ważne

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kovu93
Zbanowany
Posty: 99
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:17

ważne

Post autor: Kovu93 »

http://www.strasbourgcurieux.com/fourrure/spanish.php prosze o obejrzenie tego chociaż przez kilkanascie sekund.. :(

Przedstawie tutaj w punktach powody,m dla ktorych każy człowiek powinien być wegetaraninem:



1.Bardzo wazne. Sam dekalog mówi Nam ''Nie zabijaj!'' A jedząc mięso zabijamy pośrednio zwierzęta.

2.Jeśli masz zwierzę w domu tym bardziej nie powinieneś jeść mięsa. Dlaczego? Bo skąd taki podział np. w Polsce, że psy się głaszcze, a świnki zjada? Może własnego psa sobie zjedz :/

3.Jest to niemoralne. Hodowanie żywych istot tylko po to, aby je zabić i zjeść.

4.Każda istota ma prawo do życia(nie mowie tu o wirusach itd, to zupelnie co innego)

5.Zwierzęta też czują.

6.Zwierzeta to przyjaciele człowieka. Zjedz przyjaciela ;/

7.Wegetrianizm jest korzystny dla zdrowia, popada sie w mniej chorob oraz dlzuej zyje(przy odpowiedniej diecie)

8.mieso nie jest potrzbene czlowiekowi do zycia. pierwsi ludzie zywili się owocami(czyli nawet roslin nie zabijali)z wyjątkami, tylko z czasem zaczęto polowac a u ludz teraz jest taki a nie inny przewod pokarmowy, oraz mamy takie a nie inne zeby(kly a to oznaka drapieznikow)jednak nadal nie musimy jesc miesa aby zyc, jak psialem wyzej wystraczy odpowiednia dieta. mieso glownie gnije w organizmie co jest coraz czesciej udowadniane

9.wegetarianizm to dobra idea, bezsprzecznie gdyż odpowiedzialnosc za śmierc nie jest czyms odbrym...

10. zabijanie zywych istot i w dodaktu spejcalna hodowla abyz abiajc jest masakra, barbarzynstwem, tak na prawde duzo nie rozni sie to od tej masakry z futrami, to po prostu inny przyklad ;(!

11.gdyby nie hodowano bydla, nie niszczonych byloby tyle lasow, pozatym przy przerabianiu na padline wytwazaja sie substancje szkodzace dziorze ozonowej czy cos takiego. pozatym gdyby nie bylo hodowli bydla a pozywienie dla ow 'stad byloby przeznacozne dla ludzi, na swiecie glodu by nie bylo, a przynajmniej w tym stopniu

12.nie mamy prawa odbierac zycia. zabiajnie jest zle. kazde stworzenie ktore posiada zycie nie mozna mu go odebrac(a juz szczegolnie dla takiego celu...)

13.kazde zycie jest wazne, a chyba nikt nie chce byc odpowiedizlany psorendio czy bezposrednio za smierc

14.zwierzeta nie są do tego aby je jesć. jesli psotanowisz ze chcesz ich nie sjc, a rodzice ci zabronią, to w tym przyapkdu nie powinienes ich sluchać. moja mama mowila ze pojdzie ze man do psychologa jak nie zaczne jesc miesa(jestem wegetarianinem od niecalych 3 miesiecy)ale niw bylem u ow lekarza, a rozina sie przyzwyczaila, na pcozatku mzoe byc trudno, ale warto sprobowac.

15. niech ludzie, ktory bezposrednio zabijaja zwierzeta nie dostają za to pieniedzy! to tak jak platne morderstwo!

16.cala legalizacja zabijania zwierzat dla miesa to po prostu absurd, jak mozna pozwalac LEGALNIE ZABIJAC?!?! CHOCIAZ TO NIEPORZADANE NIEPOTRZEBNE NIEMORALNE ZLE NIE NA MIEJSCU WOBEC WLASNEGO ZUMIENIA, KTORY POPRZEZ DLUGI CZAS JEDZNEIA MEISA W ZYCIU UWAZA TO ZA COS ZWYKLEGO, I TO TRZEBA ZMIENIC! CZYATAJC TO CO PISALISCIE W TEMACIE Z TYMI FUTRAMI, MOGE TWIERDZIC ZE WIEKSZOSC JEST EMPATAMI A TO COŚ ZNACZY!

