Podstawy języka polskiego

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

A właśnie, że zgodnie z regulaminem przymusi.
Chodziło mi o to, że wątpliwe jest, że po upomnieniach się poprawią. Jeśli tak chce pisać i trudno jest mu się odzwyczaić to go nie przymusisz. Dając bana nie zmuszasz, tylko zaczynasz karać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Duch pisze:
A właśnie, że zgodnie z regulaminem przymusi.
Chodziło mi o to, że wątpliwe jest, że po upomnieniach się poprawią. Jeśli tak chce pisać i trudno jest mu się odzwyczaić to go nie przymusisz. Dając bana nie zmuszasz, tylko zaczynasz karać.
W sumie to masz rację! Ale my jesteśmy największym i jedynym liczącym się forum o tej grze w Polsce. Jeśli chce pisać o tej grze i nie zna anglika/niemca/francuza/Bóg wie jeszcze jakiego języka to go zmusisz dając bana. Rozumiem, gdyby to było forum o np. GTA. Zawsze możesz znaleźć inne, czasem lepsze, czasem gorsze forum. Ale o KaM? Nie, nie znam innego tak dużego polskiego forum o KaM... A poza tym inwestycja ta (tj. ortografia w sieci WEB) zwróci się w przyszłości (może jakieś inne forum ma podobny regulamin, co my?)...
Crimson (king) Michailoff
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

(...) Czy zauważyłeś, że w czasie ostatnich kilkunastu lat mamy do czynienia z epidemią dysleksji, dysgrafii i innych dys- wśród dzieci w wieku szkolnym? Jeżeli masz lat 25 i więcej, pewnie zastanawiasz się, dlaczego w Twojej klasie w podstawówce nie było dzieci z tymi przypadłościami. Zakładam oczywiście, że pedagodzy i psycholodzy uczciwie diagnozują to schorzenie, a nie po prostu zwalniają uczniów z obowiązku nauki prawidłowego pisania i czytania. Więc może moda?

Obserwując znajome dzieci, zauważam pewną zależność: one bardzo rzadko piszą i czytają.

Oglądają dużo telewizji, grają w gry komputerowe. Nauczyciele nie zadają im pisania wypracowań. Nie piszą listów, tylko e-maile.

Do czego zmierzam? Ich dłoń straciła kontakt z długopisem (piórem) i papierem. Nie wykorzystują pamięci kinestetycznej i nie uaktywniają tej części mózgu, która odpowiada za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłu dotyku. „Dłoń pamięta” – to zdanie utkwiło mi w pamięci po zajęciach z kinezjologii edukacyjnej. Dłoń człowieka XXI wieku coraz mniej pamięta, jak się pisze. (...)
Cytat za: soffa.pl
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Hmmm... Ja co prawda nie piszę dużo, a czytam też dość rzadko (głównie strony internetowe), ale jak trzeba pisać wypracowanie na kartce - mus to mus. My akurat mamy dużo wypracowań, a listów na poważnie nie pisałem. Ale z tą informacją się w 100% zgodzę. Oby tak dalej!
Crimson (king) Michailoff
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Dobre, dobre Rafaelu, bardzo fajny tekst.
Ja ze swojej strony mogę prosić tylko o rozwiązywanie krzyżówki z biuletynu po uprzednim jej wydrukowaniu :wink: . "Dłoń pamięta"!

//edit: A główną nagrodą w konkursie będzie "W poszukiwaniu straconego czasu" Marcela Prousta :smiesne: . Kto nie widział, niech zajrzy do biblioteki. O czytaniu nawet nie mówię.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

Z tego co udało się mi zaobserwować to coś słabo ludzie sie stosują do pisania poprawną Polszczyzną, pewnie najzwyczajniej w świecie się nie chce :roll: , mnie samemu nie szło za dobrze ale dzięki Kelbenowi! zmieniło się to :P
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

krzychu26 pisze:ale dzięki Kelbenowi! odwróciło się to o 360 stopni :)
Czyli nic się nie zmieniło? :lol:
Awatar użytkownika
Aldaron
Użytkownik Forum
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2008, 16:29
Lokalizacja: Kalety

Post autor: Aldaron »

A mój nauczyciel ( jak na ironię - chemik) twierdzi, że kiedyś czegoś takiego nie było jak dyslekcja, a jak ktoś nie umiał pisać to dawało mu się Pana Tadeusza i przepiywał.
2, 5, 10 razy... aż się nauczył


Brawo za inicjatywę i pomysł
Grunt to podstawa
Awatar użytkownika
Kamson
Użytkownik Forum
Posty: 183
Rejestracja: 08 cze 2008, 01:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kamson »

Ja też miałem Dyslekcje,ale jak się czyta, pisze to można się z nią szybko uporać . Pomysł całkowicie popieram.
Awatar użytkownika
EmiliuS
Użytkownik Forum
Posty: 47
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:34
Lokalizacja: Heidewilxen/Breslau

Post autor: EmiliuS »

Podpisuję się pod tematem :)
heh, raz byka zrobiłem, to mi Khel na czerwono podkreślił, choć przeważnie mi się nie zdarza...
ODPOWIEDZ