Co przeszkadza wam w K&M

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Gdyby tylko to było tak proste jak się wydaje... :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Jak dla mnie cena machiny rekompensuje jej skuteczność. Te 5 "belek" żelaza i 5 desek to jest naprawdę sporo. W dodatku przez swoją powolność machiny byłyby przesadzone tylko w przypadku map z jednym bądź dwoma wąskimi przejściami(typu lake wololo :P). W innym wypadku są dobrze zbalansowane. Naprawdę nie rozumiem dlaczego twórcy tak się upierają żeby nie dodać machin do gry.
Awatar użytkownika
sado1
Użytkownik Forum
Posty: 108
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:11

Post autor: sado1 »

Problem w tym, że najpopularniejszymi mapami Remake są Same Rocks i Cursed Ravine, jednymi z bardziej popularnych - Volcano Valley, Paradise Island, etc. Mimo, źe zgadzam się - cena machin jest śmiesznie wysoka co jest jakimś plusem; to jednak nie chciałbym wprowadzać do gry kolejnego ułatwienia dla kamperów.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Proste, dać przełącznik "machiny oblężnicze on/off" i spokój. Dodatkowo na kamperskich mapach można odgórnie narzucić brak tych jednostek.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

;) pisze:Proste, dać przełącznik "machiny oblężnicze on/off" i spokój. Dodatkowo na kamperskich mapach można odgórnie narzucić brak tych jednostek.
+ dodać ratusz z jednostkami... on/off i już kto by chciał to by grał kto by nie chciał to by nie grał. Dlaczego wciąż zasłaniają się balansem? Skoro wszyscy by mieli ratusz to balans by się nie zmienił.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

janosiczek pisze:+ dodać ratusz z jednostkami... on/off i już kto by chciał to by grał kto by nie chciał to by nie grał. Dlaczego wciąż zasłaniają się balansem? Skoro wszyscy by mieli ratusz to balans by się nie zmienił.
Idąc twoim tokiem rozumowania, nie trzeba w ogóle nic zrobić z balansem. Jeśli kusznicy będą OP, to przecież przeciwnik też będzie mógł ich zrekrutować. Jeśli kawaleria - to tak samo. Machiny - as well. Ale tutaj chodzi o balans między jednostkami dostępnymi do stworzenia, czyli o zapobieganie spamu jednym czy dwoma rodzajami. Poza tym ratusz nie został wyrzucony przez niszczenie balansu, on został wyrzucony bo za bardzo sprowadzał się do użycia złota, co w efekcie ogłupiało grę (Po co robić gospodarstwo, chlew, garbarnię, tartak, warsztaty i warownię? Lepiej pojechać w targ i zaspamować złotem.)


Ale dobra, nie chce mi się dłużej tego tłumaczyć. Robimy offtop, i to dość spory. Jeśli naprawdę nie rozumiecie czemu tak a nie inaczej, to proponuję wam poprosić o wyjaśnienie Lewina i Kroma. No bo to jakiś paradoks - wszystko byłoby tak pięknie z maszynami i ratuszem, a ci dwaj źli ludzie nie chcą ich dodać! Z pewnością zdołacie ich przekonać aby nawrócili się na dobrą ścieżkę. :zraniony:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Czyli mówisz, że nie masz już argumentów na obronienie swojego zdania, więc wyolbrzymiasz mój stosunek do twórców Remaka? Można i tak.
Przecież obecna wersja jest wersją beta, więc właśnie służy ona do testowania nowych możliwości i balansowaniu gry.
Awatar użytkownika
sado1
Użytkownik Forum
Posty: 108
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:11

Post autor: sado1 »

Przecież napisał, mógłbyś i do tego się odnieść, bo myślę że to ważniejszy problem niż ten z balansem:
Piko pisze:Poza tym ratusz nie został wyrzucony przez niszczenie balansu, on został wyrzucony bo za bardzo sprowadzał się do użycia złota, co w efekcie ogłupiało grę (Po co robić gospodarstwo, chlew, garbarnię, tartak, warsztaty i warownię? Lepiej pojechać w targ i zaspamować złotem.)
Na moje to jeśli jednostki z Ratusza mają kiedyś powrócić, to tylko w formie upodobnionej do trenowania innych jednostek - np. nowy budynek do wytwarzania dużych toporów, pancerz skórzany/żelazny i rekrut dadzą barbarzyńcę/wojownika. Jak pisze Piko - kupowanie armii za samo złoto to jakaś kpina. Nie wspomnę o tym, że w obecnej formie, z PT, trzeba by było wymyślić jakiś sposób na produkcję armii w trakcie pokoju (zakładając, że chcemy mieć tę możliwość).
Z tym "nie chce mi się dłużej tłumaczyć" Piko miał na myśli to, że problemy z usuniętymi funkcjonalnościami z TPR, najwyraźniej nie są dla was bardziej istotne niż powrót machin wojennych/ratusza.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

;) pisze:Czyli mówisz, że nie masz już argumentów na obronienie swojego zdania, więc wyolbrzymiasz mój stosunek do twórców Remaka? Można i tak.
Przecież obecna wersja jest wersją beta, więc właśnie służy ona do testowania nowych możliwości i balansowaniu gry.
Twój sposób interpretacji mnie zadziwia. :usmiech: To nie jest kwestia czy mam argumenty, czy nie mam. To jest kwestia lenistwa. Mam lepsze rzeczy do roboty, niż użeranie się z osobami, które jako argument uważają wyraz "beta" w nazwie gry.

Anyway, pan powyżej trzeźwo wytłumaczył o co mi biega. Polać mu. :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Smalec
Użytkownik Forum
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2013, 17:45
Lokalizacja: Konin.

Post autor: Smalec »

Mi brakuje dużej ilości map dla jednego gracza w Remake'u :D.
Pamiętaj! Pisz po polsku, a nie jak jakiś nieuk!
ODPOWIEDZ