakiekolwiek zasady ortografii to nie możemy pozostać obojętni.
Zgodnie z tym co ustaliliśmy w ?2 ust.5 naszego regulaminu:
(...) Permanentne ignorowanie tych zasad (w tym także nieużywanie polskich znaków) będzie karane, o czym mowa w ?3.
A jeśli ktoś ma wątpliwości co do pisowni zawsze może skorzystać z wielu rozwiązań: słownik ortograficzny, Microsoft Word (tudzież inny program z funkcją sprawdzania pisowni), Firefox z wbudowanym już modułem, Google i na pewno jeszcze wiele wiele innych. Dbajcie by wasze posty nie były niechlujne, proszę. Minuta pisania postu dłużej was nie zbawi, a na pewno będzie to o was lepiej świadczyło.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Akcja BYKOM STOP

Post autor: Michailoff »

Tu bym polecił akcję BYKOM STOP! (adres: http://www.bykom-stop.avx.pl/ )
Ja zawsze staram się pisać jak najlepiej. Ja ZAWSZE piszę polskie znaki, gdzie się tylko da ;). Unikam również "upiększania" tekstów stosowanego przez "różowe" nastolatki (Ni3 PisHmY ff ten spos00b!, SuIt Bl0ga$eK. To tylko przykłady stosowania tych "urozmaiceń tekstów). I wielu wielu, innych tego typu rzeczy.
Crimson (king) Michailoff
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Akcja BYKOM STOP

Post autor: Kheli »

Michailoff pisze:Ni3 PisHmY

To by było z prawdziwie angielskim akcentem przeczytane. :smiesne:
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

Dlaczego ten temat nie jest przyklejony?
Obrazek
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Bo regulamin ów znajdziesz tu?
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

Nawet jeśli to...? Taki temat zdecydowanie powinien być przyklejony.
Obrazek
ODPOWIEDZ