Historia forum

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

Poczułem, Indianą Jonesem...
Międzynarodowy ruch przywrócenia machin oblężniczych - M-RP-MO
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Historia forum

Post autor: Obserwator »

Czemu?
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Mogę co-nieco opowiedzieć o historii forum ze swojego punktu widzenia - czyli z punktu widzenia (byłego) maniaka nowych misji.
Jako że na forum zaglądać zacząłem początkiem roku 2008, a pod jego koniec oficjalnie się zarejestrowałem, nie do końca pamiętam ukazanie się światu edytorów misji i map, jednakże lawinowe tempo powstawania nowych misji (a nawet kampanii) pamiętam dość dobrze.
Gdy na forum dotarłem, nowych misji już trochę było - w pamięć zapadły mi:

->misje użytkowników:
Daniel_15, Drwal, Ciężka Jazda, Setnik, Zielarz, Tapek, Joker, AS18, Koczis12.

Kampanie użytkowników:
- The Dark Lord -,,The New Lands", ,,The Western World" - dwie kampanie, obie pełne profesjonalizmu, piękne mapy, znikoma ilość niedopracowań;
- Alanbach - ,,The Great Escapade'' - mimo wielu błędów, niestarannie zrobionych map i ogromnego poziomu trudności fabuła i kreatywność sprawiają, że kampanię miło się wspomina;
- Robi29, Cav - ,,The Conquest Kingdom " - mapki średnio dopracowane, ale świetna grywalność i brak błędów;
- Kamyk, Duch - ,,Testament" - ukończona została w lipcu 2008, a więc jeszcze przed moim przybyciem na forum. Proste mapy, doskonałe skrypty i rozgrywka. Niezła fabuła. Trailer na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=5-ehHUTYiK4

Niektórzy z twórców, z którymi utrzymywałem intensywne kontakty podczas produkcji, w nawiasach podane, dlaczego zapadli mi w pamięć:
-Joker (ilość misji, potem również jakość, zwycięzca Battle Competition 2009, organizowanej przez Lewina, kolega do pogadania o wszystkim i o niczym),
- Tapek (dyskusje na temat map i skryptów)
-Zielarz (piękne mapy),
- AS18 (klimatyczne misje),
- Koczis12 (drewniane mury!),
- DeBe (profesjonalne porady na temat powstających na potrzeby mojej kampanii map)
- Khelben (komentarze na temat fabuły, odpraw do poszczególnych misji)

Warto by wspomnieć o Wielkiej Wspólnej Kampanii, jednakże nie wiem o niej zbyt wiele, poza tym, że temat o WWK liczy ponad 1200(!) postów, więc dyskusja była gorąca. Powstały tylko(!) 3 profesjonalne misje, do których dostępu obecnie nie ma, bo twórcy stracili swoje kopie (a może coś jednak się ostało?).

Okres mojej największej aktywności przypada na lata 2009-2012. Wtedy to powstawała moja kampania, najdłuższa ze wszystkich jakie powstały (20 misji), ,,The Cruel King", ale okres jej tworzenia to w całości ponad 4 lata (setki godzin pracy! :D), stąd też pochodzą moje wspomnienia.
Po ukończeniu kampanii przez pewien okres ją poprawiałem, a potem zapał do KaMa nieco wygasł, ale mimo to, co jakiś czas gram jeszcze w nowe misje i liczę na to, że ktoś skrobnie jakąś opinię na temat mojego dzieła czy jakiegoś starego, mile wspominanego dzieła współtwórców nowych misji.

