[wydzielony] O tym, jak się pisuje słów kilka

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Nie powołuj się na to szachrajstwo, proszę.
Tam nawet mają sandwich. A po takim zali wżdy już ani śladu. To źródło samo w sobie pokazuje się jako niekompetentne.

Motylej nogi zabrakło, fakt. Ale niech mnie drzwi przytrzasną jest z Muminków. :> Dodaję motyla oraz niech mnie gęś kopnie do listy.
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Jak już mówimy o obciachowości to niestety połowa wyrażeń oznaczających zdziwienie, które podałeś, również jest bardzo obciachowa i wyglądająca jak wycięta żywcem z dialogu "Klanu" czi innego badziewia ;)
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Khelos pisze:Obciachowe, to jest wyrażanie śmiechu przez samo H.
To jak to wreszcie jest? Jednak przez "ch"?
Chacha, żyłem w nieświadomości, że popełniam błąd ortograficznych, od dobrych kilku lat. :wink:

Jednak ta wersja z samym "h" jest jakaś ładniejsza, po prostu człowiek jest przyzwyczajony. :P

Haha! :smiesne:
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

kris992 pisze:Jak już mówimy o obciachowości to niestety połowa wyrażeń oznaczających zdziwienie, które podałeś, również jest bardzo obciachowa i wyglądająca jak wycięta żywcem z dialogu "Klanu" czi innego badziewia ;)
Zależy, kto jakich wrażeń potrzebuje. Niektóre to wersje skrajnie ugrzecznione. ;) Jeśli z większym luzem będziesz intonować któreś ewentualne wybrane, nie okryjesz się hańbą, a może nawet pochwalą za pomysłowość. ;)
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Aj sandwicha się czepiasz, kiedyś tamtejsza definicja headbangingu (równie polskie słowo) mówiła, że polega on na uderzaniu pięścią w głowę :P

Tak jak szukam, to kilka "(c)hów" ma stałe zasady, np. ach, och, aha, ho, inne zaś można pisać dwojako, a w przypadku wykrzyknienia pisze się wyłącznie "Ha!". Mógłby ktoś, kto nie posiał swojego słownika ortograficznego, to sprawdzić, skoro internetowy PWN-owski jest be?
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Khelos pisze:"Ciężko odwyknąć", jak napisałeś, też jest błędem. ;) Nie można odwykać od czegoś w sposób ciężki. Bo jeżeli już tak, to nijak nie idzie temu stwierdzeniu zaprzeczyć, ponieważ... zaprzeczenia nie będzie. Powiedziałbyś, że "łatwo odwyknąć"? A od kiedy łatwość idzie w parze z ciężkością i może być używane naprzemiennie bez żadnych kar za gramatyczne nieścisłości? "Trudno odwyknąć". Dopiero wówczas można zaprzeczyć, że "łatwo odwyknąć". Ciężko to może być komuś na duszy, albo ciężko z tym problemem odwykania. Wtedy też u innych bywa lekko. Ale, broń Boże!, nie mieszajmy tego.
Tutaj raczej nie przyznam ci racji. Co prawda "trudno" bardziej tutaj pasuje, ale po to są synonimy, aby ich używać :wink: Chociaż wiele synonimów nie pasuje w 100%, to i tak powinno się je czasami pisać.
Teraz na przykład napisałem "pisać" zamiast ponownie "używać", a gdybym drugi raz użył tego samego, to pewnie by to tak dobrze nie wyglądało.
Ale skoro tak marudzisz, to poprawiłem "błąd", w swoim poście.
Khelos pisze:Jeżeli nie napotkałeś nikogo, piszącego "poza tym", możliwe, że szukałeś po prostu źle, albo ten ktoś pięknie te sformułowania łączy tak, aby nie rzucały się poprzez swą osobność w oczy.
Nie jestem pewien czy żadnego nie spotkałem, ale na pewno spotkałem się z dużo większą ilością postów z "PS"-em, niż z innymi sformułowaniami.
Khelos pisze:Często mieszamy stwierdzenia: przynajmniej, bynajmniej dzięki jednemu zgrzytowi w kontekstach, gdzie oba wyrazy pasują jak ulał, a powinien być używany jeden z nich.
Mnie się jeszcze nie zdarzyło pomieszać te stwierdzenia.
Khelos pisze: Obciachowe, to jest wyrażanie śmiechu przez samo H. Obciachowe, dla Twojej wiadomości, także "wow" i jego przeinaczone odmiany: uau, łał. To akurat już nie błąd, tylko porażka. "Wow" nie jest polską reakcją na zachwyt czy zdumienie. Nie amerykanizujmy się na siłę! W przeciwieństwie do Amerykanów, my już jesteśmy w posiadaniu całego sznura możliwych reakcji, co wprawia mnie w zdumienie, że zostaje przez młodzież niezauważone. A ślepcy dalej stosują, co stosują. A czyż nie bardziej poetyczne jest zareagować: rety! jej! jeju! ojeju! jeny! kurcze, kurde, kur..., kurka wodna, kurcze blade, kurcze pieczone, ja cię Florek, motyla noga, niech mnie dunder świśnie, niech mnie drzwi przytrzasną, niech mnie kule biją, niech mnie gęś kopnie, olaboga! do diaska! karamba! o żesz! o żesz w mordę! w mordę jeża! u kaduka! do kroćset! na wszystkich bogów! Rany Boskie! wielkie nieba! No nie! Nie może być! O jaaa! niebywałe, szok, cuda niewidy, rajciu, raju, rajeczku, rajuśku, rajusiu, ale jaja, no masz, no masz ci los.
Trochę niektóre twoje przykłady nie pasują. "Wow" oznacza bardziej zachwyt, a takie "no nie!", to coś zupełnie innego. Porównajmy Wow, zrobiono Remake KaMa! i No nie!, zrobili Remake KaMa!
Widać różnicę, prawda?
Khelos pisze:
Piko pisze:To nie jest spam, tylko offtopic. Spamem jest twój post, gdyż jest bez sensu :P
Chacha! To mi się podoba. Pojechałeś po bandzie. ;) Na jego miejscu poczułbym się ździebko skreślony.
Cieszę się, że spodobała ci się moja wypowiedź :P
Ostatnio zmieniony 11 sty 2012, 15:57 przez Piko, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Piko pisze:To nie jest spam, tylko offtopic. Spamem jest twój post, gdyż jest bez sensu :P
Tak zupełnie bez sensu nie był skoro temat wydzielono :smiesne:
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

janosiczek pisze:
Piko pisze:To nie jest spam, tylko offtopic. Spamem jest twój post, gdyż jest bez sensu :P
Tak zupełnie bez sensu nie był skoro temat wydzielono :smiesne:
Twój post był bez sensu. Tylko pociągnąłeś za sobą jeszcze kilka dodatkowych postów nie na temat, zamiast przerwać ich pisanie :P Poza tym, to nic nie pisałeś o tym aby oddzielić te tematy. Apelowałeś o skończenie offtopowania, a oczywiste jest, że i tak na ten temat ktoś inny jeszcze się wypowie :P
ODPOWIEDZ