Historia forum

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Ciekawy temat, interesujące historie, zrobiło mi się bardzo nostalgicznie. :oops: Trzeba przyznać Wam rację: miło jest się znaleźć w historii forum - to tak jakby mieć poczucie posiadania jednego kawałka puzzla, który przykładacie do wielkiego, wspólnego kawałka układanki. Przyszła pora na moją historię:

Znalazłem stronę Lucbacha szukając materiałów o KAM. Wtedy (a był to rok 2002/3) przesiadywałem jeszcze w bibliotece liceum lub kafejkach internetowych, bo szerokopasmowy Internet mieli nieliczni, więc ładowanie stron przez połączenie telefoniczne troszkę trwało (i kosztowało :zraniony: ). Zanim Lucbach zdecydował się na hosting "knight.prv.pl" strona widniała pod niepozornym adresem: http://lucbach.slonca.net/ Pomimo, że pod moim nickiem widnieje data 8 sierpnia 2005, tak naprawdę zarejestrowałem się na forum jeszcze na dłuuugo przed tą datą. Stare forum też miało swój klimat. Niestety niewiele pamiętam z tego okresu, nawet mojej mapy o wieży, którą wspominał wyżej Michailoff. Kiedy minął mi okres zafascynowania forum pojawiałem się sporadycznie, gdy miałem coś do zaprezentowania społeczności (misje, kampanie, projekty) lub w chwilach wolnego czasu. Do tego zarejestrowałem się na kilku zagranicznych forach KAM, więc troszkę mnie odciągnęło. W kolejnych latach sprawdzałem cyklicznie forum w poszukiwaniu tak długo upragnionego edytora misji. Musiałem czekać 14 lat, aby zagrać z własnym ojcem (tak, też gra w tę grę) przez sieć we własne misje multiplayer (których bagatela nie udostępniłem publicznie, więc jest dowód na to, że nie każdy ma parcie, aby jego misje znalazły się w Remake).

Na spadek mojej aktywności na forum zadziałało kilka czynników. Pierwszym z nich była Wasza zmiana nicków. Niestety moje życie prywatne nie pozwalało mi na notoryczne przesiadywanie na forum, więc kiedy poświęcałem swój czas, aby zbudować z Wami jakieś relacje i potem okazywało się, że za każdym razem burzy się to jak domek z kart, demotywowało mnie to - bo spróbujcie sobie wyobrazić, że wchodzicie raz na jakiś czas na forum a tu fala nowych nicków i znowu jakby nikogo nie znacie. Drugim czynnikiem była aktywność zawodowa. Ostatnim powodem była cenzura forum jednego z moderatorów - chodzi mi o zamykanie tematów, usuwanie postów itp. Może dla Was jest to normalne i ma niby utrzymać porządek, ale jestem zarejestrowany na wielu zagranicznych forach, gdzie mają inną mentalność - tam każdy może sie wypowiedzieć i wyjaśnic wszystko do końca. A tu nagle jakieś ucinanie w połowie, zwłaszcza, kiedy chodzi o tak ważny temat. Nie mogłem znieść i dłużej tolerować, że ktoś promował ideę tolarancji w imię właściwie nie wiem czego, bo ów rozumiana przez niego tolerancja nie była już pojęciem jakim znamy, a oznaczała pozwolenie na wszystko w myśl zasady, że nie mogę nazwać czegoś, że jest złe nawet jeśli jest złe, bo to nie będzie poprawne politycznie i go urazi. :zraniony: Pomyślałem więc, że po prostu "nie warto" i przestałem.

Przeglądając zagraniczne fora bardzo cieszy mnie fakt, że społeczność Polska jest bardzo doceniana, liczna i ma swój prawdziwy wkład. Cieszę się, że wypracowaliście nam taką opinię. Mam przekonanie, że z forum też możemy być dumni: użytkowników zarejestrowanych multum, historię swoją mamy, udział też, misje są, spory też, rozmowy, relacje. To wszystko bardzo ważne. Ponad 16 lat temu wydano grę a społeczność jeszcze funkcjonuje - tym powinniśmy się cieszyć, zwłaszcza, że znalazł się ktoś, kto dzięki Remake dostarczył wszystkim nowe godziny rozrywki.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym powstała Polska strona i którzy ożywiali to miejsce swoimi postami oraz wkładem pracy.
Pozdrawiam :smiesne:
Alanbach
Obrazek
ODPOWIEDZ