Jesteś nowy? Przedstaw się!

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Bardzo oszczędnie.
Witamy na pokładzie.
Franz_Maurer
Użytkownik Forum
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2013, 18:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Franz_Maurer »

Imię: Tomasz
Wiek: 23
Miejscowość: Zielona Góra
Ulubiona jednostka: Piechur z lancą
Ulubiony kolor: Żółty

Witam. Otóż jestem nowy na tym forum i chciałem sie przywitać, tak sobie przypomniałem o tej kultowej grze w którą grałem będąc w szkole podstawowej, było super no i chciałbym powrócić do tej pozycji lecz najlepiej przez sieć by móc zmierzyć sie z innymi graczami w sojuszach z jeszcze innymi :D to musi być ciekawe a długie rozgrywki mi odpowiadają. W dodatku można wybrać kolor co zawsze mnie denerwowało w single że musiał być ten czerwony ciągle :D a tak poza no to pracuje sobie w Gospodarstwie rolnym jako operator maszyn, mam super narzeczoną i WŁASNE M2 z balkonem i garażem :D No i jeszcze taką główną sprawe mam i niewiem gdzie założyć temat więc opisze swój problem a zarazem prośbe: otóż chcę pograć z Wami w KaM poprzeć internet ale jestem prawie kompletnie zielony i nawet nie posiadam już oryginalnej płyty KaM. I teraz czy ktoś by mi pomógł, opisał krok po kroku poprowadził mnie za rączke do tego bym mógł już później swobodnie grać z innymi ludźmi? Chodzi mi tutaj o to gdzie moge kupić tą gre, o co chodzi sprawa z tym IP i tymi patchami do "remake" itd. Ja wiem że są tematy tutaj z tymi zagadnieniami ale jak już wspominałem jestem zielony i nie za wiele z nich rozumiem i niewiem jak mam sie zabrać do tego aby móc z Wami zagrać. Kupić KaM moge poprzez Steam'a bo patrzałem ale jest tam wersja ta TPR którą podobno odradzacie do rozgrywki sieciowej? więc skąd moge wziąść tą poprzednią wersje? nie interesują mnie tutaj pirackie linki ani nic takiego tylko normalna formalna droga do stania sie posiadaczem tego klasyka :) Pozdrawiam i czekam na odezw. Podam też swój nr gg dla ułatwienia kontaktu ze mną: 48051431.
No i chciałem dodać że mam system Windows Vista i to jest laptop (czy wogóle jest możliwość na tym systemie zagrać w KaM?).
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Witaj :).
Gierkę możesz zakupić z tej strony:
http://www.gog.com/game/knights_and_mer ... 38107a1f1b

Następnie zainstaluj KaM Remake (możliwość gry w sieci) z tej strony:
http://www.kamremake.com/download/
(wersja 5503full ok. 260 mb )

Pozdrawiam
Franz_Maurer
Użytkownik Forum
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2013, 18:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Franz_Maurer »

No a czy moge kupić sobie tą gre poprzez Steam? Bo widze tutaj też mi podałeś wersje tą TPR a nie tą pierwszą? Czyli rozumiem że potrzebuje jakiejkolwiek wersji podstawowej gry KaM a następnie ją sobie patch'uje do tego Remake tak? Więc moge przez Steam zakupić i też bedzie ok? Wole ze Steam'a bo sobie tam punktów nabije bo mam konto i już kilka gier u nich.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Witamy :)

Remake jest całkowicie niezależny od TSK/TPR, wymóg podstawowej wersji jest tylko swojego rodzaju sprawdzeniem legalności. Wersja ze Steama powinna być jak najbardziej w porządku.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Dokładnie tak jak napisał Kuba.
Franz_Maurer
Użytkownik Forum
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2013, 18:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Franz_Maurer »

Ok więc zakupiłem poprzez Steam Knight and Merchants Historical Version gdzie jest jak wyczytałem i TSK i TPR w jednym. Mam nadzieje że będzie pasować to do Remake'a. No i dalej mam wątpliwość bo co zainstaluje gre, następne tego Remake'a i co już wtedy moge samodzielnie znaleźć dostępne gry żeby dołączyć? Czy co jeszcze musze zrobić?
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Potem odpalasz KaM Remake, wchodzisz do gry w sieci i wybierasz pokój do którego chcesz dołączyć lub tworzysz swój. To wszystko :wink:
Awatar użytkownika
Adek011
Użytkownik Forum
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2009, 22:19
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Adek011 »

Pisałem już w tym temacie bardzo dawno temu, ale ponieważ nie było mnie tutaj naprawdę bardzo długo, napiszę raz jeszcze :P

Dołączył: 16 Lis 2009

Imię: Adrian
Wiek: 20 lat
Miejscowość: Okolice Częstochowy (jak ktoś chce sie na piwko umówić, to pisać śmiało :D )
Ulubiona jednostka: Oczywiście Ciężka Jazda :)

Sprawdza się powiedzenie, że "stare gry nie rdzewieją". Tak właśnie jest z KaM. Ile razy bym nie przeszedł, zawsze do niej wracam. W ReMake również gram już od dawna, ale jakoś zawsze zapominałem wbić na forum, aby odkurzyć swoje konto. Od teraz postaram się być aktywny, gdyż mam dość sporą wiedzę o KaM, jestem informatykiem i do tego dobrze znam angielski. Sądzę, że przyda się tutaj moja pomoc :)

Pozdrawiam.
Elita żołnierska.
Drakhtul
Użytkownik Forum
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2014, 11:28
Lokalizacja: Armenia

Post autor: Drakhtul »

Siema, mam na imie Rafal i jestem z Krakowa :)
asd
ODPOWIEDZ