Witamy starych!

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Witamy starych!

Post autor: Kheli »

Temat powstał pod inspiracją sąsiedniego wątku odnośnie zwięzłego przedstawiania się nowych użytkowników. Jako, że w naszej społeczności doświadczyliśmy multum pożegnań i powitań różnych forumowiczów pewien czas aktywnie udzielających się, uważam, że powinien zostać podobny temat założony, w którym poinformować nas mogą przybysze z zamierzchłych czasów o swoim ponownym wstąpieniu w nasze szeregi, o swoim powrocie z emerytury do oddziału fanów KaM. Aby nie ograniczać jednak wątku do zwykłego "Siema, wróciłem!", proponuję rozwinąć go i barwnie opisać/przedstawić, co spowodowało, że odczuliście tę nostalgię do knigts.sztab.com i wróciliście do Rycersko-Kupcowej paczki. W ten sposób łatwiej przyjdzie nam przypomnieć sobie różne postacie z kart historii tegoż serwisu...
Ostatnio zmieniony 04 lis 2009, 18:23 przez Kheli, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mullen
Użytkownik Forum
Posty: 142
Rejestracja: 03 gru 2005, 01:19
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Mullen »

Niesamowite... po prostu niesamowite a zarazem piękne...
Tak długo jak mnie tu nie było... Tak długo jak w tą grę nie grałem... Aż wierzyć mi się nie chce, że ta gra skrywa JESZCZE AŻ tyle rzeczy!
Ciesze się, że mogę tu jeszcze co jakiś czas zaglądać i powspominać jak to kiedyś było :)
Niestety wpadłem w szpony dorosłości/codzienności: uczelnia, praca i koniec dnia.
Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak bardzo tęsknie za K&M :) Moja pierwsza gra w jaką zagrałem... Na 100% będzie już na zawsze ze mną :)

Pozdrowienia dla Lucbacha i Khelbena - starych kumpli za dawanych czasów :) Robiliście/robicie kawał naprawdę dobrej roboty :)
Tak trzymać! Ta gra jest tak 'stara' a Wy ją tak pięknie odmładzacie!
Jak tylko będę miał czas będę Wam w tym pomagał :) Ta gra nigdy nie umrze! NIE przez ludzi takich jak my! :)
Wykuć miecz-ruda węgla i stop żelaza
Zbić drewnianą tarcze-dwie deski
GRAĆ W UKOCHANE K&M-BEZCENNE
Awatar użytkownika
Bazyl Pikinier
Użytkownik Forum
Posty: 93
Rejestracja: 18 lip 2007, 14:18

Post autor: Bazyl Pikinier »

Ja też wróciłem! Otóż...Ta gra jest cudna - kiedy zobaczyłem temat o "tajemniczym screenie z Kam2", od razu poczułem chęć zagrania w KaM'a...
Cóż, jak bardzo bym chciał, żeby wydano kontynuację szlachetnej gry wyżej wspomnianej... Coraz mniej wolnego czasu z mym komputerkiem, postanowiłem więc zrobić retrospekcję :D
Trzymajcie się chłopaki :)
(Pamiętasz tego mojego Khelbana, albo to, jak Cię "broniłem"? ;P)
Może by się tak rozmarzyć i zrobić temat z własną wizją KaM w przyszłości zamiast pojedynczych pomysłów?
Obrazek
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Witam.

Ja tak od czasu do czasu przeglądam stronę, ale nie forum. Znudziło mi się KaM i dlatego tak teraz nie ma mnie na forum często, bo pewnie jakbym był to bym już przegonił Khela w postach. :lol:
Wszedłem na forum, jak zobaczyłem, że odpowiedziano z związku tym kodem źródłowym i teraz trzymam kciuki, aby udało się go otrzymać.
Awatar użytkownika
SobonPiotrQ
Użytkownik Forum
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2009, 19:04
Lokalizacja: Radom-Zajezierze-Jastrzębia

Post autor: SobonPiotrQ »

Witajcie z powrotem.

Też przyszło w końcu powrócić mi "na stare śmieci", ale tak to już na tym świecie jest, że człowiek najbardziej lubi to co już sprawdzone. Z pewnym gruntem pod nogami człowiek czuje się po prostu lepiej, potwierdzi to nawet marynarz. :P

Nie wiem czy powróciłem na stałe, czy też tylko na chwilę. Jednak jakoś tak zabrakło mi K&M, chciałem zobaczyć jak się sprawy mają i "urzekła mnie" próba otwarcia kodu gry (a skoro siedzę w Linuksie, to bardzo mi się podoba kwestia otwartości, wiem jakie możliwości się z tym wiążą).

Przed K&M piękne czasy (pod warunkiem, że gra zostanie otwarta), chcę mieć jakiś mały wkład w to, nim stanie się to na dobre.