Jesli sa tu jeszcze ajsyc wegetarianie i mają inne argumenty b.prosze o napisanie ich. mam andzieję, ze po przeczytaniuu tego zrozumiecie ze to złe(i jesli postanowic to zaprzestac nie martwcie sie rpzeszloscia bo zapewne nie wiedzielsicie ze to jest zlego, spostrzegaliscie to za cos normalnego, a jak wiadomoGRZECH TO SWIADOME SZKODZENIE, zadne inne. Mam nadzieję, ze zrozumiecie iz jedzenie miesa wiaze sie z odpowiedzilnoscia(po przecyztaniu tego ŚWIADOMĄ) posrednia za smierc, o czym akzdy wie, ze to cos ZLEGO!


srry za bledy jest prawie 2 w nocy... :zraniony:
Awatar użytkownika
zen
Użytkownik Forum
Posty: 75
Rejestracja: 12 wrz 2006, 00:12
Lokalizacja: Płock

Post autor: zen »

Witam

Zgadzam się z wypowiedzią przedmówcy.
W/w postępowanie jest pewnego rodzaju hipokryzją.

Tak jak inny przykład ,wielka akcja ratowania wielorybów na płyciźnie,gdy w tym samym czasie umierają z głodu ludzie z Planety Ziemia.
I bardzo niewystarczająco się czyni aby tych ludzi ratować.

Pewnie że szkoda zwierzątek , ale roślinki też się hoduje pielęgnuje i potem zjada.

Jak tę swerę życia pogodzić.

Za czasów Chrystusowych,jednak że Baranki ponoć się jadało ?

Pozdrawiam :wink: :wink:
zen
Awatar użytkownika
Kovu93
Zbanowany
Posty: 99
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:17

Post autor: Kovu93 »

no co Ty, Chrustus nie jadl miesa, to tylko rpzerobka katolicka =/ a czlowiek rosliny musi ejsc, meisa nie pzoatym, zauwaz ze aby zjesc rosline nie zabijasz jej, to co zabierasz od rosliny tot k ajkby tobie zabrac paznokiec zazwyczaj

co do wielorybow, wielce pochwalam akcje ratunkowe
Awatar użytkownika
zen
Użytkownik Forum
Posty: 75
Rejestracja: 12 wrz 2006, 00:12
Lokalizacja: Płock

Post autor: zen »

No niby tak

Ale jak będę miał ochotę na sałatę czy rzodkiewkę ,to muszę ją wychodować i całą zjeść ,one nie wydają owoców

A co z rybkami rakami itp. ?

"co do wielorybow, wielce pochwalam akcje ratunkowe" a co z ludźmi też potrzebne są akcje ratowania
zen
Awatar użytkownika
Kovu93
Zbanowany
Posty: 99
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:17

Post autor: Kovu93 »

jest ich o wiele więcej nzi tych dla zwierząt.
pozatym zrozum, ze czlowiek do zycia nie potrzebuje mięsa, jedynie rosliny, a coś musisz jesc aby zyc, ale tym skladnikiem nie jest mięso
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Dołączę się do tej nocnej dyskusji.
Filmik, jaki umieściłeś w linku (nie ważne, że moim zdaniem nie powinien się tu znaleźć) nic nie mówi o zabijaniu zwierzaków dla żarła, a dla ekstrawagandzkich ciuchów dla dystyngowanych, lawirujących pseudo-kariatyd. Przyjrzałem się tak nagraniu i sobie myślę, czy piekło przy tym czymś, czego już wytrzebieniem się nie nazwie; nie jest rajem przypadkiem. Cieszę się, że nie od dziś popieram całym sercem karę śmierci, a przy mojej wyobraźni to hoho, co by się działo z takimi kanaliami. Degeneraci, co dopuścili się tych czynów by dyndali za już nie powiem co. Na pewno nie byłyby to ręce, nogi, czy inna normalna część ciała. ;) Najprawdopodobniej powywieszałbym ich za żołądki... dobra, dobra... to nie to forum. Nie będę was straszył.
Nie jestem przekonany, czy Chrystus nie jadał ryb. W owych czasach rybołóstwo było jednym z najpopularniejszych zawodów, zaś ryby jednym z głównie nabywanych towarów do spożycia. Co mają rośliny i takie stworzonka, jak ryby do tego, coś pokazał na filmie? Z drzewem się nie ma co przyjaźnić, a ryb w akwarium przecie się nie głaszcze. Jeżeli to wszystko miało na celu zrobienie z nas - a na pewno ze mnie - wegetarian, to skończyło się to zadanie fiaskiem. A najpewniej w moim przypadku. Nadawałbyś się na redemptorystę, chociaż z takim podejściem do katolickich mrzonek to nie wiem, czy zaszedłbyś daleko. Filmik nie ma żadnego związku moim zdaniem ze zjadaniem zwierzaków, zaś Twoje pukty nie przekonały mnie nic a nic. Może dlatego, że nie mają one związku z obdzieraniem zwierząt żywcem ze skóry (jak można być przeciwko każe śmierci?), a z ubijaniem świń dla pożywienia. Jeżeli chcesz się czepiać ludzi za to, że są w większości mięsożercami, to uczep się najpierw zwierząt, które zabijają aby przeżyć. Pogadaj sobie z lwem przy herbatce, przekonaj go, że jabłka są apetyczniejsze i pożywniejsze od antylop na sawannie. Zagadaj do wilka, że zżeranie raz na tydzień jelenia jest z pewnością nie zdrowe dla jego żołądka. Tak, tak. Zwycięstwo masz tutaj murowane. A gdy krokodyla przekonasz, by zamiast zjadać to co żyje wokół wspiął się na drzewo po smakowite banany, lub by zaczał uprawiać grządki - będziesz mógł przejść do ludzi. I nie byłbym taki pewny, czy pierwsi ludzie nie odżywiali się mięchem. Czyżbyś poruszył temat Adama i Ewy? A z menu Jezusa się nie zgodziłeś? To pewnie i wina nie spożywał, bo gdy się z tym napojem przeholuje, to potem trudno być w pełni świadomym tego, co się robi.
Podsumowując... gdyby na celu było co innego, aniżeli przekonanie nas co do zjadania mięsa, to temat byłby naprawdę trafiony. Coś na poziomie tematów przeciwko corridzie.
Awatar użytkownika
Warlike
Użytkownik Forum
Posty: 283
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:33
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: Warlike »

