Ośmiolecie Khelczyzmu :D

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Ośmiolecie Khelczyzmu :D

Post autor: Kheli »

Dziś, moi drodzy KaMraci, mija dokładnie osiem lat, odkąd nieprzerwane jestem w tej społeczności. :) Tkwię tutaj jak w butelce i nie sposób mnie stąd wydobyć. Jako jedyny użytkownik bodaj, który zagląda na forum codziennie chociaż na chwilkę. Który nie robi tego tylko okazyjnie, jak to Lucbach ma w zwyczaju, i który niejedno tu widział, niejedno tu przeżył i niejednego jeszcze zazna. ;> Który przywykł do tutejszych kolorków, a co więcej - polubił z kilkanaście osób, stałych bywalców, czy tych mniej się pojawiających.

Ach, jakież to fajne. Jeszcze w gimnazjum byłem, kiedy wstąpiłem w szeregi KaM-owców. A miałem zaledwie czternaście lat, gdym podesłał tu opis pierwszego etapu z kampanii TSK. Wówczas ludzie tylko w to grali, bo o żadnych dzisiaj znanych wznowieniach nie było nawet mowy. Jak ten czas płynie. :) I choć zwykle starsze publikowane teksty po kilku latach poprawiam, by reprezentowały bardziej dojrzały poziom, to ten jeden opis misji TSK został nietknięty. Brzmi mało profesjonalnie, ale ma w sobie jakiś taki urok. ^^ Fajnie jest mieć odnotowaną swoją pierwszą publikację właśnie tutaj i nigdzie indziej. :>

A od tamtego czasu napisałem już sporo artykułów. Wygrałem trzy konkursy i zgarnąłem dwie nagrody (jednej się honorowo zrzekłem, dziś tego żałuję ^^).

Za co jeszcze lubię tę społeczność? Za burzę! Po dwakroć usiłowano mnie wykopsnąć z tej społeczności, przeprowadzając masową akcję. Przed trzema bądź czterema laty była druga, a w styczniu 2009 pierwsza. Obydwie te burze przetrwałem w wielkim stylu. :3 Teraz wiem, że dłuuugie zapuściłem tu korzenie i nic mnie stąd nie ruszy.
Chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom, którzy wówczas czyhali na mnie, z którymi miałem na pieńku, a którzy to w wielu sytuacjach mimo wszystko stawali za mną murem i nie pozwalali mnie tknąć, od tak, z czystej sympatii. Ach, dziękuję Wam, że jesteście i mnie oraz moje humory znosicie. Gwarantuję, że to się nie zmieni. :3

W styczniu 2009, żeby wejść znowu w łaski społeczności i odzyskać dobre imię, napisałem Wielką Encyklopedię KaM. Dość czasochłonny projekt, ale sprawił mi wiele frajdy przy pisaniu. A to w końcu tylko jeden tekst z naszej strony, z całej masy, jakie napisałem. Poczynając od dość treściwych recenzji oraz wybranych ciekawostek, przez opis sterowania czy znowu wyczerpujący instruktarz gry w KaM, po rozmaite solucje dla kampanii TSK, TPR (kolejno: misja 1 TSK, misja 2 TSK, misja 7 TSK, misja 3 TPR - jak tak patrzę, mało tego... jestem rozczarowany, ale to chyba dlatego mało, bo nie chciało mi się... nikt mi za to nie płaci. ^^). A nawet kończąc na konkursowych, acz wciąż nieopublikowanych trzech innych artykułach o rozgrywce w KaM Remake. W lipcu 2006 roku utworzyłem skromną, z perspektywy czasu też śmiechową nieco, kompilację ścieżek muzycznych z KaM. Lucbachowi bardzo przypadła do gustu, zwłaszcza z humorem końcówki pliku dźwiękowego, wciąż dostępnego w pobieralni. Na poprzedniej wersji strony widniała nawet mała rekomendacja, że "administracja poleca przesłuchać". :) Dzisiaj niestety po tym nie ma ani śladu. Choć tu na dole coś jeszcze znalazłem. :>

Swoją drogą, do dzisiaj nie wiem, dlaczego nie wygrałem TEGO konkursu. Nadal utrzymuję, że mam najlepszy tekst. :P

Pamiętam osoby, z którymi toczyłem prawie że nieskończone spory. M.in. użytkownika Wubka (Wiedźmin), a pamiętam, jak po bodaj setce przytyków na łamach forum, brutalnie i na publiku, w różnych postach w przeszłości, zawarłem z nim sławetny rozejm na czas nieokreślony. I tak trwa on do dzisiaj. :) Jego też pozdrawiam! (I rozejm, i samego Wubczastego).

