Wybory do PE

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Wybory do PE

Post autor: kaszub »

No, chłopaki, nawijajcie :D.
Michał, Krzysiek, Viking.
Tak się odgrażaliście, a żadnego komentarza.

Ja nie byłem. Nie miałem kiedy.
Praca.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

A ja się zagadałem z kumplem, właśnie na temat dotyczący polityki. Śmieszy mnie niska frekwencja w tych wyborach - 25% to jest nic, 1/4 narodu. Ja wiem, że to nie są wybory do sejmu, czy na prezia, ale jednak... Najwięcej do szczekania mają ci, co głosować nie idą, a więc teoretycznie ci, co nie mają nic do gadania - a gdyby poszli, to byłaby jakakolwiek szansa na zmiany. Zostaje sytuacja, w której chodzą głosować stałe, twarde elektoraty i zostaje utrzymane status quo po każdych wyborach. Jak to pokazuje system demokracji w Stanach, cała zabawa polega na przekonaniu tych niezdecydowanych, oczywiście do najlepszej możliwej opcji politycznej, gospodarczej, światopoglądowej ;)

Co do wyników ogólnopolskich - znowu wygrali krętacze z PO. Nie weszli ludzie Palikota! Brak tęczowych popaprańców TR BARDZO poprawił mi humor ;) Do tego paru zawodników SLD (w tym być może niestety Senyszyn :F), standardowe wkręty z PSLu (ściana wschodnia), mocna reprezentacja PiSu, no i KNP. Zobaczymy, jaki cyrk pokaże JKM w PE :) Osobiście oddałem nieważny głos - dłuuugo się wahałem między KNP, a oddaniem pustego głosu, ostatecznie wygrał rozsądek i ta druga opcja.

Wyniki ogólnoeuropejskie - do głosu dochodzą opcje eurosceptyczne i nacjonalistyczne. Nie dziwi mnie to, sam jestem eurosceptykiem, może to coś zmieni, jeśli chodzi o sytuację w Europie, zwłaszcza z muslimami.

Referendum w Krakowie - szacunki mówią, że jest powyżej 30%, temat igrzysk padł, metro będzie się ważyć do ostatnich głosów, monitoring i ścieżki rowerowe zdecydowanie za. Ogółem tutaj jestem zadowolony.
Crimson (king) Michailoff
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Cóż mogę powiedzieć, cieszę się na eurosceptyków. Nawet jeśli nie przejmą władzy to i tak zatrzymają część z tych chorych ustaw przepychanych przez lewaków. A co do ogólnych wyników i przebiegu głosowania, wstawiam anegdotkę :D

http://www.chamsko.pl/demot/0_1_54955_W ... daga88.jpg
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Twój Ruch nie wszedł, Nowa Prawica ma te 4 mandaty, więc jestem zadowolony :D Cieszę się, że w Wielkiej Brytanii i chyba we Francji zwyciężyły partie eurosceptyczne. Myślę, że JKM będzie mieć wielu sprzymierzeńców w Parlamencie Europejskim i zatrzymają kilka chorych ustaw.
Głosowałem na Nową Prawicę oczywiście :)

Za rok ważniejsze wybory i mam nadzieję, że partia Korwina będzie trzecią siłą polityczną w Polsce. Dość już tych wieśniaków z PSL i post-komuchów z SLD :D
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Wybory do PE

Post autor: Obserwator »

robi29 pisze: Dość już tych wieśniaków z PSL i post-komuchów z SLD :D
Prawda światłością życia
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

robi29 pisze:Twój Ruch nie wszedł, Nowa Prawica ma te 4 mandaty, więc jestem zadowolony :D Cieszę się, że w Wielkiej Brytanii i chyba we Francji zwyciężyły partie eurosceptyczne. Myślę, że JKM będzie mieć wielu sprzymierzeńców w Parlamencie Europejskim i zatrzymają kilka chorych ustaw.
Głosowałem na Nową Prawicę oczywiście :)

Za rok ważniejsze wybory i mam nadzieję, że partia Korwina będzie trzecią siłą polityczną w Polsce. Dość już tych wieśniaków z PSL i post-komuchów z SLD :D
Jak można głosować na to coś? :shock: Co za naród :zamurowany:
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Szykuje się kolejna wojna polityczna?
Ja w wyborach udział wziąłem. Zagłosowałem na "Demokrację Bezpośrednią". Mało znana partia, jednak ich postulaty są najbliższe moim. Nie jest to też żadna z tych partii, która mnie zawiodła, ani też Korwin, którego to zwyczajnie nie trawię.

Zadziwiła mnie natomiast tak niska frekwencja na wyborach. Wiedziałem, że nie są one zbyt popularne, jednak myślałem, że te 40% wyciągnąć się uda. A za jakiś czas posypie się pewnie cały festiwal hipokryzji. Wszyscy narzekają jak to jest źle, nic się nie zmienia, a kiedy nadchodzą wybory, to nie ruszą dupy sprzed fotela. Jak dla mnie tacy nie powinni mieć prawa do narzekania.
Obrazek
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Ano prawdę powiadasz. Ja akurat mam poglądy między NP, DB i RN, jednak tylko ta pierwsza miała szanse przedostać się dalej. Poza tym RN trochę przegina w środkach, DB wzoruje się na Szwajcarii gdzie demokracja bezpośrednia obowiązuje. Z kolei ludzie tam mają dosyć obowiązkowych głosowań odbywających się przynajmniej raz na TYDZIEŃ, dlatego też żałowalibyśmy prędzej czy później :P NP jest trochę niepoważne, ale w EP się sprawdzi jako cząstka destrukcyjna :coongada::
Awatar użytkownika
radd91
Użytkownik Forum
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2007, 12:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: radd91 »

Michailoff pisze:Nie dziwi mnie to, sam jestem eurosceptykiem, może to coś zmieni, jeśli chodzi o sytuację w Europie, zwłaszcza z muslimami.

Referendum w Krakowie - szacunki mówią, że jest powyżej 30%, temat igrzysk padł, metro będzie się ważyć do ostatnich głosów, monitoring i ścieżki rowerowe zdecydowanie za. Ogółem tutaj jestem zadowolony.
To jak to z Tobą jest? Bo jeśli dobrze rozumiem, jesteś przeciwny obecności Polski w UE. Jednak zadowalają Ciebie tematy poruszone na referendum, z czego 100 % zostanie dofinansowanych z UE.
Poza tym, jesteś z Krakowa tak? Wyjdź "na pole" i rozejrzyj się, odejmij w wyobraźni WSZYSTKIE budynki, obiekty, rzeczy (np. w szkołach) z tabliczką informującą o dofinansowaniu UE. I powiedz, lepiej by Ci było w takim miejscu?

Co do reszty się zgodzę, dobrze, że rozum wygrał. Sam się kiedyś zastanawiałem nad KNP, jednak po pierwsze dzięki UE więcej zyskałem niż straciłem. Oprócz tego, gdy spostrzegłem dokąd Korwin zmierza powiedziałem dosyć. Nie dość, że jest utopistą to hipokrytą - najchętniej zniszczyłby UE ale ludzi tam wysyła (zapewne po pieniążki).
radd91
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

Ja tam marudzę na tych co sami marudzą, a nic nie zrobią.
Mówia, mówią i narzekają na to że źle, na to że boli, na to że złe prawo...
Trzeba coś zmienić - mówią
To ruszcie te d()y , k^^^y i na wybory!
Międzynarodowy ruch przywrócenia machin oblężniczych - M-RP-MO
ODPOWIEDZ