PS Wcześniej byłem na forum jako Gb.Ottis, można poczytać niektóre moje "posty", pewnie niedługo sam się jakoś do nich ustosunkuję, bowiem ja obecny i ja dawny to dwie zupełnie różne osobowości. PKS.
Awatar użytkownika
Setnik
Użytkownik Forum
Posty: 69
Rejestracja: 02 lip 2007, 16:45

Post autor: Setnik »

Ja również powróciłem. Właściwie co roku w wakacje powracam. Z sentymentem wspominam czasy, kiedy kupiłem gazetę z grą i maksymalnie mi się spodobała. Nie da się tego opisać, ale do tej pory pamiętam te emocje :D A to już kilka dobrych latek temu było.
Wczoraj włączyłem sobie tę grę i zamierzam ponownie grać. Co prawda nie na lapie, tylko zwykłym pececie ale zawsze coś :) Widać, że grafika to już na obecne czasy porażka, ale grywalność lepsza od niejednej współczesnej gry :)
Pewnie nawet nikt nie pamięta, że tu kiedykolwiek pisałem :lol:
Knights and Merchants: "The Land called Paradise"
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Witaj, Setniku. Ja Cię pamiętam i cieszę się, jak z pewnością reszta kamratów, z Twojego rychłego powrotu do nas. Baw się dobrze, obwąchaj nowe tematy, które z pewnością Ciebie zafrapują i oczywiście udzielaj się, jak za dawnych dobrych czasów. Mamy kilka nowych działów i tematów poświęconych misjom. Jeżeli nużą Cię kompozycje oryginalnych autorów, możesz sięgnąć po twórczość fanów. Z pewnością w KaM'ie spędzisz niejedną nockę w świecie pasjonujących przygód.
Awatar użytkownika
Omnixus
Użytkownik Forum
Posty: 169
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:13
Lokalizacja: Jeszcze tego nie ustaliłem.

Post autor: Omnixus »

No i ja wróciłem. Nawet nie pamiętam co spowodowało, że tu dołączyłem. No ale nie była to zła decyzja. Przez to forum i forumowiczów tyle nowego dowiedziałem się o grze. Aż ciężko mi uwierzyć, że zarejestrowałem się dwa lata temu. Miałem sporą przerwę od tamtego czasu bo wiadomo, gimnazjum akurat wtedy mi się zaczęło, nowi koledzy etc. etc. Na chwilę powróciłem w Święta Bożego Narodzenia no ale potem znowu do szkoły i ciorać trzeba było. Heh teraz to już będę gimnazjum powoli kończył. Jednak te nieustannie przychodzące na skrzynkę newsettlery z coraz to bardziej interesującą treścią przyciągnęły mnie tu spowrotem na początku wakacji. Teraz spróbuje częściej udzielać się na forum bo pewnie ledwie co osób mnie pamięta przez te moje sporadyczne posty tu i tam.
Awatar użytkownika
Toczek
Użytkownik Forum
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2009, 21:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Toczek »

Jako, że już raz się ujawniłem to nic nie szkodzi żebym to zrobił drugi raz. Witam Was wszystkich, ale tym razem bardziej jako Toczek, niż BananowyJasio którego niektórzy zdążyli kiedyś poznać ;)

Czemu wróciłem? Nie mam pojęcia. Jakoś tak mi się nagle zachciało zobaczyć jak się sprawy mają. Tak jak z ciasteczkami. Sięgasz po nie, nie wiedzieć czemu, nasycisz się i odstawiasz. Także pewnie za kilka miesięcy znowu stąd zniknę bez śladu.

Ogólnie do KaM nie mam już jakiegoś sentymentu. Były czasy, że ta gra mnie pochłaniała, ale obecnie pochłaniają mnie inne rzeczy - ludzie, praca, nauka, czasem farmersi - w KaM właściwie nie ma już dla mnie nic ciekawego. Jakieś to zabugowane i nudne. Czasem odpalam sobie jakiś save, gdzie mam duże miasto i zostawiam w charakterze interaktywnego wygaszacza ekranu.
Klepanie non-stop schematu baza-żarcie-wojo-atak-zwycięstwo jakoś mnie znudziło, wolę takie gry w których naprawdę trzeba wysilić mózgownicę żeby osiągnąć sukces.

Być może gra przez sieć załatwiłaby ten problem, ale przy moim radiowym łączu, które co chwila gubi sygnał mielibyście kurs łaciny on-line, zresztą rzadko się zdarza żebym za jednym razem pojawiał się na kompie na dłużej niż godzinę.

Poza tym fajnie znać nowiny z warsztatów Lewina i Krom'a, być może ich działalność sprawi że w KaM będzie coś nowego do odkrycia :)

Jak tak sobie przeglądam to forum, to wypadałoby z tego miejsca pogratulować wytrwałości, cierpliwości i samozaparcia Michloff'owi, Khelowi, Lucbachowi i Rafaelowi (kolejność celowa) - ja bym nie pociągnął na tej fusze dłużej niż pół roku, potem zacząłbym sypać banami i kasacjami na prawo i lewo.
http://farmersi.pl - polecam wszystkim, którzy cenią sobie wymagającą myślenia rozgrywkę na poziomie.
Awatar użytkownika
barbarzyńca
Użytkownik Forum
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:07
Kontakt:

Post autor: barbarzyńca »

Ale mnie tu dawno nie było!

Witam! Powracam po trzech latach nieobecności zarówno na forum jak i do gry w KAM. Przestałem tu pisać bo gra mi się trochę znudziła, ale znów mnie zainteresowała, więc wracam :D Zacząłem też robić mapy do gry (skrypty dla mnie to jak narazie czarna magia, bo żadnego poradnika nie znalazłem, a ten z downloadu knights.sztab.com to jakać masakra), czego efekty niedługo zobaczycie :D. To tyle, miło was wszystkich ponownie poznać. Teraz pytanie: czy ktoś mnie pamięta? (tylko szczerze) :D
ODPOWIEDZ