Co ja tu jeszcze pamiętam? Wymarłe forum na okres kilku miesięcy w roku 2007. Mieliśmy jeszcze czarne kolorki, nowiny w ilości zera, małą aktywność użytkowników i... atak botów porno. ;> Nie było wtedy moderacji na forum, ale był to pretekst, dzięki jakiemu dostałem po raz pierwszy uprawnienia admina. ^^ A potem nie szło się z nimi rozstać.

Wzięło mnie na sentymenty. Sentymentalny Kheli! Skoro już zabrałem głos (zawłaszczyłem sobie przestrzeń na wpis), chciałbym stąd pozdrowić Kamyka, robiego29, Diega (tego od Centrum Misji), oczywiście naszego moderatora Michasia, Kubsona, DeBe, dla Feliksa też się tu znajdzie miejsce (czuję się jakbym był co najmniej na gali Oscarów i dziękował ludziom z mównicy za sukces). Chociaż tego nie przeczyta, oddzielne pozdrowienia dla użytkownika Bazyl_Pikinier, ponieważ... nie wiem, kto to jest, ale zapadło mi w pamięć, że stawiał się za mną w niejednej opresji, a nigdy nie miałem sposobności, by z nim rozmawiać prywatnie. :> Co dalej... Lucbowi nie dziękuję za nic, bo mam focha na niego.

Mogę z przyzwyczajenia napisać, że bardzo upodobałem sobie niegdysiejsze specjalne konkursy, które organizowane były właśnie z myślą o początku roku szkolnego. Nazywaliśmy je potocznie wrześniowymi konkursami, ale od wielu lat przestały się odbywać na rzecz... no właśnie, na jaką rzecz? Jakichś nędznych wymyślonych siłowo gwiazdkowych konkursów, robionych z pompą. Nie lubię ich. Te wrześniowe miały jakiś czar.

W ogóle to forum było pierwszą moją społecznością, w jakiej się zarejestrowałem! ^^ Z początku szło mi dość koślawo, nie bardzo potrafiłem się odnaleźć w mechanizmie funkcjonowania. A gdy już łyknąłem, co i z czym się je, stałem się nieco zmanierowany i, że tak powiem bez ogródek, spamowałem i to nieźle. :3 A że było jeszcze z dwóch takich użytkowników (piotrek_1000 i mar244 - Boże, ja to jeszcze pamiętam xD), którzy w każdy temat wplatali jakieś śmiecie, zrobiło się z nas trio. Trzeba je było ganiać miotłą, by przywrócić do porządku. Ach, od tamtego czasu wyrosłem. Mam więcej oleju w głowie. I pomiatam ludźmi w bardziej wyrafinowany sposób - że ci się nawet nie zorientują. ;D

Pamiętam, jak wielu ludzi w naszej społeczności poszło z dymem. Ostrzeżeniami, banami lub społecznym oburzeniem. W kupie siła przeto. Podoba mi się, że głos ludu ma znaczenie. Pamiętam też, że upór niejednego indywiduum również. Wielu wydalonych wracało w łasce bądź nie. Nadeptywało nam na odcisk i znowu historia zaczynała się na nowo. Tak. Nie mieliśmy lekko z czyszczeniem.

Pamiętam biuletyn z 2007 roku. Miał się on pojawiać cyklicznie, los jednak chciał, że szybko zakończył swoją ciągłość i ograniczył do pierwszego numeru. Specjalnie dla tego, nadal dostępnego w pobieralni, wydania ogłoszono konkurs na krótkie opowiadanie o tematyce KaM. Tekst zwycięzcy zapełniał literackie strony biuletynu. Nie trudno było zgadnąć, że gdy okazało się iż Kheli bierze w szrankach udział, konkurencja zostanie szybko zamieciona pod dywan. I tak też się stało. Do nigdy niewydanego numeru drugiego Khel zrobił drobny pasek komiksowy bazujący na grze, który miał pojawiać się u dołu stron. Wiele się z tym męczyłem, a ostatecznie i tak efekt poszedł w eter. Nadrobiłem to innymi rarytasami w postaci jakiegoś też KaM-owego opowiadania oraz wykreślanki z wyrazami z gry (i nie tylko). Kheli nie może usiedzieć w spokoju. Musi coś stworzyć.