Ludzie, śmiech na sali puste krzesła :lol: .

Po pierwsze: wierutne kłamstwo, że człowiek nic a nic nie potrzebuje białka zwierzęcego - jest wiele przypadków, kiedy wegetarianin przez 10 lat nie patrzył na mięso, a potem po prostu musiał wrócić do swojej diety choć odrobinę mięsa, bo to zagrażało jego zdrowiu. Poza tym w mięsie jest kilka witamin i soli mineralnych np: żelazo, które właśnie z mięsa jest najlepiej przyswajalne. Białko roślinne nie da Ci tego co zwierzęce, sojowy kotlet to nie to samo... Oczywiście, nadmiar mięsa jest zły, ale tak samo jak jego niedomiar.

Po drugie: Bóg po potopie pozwolił ludziom na jedzenie mięsa. Zakazał picia świeżej krwi, jako że krew jest znakiem życia, czy coś w tym stylu, więc jedzenie jakiegoś zwierzęcia nie jest sprzeniewierzeniem się woli Boga. Więc nie pitolcie mi tu takich głupot.

Po trzecie: tak, tak, drwal w lesie ścina drzewa i oznacza to niby, że ma grzech, bo niszczy przyrodę, tak samo rzeźnik bo ubija świnkę? Wolne żarty. Co innego gdy się sadystycznie znęca nad psem, kotem, krową, czy innym zwierzęciem.

Po czwarte: nasi przodkowie prowadzili koczowniczy tryb życia. Kobiety głównie zajmowały się zbieractwem jadalnych roślin, a mężczyźni polowali na zwierzęta. Zresztą, po co ja to piszę, wszyscy chyba to wiedzą. W tamtych czasach, gdy głód był największym wrogiem, oparcie się na roślinkach byłoby na równi z samobójstwem...

Po piąte: wszystkie Twoje argumenty normalnie mało mnie z krzesła nie zwaliły...

Nie mówię, że powinno się jeść tylko mięso. Najzdrowiej wychodzimy na jedzeniu mięsa raz na tydzień, czy dwa.

Zresztą do jasnej polewy, kupa Ci do tego, czy jestem wegetarianinem czy podłym (wg Ciebie) mięsożercą. Mój wybór tak samo jak każdego innego człowieka, a takie kampanie na rzecz rozprzestrzenienia wegetarianizmu to ludu... Masakracja...
Awatar użytkownika
Dexor
Użytkownik Forum
Posty: 1051
Rejestracja: 01 wrz 2007, 14:05
Lokalizacja: ....Radom....
Kontakt:

Post autor: Dexor »

Ja pier****dziele, co te ludzie robią, rozumiem uśpić, ale nie zabijać łamiąc kości i waląc o ziemie. :||:

Ryby -> są dozwolone, ponieważ Apostołowie je łowili bez szkody dla środowiska. Takie mam zdanko na temat ryb. :wink:
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Zwymiotowałem na tym filmie. Do tego nie można porównać żadnego horroru, bo TO jest milion razy gorsze. Jakbym dorwał jednego z drugim to bym im nogi z tyłka powyrywał. Precz z głupimi futrami!
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Kovu93, Autora tego posta proszę o nadanie precyzyjnego tytułu. Z pozycji zakładającego temat wszystko może być "ważne".
lucbach,
administrator knights.sztab.com
ODPOWIEDZ