Na koniec warto dodać, że zapał na nowe misje opadł znacznie po powstaniu Remake'a - ludzie rzucili się na grę sieciową.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Tak, wspominam Twoją kampanię bardzo pozytywnie. Jak tylko zarejestrowałem się na tym forum w 2011 r. to od razu szukałem nowych misji. Natknąłem się na Twoją kampanię, gdzie w temacie o niej napisałem parę postów. Masz rację, że wiele osób wybrało grę sieciową, ale są też takie (w tym ja :D ), które nadal lubią pograć w SP. Mam nadzieję, że urozmaicenie Remake poprzez dodanie dynamicznych skryptów (również do misji SP) zachęci więcej osób do gry pojedynczej. Wspominam też miło konkurs świąteczny, w którym z kilkudziesięciu osób zostałem wylosowany jako zwycięzca nagrody specjalnej :D (nigdy wcześniej nic nie wygrałem, więc tym bardziej miło wspominam ten okres). Potem forum traciło coraz bardziej na zainteresowaniu. :( W międzyczasie uczestniczyłem w 8leciu khelczyzmu i czekałem na następny rok.. ech
Co jeszcze... hm zainteresowałem się tworzeniem map, zwłaszcza do gry sieciowej, ale później SP do kampanii, którą tworzymy (PAKER TEAM wraz z kilkoma osobami zzagranicy i z Polski). Tyle ode mnie :wink:
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Gogoud pisze: (a może coś jednak się ostało?)
Tylko mapy do misji 1 i 3 (być może trójka ma jeszcze skrypty, ale nie jestem teraz w stanie sobie przypomnieć).
Dla mnie osobiście, najważniejszy rozdział forumowego żywota, to ten związany z nieszczęsną WWK. Był okres, że w zasadzie tym jednym tematem żyło forum, bo coby nie patrzeć, pomysł bardzo ciekawy. Niestety ekipa była niezgrana, a i zapału niektórym brakowało. Później jeszcze chyba ze 3 czy 4 razy próbowaliśmy wznowić prace (ostatni raz chyba w 2012 r., razem z Khelbenem staraliśmy się coś zdziałać)... ale jak wyszło, każdy wie. Myślę jednak, że fajnie iż coś takiego w ogóle miało miejsce i miło wspominam te czasy.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Ale dostałem rumieńców przez te Wasze wspominanie mojej osoby :P Miło się czyta, jak się jest małą częścią historii tegoż forum. Jeszcze milej, jak nie piszecie o mnie jako spamerze, a jako współtwórcy nigdy niedokończonej kampanii :P
Pamiętam jeszcze stare, czarne forum. W zasadzie tylko tak przez mgłę, ponieważ zarejestrowałem się trzy dni przed wprowadzeniem wersji 2.0. Teraz może wydawać się to śmieszne, ale pamiętam jak wszedłem na te nowe, odświeżone forum i pomyślałem, że pomyliłem je z innym.
Pamiętam jak w latach 2007-2009 nasza społeczność była dla mnie bardzo ważnym elementem życia. Nie potrafiłem chociaż jednego dnia wytrzymać bez forum i nie napisać wiadomości. Teraz w sumie nie dziwota, że mam tyle postów ile mam :smiesne:
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Ahh to były czasy. Jak byłem jeszcze (choć w głębi dalej jestem)
zwykłym forumowym noobkiem. :D
Pamiętam, że forum przeglądałem, już w kafejkach.
Kilka razy byłem z siostrą aby ,,pograć sobie'' i tam czytałem o trikach i różnych rzeczach związanych z KaMem.
Potem dostałem internet. Z początku nie mogłem tego forum odnaleźć, ale udało się. Zarejestrowałem się jako macirkusz.
Hmmm, moje początki, nie pamiętam jakie były. Wiem, że na pewno robiłem masę głupich tematów, z błędami. :D
Potem postanowiłem zmienić nick na Joker.
I tak się już przyjęło. W międzyczasie dowiedziałem się o tworzeniu misji w Kamie! SZOK! Można było tworzyć swoje misje, górki mapki. Jaka to była radocha. Ściągnąłem edytory i uczyłem się sam.
Kombinowałem, mapowałem, ale nic nie wychodziło. Map nie dało się odpalić.
Pisałem, na forum i tam znalazłem odpowiedź, w skrypcie.
Nie pamiętam kto mi pomógł, nie chcę wprowadzać w błąd.
Potem zakolegowałem się z użytkownikiem który miał na imię Karol.
Robiliśmy razem mapy itp. Nie pamiętam jego nicku. :)
Było fajnie do czasu... Przez ten cały czas pracowałem w edytorze na lagach. Marzyłem o stworzeniu swojej kampanii. W głowie rodziły mi się co chwilę inne pomysły, na inną fabułę misję itp. Do dzisiaj tak mam! :D
I tu zwróciłem się do jednego z najlepszych maperów na forum, jak nie najlepszych. @rTeqa, nie jakiegoś tam Gogouda, tylko to był @rTeq! :D
Tak. Z nim przesiedziałem sporo, na gg. Przy mapach, przy skryptach, przy wspólnych grach, tematach.
Wtedy bardziej się otworzyłem, rozmawiałem też wiele z Khelbenem o różnych sprawach. Nawet, miałem pogodzić Krzyśka00 z Khelem. Starałem się :D
Czas powoli mijał a ja z zapałem tworzyłem misje, brałem udział w konkursach i bawiłem się kamem. Szczególnie w TSK przez internet, jaka to była radocha. :)
Pamiętam, że jednym z użytkowników forum który nie raz uratował mi dupę, nie tylko w sprawie kama -był, nadal jest, kuba11100.
Kuba11100 - historię twego nicku pamiętam do dziś, bo tak podała poczta. :D
Tak, kuba pomgół mi wiele razy, znajdziecie wiele tematów na forum, w których męczy się pomagając mi w głupich sprawach. :D
Ale to tylko garstka ile tego było na pw, na gg. :||: :mrgreen:

Co mogę dodać :?:
Tak pamiętam historie forum, niektórzy użytkownicy z którymi zaczynałem spotkania z forum, zawsze będą najlepszymi użytkownikami.
I już nikt ich nie zastąpi. :)
Nawet ci z którymi nie pisałem, mieli swój charakter, który cenię.
Za wszystkie minione, lata, miesiące, dni, dziękuję. :)
Oby zostało tak jak było i jest. :usmiech:

A tu taka mała lista ów userów (pewnie dużo pominąłem) :
@rTeq (Gogoud0
kuba11100
kaszub
Setman
Khelben
EmiliuS
DeBe
lucbach
wojbach
robi29
TheDarkLord
Michailoff
Kamyk
Duch
Feliks
Alanbach
mar244
Zozol92
Zielarz
Cav
Kusznik
popol
fanTSK
Chan
śliwek
Franek89.

i wiele wiele innych których nie pamiętam. :D
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

robi29 pisze:Pamiętam jak w latach 2007-2009 nasza społeczność była dla mnie bardzo ważnym elementem życia. Nie potrafiłem chociaż jednego dnia wytrzymać bez forum i nie napisać wiadomości. Teraz w sumie nie dziwota, że mam tyle postów ile mam :smiesne:
Oj tak, miałem podobnie, tylko w nieco innych ramach czasowych, chyba jakoś od końca 2009 do 2011.

Kilka dni temu zorientowałem się, że ostatni konkurs na nową misję organizowany przez Lewina odbył się w 2009(!!!) roku.
Nie wiem, gdzie podziały mi się lata od tamtego czasu.
Życie pędzi, studia również, coś zadziwiającego.

Joker, dziękuję za wspomnienie o mnie :D
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

A ten mięsny motyw?
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Już jakiś czas temu myślałem o takim temacie.Dzięki Joker, że pamiętałeś o mnie. ;)

W pewnym sensie czuję się na tym forum jak u siebie. Kiedy się zarejestrowałem trwał konflikt między rafaelem i khelem, ja sobie obserwowałem sytuację i miałem niezły ubaw. Wiadomo, niektórym puszczały nerwy, gorący okres.

Już jakiś czas po wbiciu na forum zacząłem kumplować się z khelem. Na początku nieco się dystansowałem od niego (no był inny, no kurde), ale później zauważyłem, że jak z nikim mogłem pogadać o wszystkim. Żałuję, że innych nie poznałem lepiej, szkoda, bo dobrzy ludzie tu są.

Ja do forum zbyt wiele nie wniosłem, próbowałem to i owo zrobić... ale nie miałem tyle motywacji by samemu jakieś projekty robić. Do dziś moja kampania nie została ukoñczona. Dwie mapy zrobiłem, bez skryptu. :/
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
ODPOWIEDZ