Last.fm

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Last.fm

Post autor: Kheli »

Dzień dobry.

Ktoś korzysta? Ktoś słucha? Ktoś ma konto i chciałby podzielić się z nami swymi gustami muzycznymi, oraz ulubionymi kawałkami? Zarekomendujcie swoje ulubione albumy i utwory, być może wśród forumowiczów znajdzie się ktoś o podobnych gustach. Śmiało!

www.LastFm.pl oferuje cały katalog artystów z przeróżnych miejsc świata. Zarejestrowani mogą pobrać darmowy odtwarzacz Last.fm i odłuchiwać różnych piosenek z internetu za darmo. Dodatkowo program umożliwia przetransferowanie danych z utworu odtwarzanego z komputera na stronę, gdzie przeróżni ludzie będą mogli sprawdzić czym dany osobnik się w tej chwili delektuje.

Fukcji na stronie jest dostatecznie dużo (prawie jak na www.YouTube.com ): można subskrybować ulubione albumy, dodawać do swych własnych list odtwarzania, komentować różne kawałki, czy zamieszczać swoją opinię w profilu artysty. Ponadto można znaleźć wiele biografi muzyków, czytać ich ogłoszenia w dziennikach, znaleźć podobnych artystów dzięki specjalnej funcji na stronie. Możliwości jak widać jest wiele, a zabawy przy ty dużo. Jednym z najciekawszych bajerów jest Radio Fm, dzięki któremu słuchamy radia złożonego z wybranych przez nas kawałków, bez zbędych kolesi przerywających utwór w celu przeprowadzenia wiadomości, czy prognozy pogody ;).
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

ObrazekObrazek

Ze swej strony pragnę jedynie zarekomendować angielską wersję Last.fm - wydaje się bardziej dopracowana i zdecydowanie lepiej wygląda. Razi mnie bardzo rozciągnięty button "Użytkownicy" zamiast "Users", nieudolne tłumaczenia (np. przescrobblowano, utwór poddano scrobblingowi, etc. - dopiero niedawno pojawił się napis jakże prosty: przesłano), poza tym: brzydki format daty i ogólnie porozjeżdżane napisy na stronach. Widocznie taka jest cena za tłumaczenie. Polskie wyrazy i zdania są zazwyczaj dłuższe.

Jeżeli angielski nie sprawia wam trudności, naprawdę warto odrzucić polską wersję lub poczekać na jej skuteczne ulepszenie.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Jedynie polecam Last.fm, nie ważne w jakiej wersji językowej. Tak samo, jakbym YouTube'a tutaj zachwalał: polska, angielska, niemiecka, hiszpańska wersja - obojętnie...
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

W porządku, przecież nie mam do Ciebie żadnych pretensji ;) Po prostu zauważyłem, że linkujesz do polskiej wersji i pozwoliłem sobie wyrazić opinię na ten temat. O ile w przypadku YouTube nie ma to większego znaczenia, o tyle na laście mierzi mnie polska wersja. Imho jest wykonana "na odwal się".

Czy ktoś oprócz mnie i Khelbena korzysta z usług last.fm? :>
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Rafaelu, weź przyciągnij ludzi do tego tematu podając swój muzyczny login. Może kogoś to zachęci.
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

Proszę bardzo Khelbenie, oto upragniony link ;)
http://www.last.fm/user/Rafael5000/

Ale szczerze wątpię, by to miało wpływ na zwiększenie zainteresowania. Trochę cierpliwości. Być może niedługo ktoś dołączy do grona szczęśliwych użytkowników Last.fm :usmiech:
Awatar użytkownika
Cav
Użytkownik Forum
Posty: 1262
Rejestracja: 02 wrz 2007, 20:03
Lokalizacja: skontnikont
Kontakt:

Post autor: Cav »

Ja muzyki nie lubie słuchać w ogóle, także się nie skuszę :P
Trejdmark i Kopirajt dla Cava!
Awatar użytkownika
Wubek
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 13 maja 2006, 12:00

Post autor: Wubek »

Założyłem jakiś czas temu konto, ale niestety na WindowsME ciężko jest znaleźć program przesyłający utwory... : | I w ten sposób na 16h słuchania muzyki z programem ani 1 tytuł nie wylądował na liście LastFM.pl :(
ODPOWIEDZ