Pamiętam Wielką Wspólną Kampanię. Jej inicjatywę poddał na forum użytkownik Cav. A potem pałeczkę przejęła nasza ekipa twórcza, na czele ze mną, Michasiem, Duchem oraz, oczywiście, naszym specjalistą od estetyki map, mości DeBe. Już go pozdrawiałem, ale zrobię to jeszcze raz. ^^ Szkoda że projekt zakończył się fiaskiem, gdyż nikt nie był na tyle mądry, by zrobić kopię zapasową map. Widać, nas to przerosło. Napisałem długaśne scenariusze do tych kilku misji. Są nadal na forum. Temat WWK był najdłuższym, liczącym najwięcej postów tematem w historii naszego forum. Ponadto zawierał pod-temat z detalami odnośnie każdej wydanej misji. Szkoda również troszeczkę ludzi, którzy już odstąpili od naszej społeczności. Bo był to ich przelotny rozdział, bo dorośli i mają zupełnie inna sprawy na głowie, niż pamiętanie o... grze? Tak. O grze. Ale raczej o społeczności.

Co do tematu - planowałem coś takiego skrobnąć przed rokiem, ale wtedy data umknęła mojej uwadze.
Teraz miesiąc wyczekiwałem, by to zaproponować...
...zróbmy bibę! :D
(propozycja fety z okazji Khela nie spotkała się z aprobatą Lucba, ale mam to w nosie! :P)
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2013, 22:30 przez Kheli, łącznie zmieniany 19 razy.
Awatar użytkownika
Wubek
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 13 maja 2006, 12:00

Post autor: Wubek »

------>
------E
------>
------E
------>

Rozdaję widły i dzidy! Widły i dzidy dla każdego!

Wykurzamy po raz trzeci?
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Tak!
I tak mnie luuuubisz. :>
Wiedziałem, że tu napiszesz, jak Ci podeślę linka. :>
Do trzech razy sztuka, może za trzecim razem uda się mnie stąd wykurzyć na dobre. ^^
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Ośmiolecie Khelczyzmu :D

Post autor: Obserwator »

M.in. za to założyłem wcześniej temat, w którym dziękowałem administratorom tego forum. Opowiedz więcej co się działo. W takim razie spisz historię forum :)
Prawda światłością życia
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Użytkownik Forum
Posty: 739
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Dziękuję, za wyróżnienie. ;)
Pamiętam jak chyba 2009 się zarejestrowałem i była jakaś heca, chyba rafealem. Ja się biernie przyglądałem, ale i tak coś tam się uśmiałem, to było ciekawe, przyglądać się internetowemu mordobiciu i się nie angażować. :-) Jednak forum przetrwało, przetrwa nie jedno. Najgorsze może być brak udzielających się. :)

Życzę nadwornemu poloniście dalszych sukcesów i odfochania się na admina... :P
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.sztab.com/forum/viewtopic.php?t=2067
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

No No, jestem w szoku, bo... przeczytałem CAŁOŚĆ :szczerzy:. Pisz dalej, chętnie poczytam. :D
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Dzięki za pozdrowienia i pozdrawiam również ;). Spędziłem na tej stronie trochę mojego dzieciństwa więc jest co wspominać. Co do WWK to z inicjatywą wyszedł Cav a nie janosiczek(vel. PAKER) ;). Szkoda że się nie udało no ale bywa i tak :P. Według mnie zabrakło porozumienia, ale i tak myślę, że to WWK trochę ożywiło społeczność KaM.
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

a co o mnie myślisz?
dodam że mam 15 lat i zarejestrowałem się niedawno, a udzielam się w miare aktywnie, co dzień przychodzę na stronkę, ciągle pamiętam o grze i zawsze będę spamował o grze w innych linkach, i na innych stronach:
Mi&#281;dzynarodowy ruch przywr&#243;cenia machin obl&#281;&#380;niczych - M-RP-MO
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Na stronę dawno nie zaglądałem, więc nawet nie wiedziałem o niektórych Twoich projektach np. Wielka Encyklopedia KaM. Kiedyś może sobie przeczytam.
Mogłeś jeszcze wspomnieć o swoich dawnych nick'ach... które zmieniały się jak Twoje zachowanie na forum (ja pozostaję przy Khelbenie).
Tak czy siak dzięki, że o mnie wspomniałeś. No i fajnie, że dalej chce Ci się udzielać na forum.
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Użytkownik Forum
Posty: 739
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Więc było mniej więcej tak:
Khel, Khelben, Khelos, Khelal , Kheli.

Coś pominąłem?
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.sztab.com/forum/viewtopic.php?t=2067
ODPOWIEDZ