Własna działalność czyli pomysły na zarobek

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Własna działalność czyli pomysły n

Post autor: janosiczek »

Dzień dobry wszystkim ! :!:

Chciałbym w tym temacie poruszyć ważny temat jakim jest złoto (tfu. ten kam.) pieniądz, znaczy się w naszym przypadku PLN.
Ja sam ostatnio myślałem nad założeniem oddziału np. Play czy otworzenia kantoru...
Co do czystego zarobku bez zakładania DG ( działalności gospodarczej) to może sprzedaż czegoś na allegro ?

A u Was ? Proszę podzielcie się swoimi przemyśleniami może uda nam się uzbierać na Kam 2... ekhm ;)
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

To raczej zależy od Twojego kapitału. Masz wogóle odpowiedni wiek do prowadzenia własnej działalności gospodarczej? (bo po poziomie większości Twoich postów wnioskuję że nie)
Awatar użytkownika
Kasparo96
Użytkownik Forum
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kasparo96 »

Żeby stworzyć taką grę potrzeba wiele czasu i wiele włożyć w nią...
Trzeba mieć też dobrego kompa i pojemny dysk.

A z tego co mówisz, to najlepiej pracować (lub dorabiać) a nie zakładać działalność gospodarczą...

Co do allegro to byś dużo nie zarobił, musisz mieć pozwolenie na sprzedawanie masowo jakiegoś produktu, a pojedyńcze rzeczy pójdą po małej sumie...

Lepiej nie kombinować
:zraniony:
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

ZoZoN pisze:To raczej zależy od Twojego kapitału. Masz wogóle odpowiedni wiek do prowadzenia własnej działalności gospodarczej? (bo po poziomie większości Twoich postów wnioskuję że nie)
Pisanie na forum to dla mnie relaks... czuje się swobodnie i tak też piszę...
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Kasparo96 pisze:Żeby stworzyć taką grę potrzeba wiele czasu i wiele włożyć w nią...
Trzeba mieć też dobrego kompa i pojemny dysk.

A z tego co mówisz, to najlepiej pracować (lub dorabiać) a nie zakładać działalność gospodarczą...

Co do allegro to byś dużo nie zarobił, musisz mieć pozwolenie na sprzedawanie masowo jakiegoś produktu, a pojedyńcze rzeczy pójdą po małej sumie...

Lepiej nie kombinować
:zraniony:
Kolego wyluzuj, na końcu zdania zrobiłem ;) czyli pół serio pół żartem
Co do allegro mówie , pisałem tylko aby drobić kilka złotych a nie jakieś tam bajońskie sumy.

( ale gdy wygram kilka mln w dużym lotku, zlecę wykonanie KAM 2 OBIECUJE ! )
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

Rozumiem że atmosfera na forum jest przyjemna :usmiech: i dlatego się swobodnie czujesz, po to także jest ten dział. Ale gdy widzę Twoje pomysły jakie umieszczasz na forum to Twoje zaangażowanie w nie przypomina mi nieco zachowanie dziecka. Wydaje mi się że raczej nie myślisz o tym co piszesz tylko po prostu piszesz, wnioskuje to np. po tym jak zasypywałeś forum swoimi pomysłami na KaM 2 i podobne projekty. Jednak z tego co mi wiadomo to zrezygnowałeś jeszcze zanim coś zacząłeś robić (chyba gdy zorientowałeś się że kontynuowanie któregoś z nich jest albo bezsensowne albo trudniejsze niż napisanie czegoś na forum). Ponadto wydaje mi się że Twoje zaangażowanie w te pomysły jest sztuczne gdyż uważasz chyba że gdy "natchnie" Cię "genialny" pomysł i napiszesz o tym tutaj to wszyscy zaraz wezmą się do pracy i po tygodniu będziemy mieli nową grę a Ty. Jeśli naprawdę chcesz się zaangażować w coś związanego z KaM'em to np. mogłeś grać w KaM Remake szukając błędów, jakiś czas temu szukali tłumacza. Więc masz trochę szans na zaangażowanie się.

Trochę odbiegłem od tematu więc dodam tyle że gdybyś znalazł parasol i chcąc znaleźć właściciela chodził po całej Polsce pukając do każdego mieszkania to miałbyś większą szansę na znalezienie go niż trafienie szóstki w Lotku.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Jestem pod wrażeniem wypowiedzi, ZoZoNie, konkludującej egzystencję naszego kolegi z tutejszych progów. Wiele klarownie przytoczonych trafnych wniosków. Radym jestem osobiście widząc rozumujące jednostki na forum. Zapełniają dużą ilość luk porobionych ostatnimi czasy przez odstępujących nas równie wytrawnych osobistości. :) Zważ jednak na to, iż nie każda jednostka kozacząca w jakiejś społeczności jest z góry skazana na zatracenie. Ci szczęściarze, do których los się niestrudzenie uśmiecha, wyrastają nieraz potem na przykładnych obywateli wirtualnych realiów. Czasem trzeba kilku prztyczków w nos, kuksańców czy sójek w bok, aby umieścić kogoś na odpowiednio dostosowanym do odbiorców torze.
Janosiczku, nie zniechęcaj się. Młodyś. Przed Tobą cały świat i pół Rosji. Zastosuj się do rad kolegi, prawdziwie on bowiem mądre rzeczy rzecze.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

ZoZoN pisze:...
Aktualnie czynnie wysyłam "raporty" do Lewina w sprawie KAM remake.
Awatar użytkownika
Kasparo96
Użytkownik Forum
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kasparo96 »

I co Ci napisał?
ODPOWIEDZ