FAQ: Najczęstsze błędy gry - PRZECZYTAJ ZANIM ZADASZ PYTANIE

Masz problem z grą? Napisz o tym, postaramy się go rozwiązać! (Nie dotyczy problemów z rozgrywką!)

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Zablokowany
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

FAQ: Najczęstsze błędy gry - PRZECZYTAJ ZANIM

Post autor: lucbach »

:arrow: 1
Problem:
Moi pomocnicy przestali przynosić materiały do budowy (kamienie i deski). Przynoszą je tylko budowniczym do budowy drogi i winnicy. Co robić?


Rozwiązanie:
Prawdopodobnie zleciłeś budowę więcej niż trzech budynków jednocześnie. Wtedy pomocnicy przestają przynosić materiały do budowy. To niepoprawiony bug w grze. Zburz budynki oczekujące na wybudowanie tak, aby ich liczba nie była większa niż 3. Pomocnicy automatycznie wezmą się do pracy.

--------------

:arrow: 2
Problem:
Gram w misję dla jednego gracza. Kiedy zapisałem grę, a potem ją wczytałem, mój przeciwnik przestał się rozbudowywać. Co się dzieje?


Rozwiązanie:
To kolejny bug. Ale jest na niego rada. Wykonaj następujące czynności w podanej kolejności:
1) zapisz grę
2) odczekaj minutę i zapisz grę ponownie, ale na innym slocie (np. miejsce niżej na liście)
3) ponownie uruchom grę
4) wczytaj grę, którą zapisałeś jako drugą. Wówczas przeciwnik w dalszym ciągu będzie się rozbudowywał.

--------------

:arrow: 3
Problem:
Gdy chcę zainstalować najnowszy patch Service Release 2, wyskakuje komunikat: "Instalacja została przerwana, ponieważ K&M TPR nie została poprawnie zainstalowana lub nie jest dostępny plik Runtime Visual Basic 6." Skąd mam wziąć Runtime Visual Basic 6?


Rozwiązanie:
Pliki Runtime Visual Basic możesz pobrać ze strony support firmy Microsoft, tutaj. Zainstaluj je i instalacja patcha ruszy.

--------------

:arrow: 4
Problem:
Grałem z kolegą w K&M przez sieć LAN. Zapisaliśmy grę i teraz chcielibyśmy ją wznowić. Nie mogę jednak jej wczytać!


Rozwiązanie:
To jest poważny bug. Gry sieciowej nie warto save'ować, bo nie można jej potem wczytać. Nie ma na to rady :(

--------------

:arrow: 5
Problem:
Chcę robić screenshoty (zrzuty ekranu) z gry. Próbowałem wciskać klawisz "print screen" i wklejać obrazki do Painta, a nawet do kilku specjalnych programów. Wszystko na nic!


Rozwiązanie:
Poprawne zrzuty ekranu w K&M robi niewiele darmowych programów, wśród nich jest m.in. Screenshot Captor.

Możesz wykorzystać także przydatną opcję płatnego programu Hyper-Snap (najpierw jest można pobrać darmową wersję trial na 30 dni), który służy właśnie do robienia zrzutów ekranu (wersję trialową możesz ściągnąć z oficjalnej strony http://www.hyperionics.com).
Gdy zainstalujesz program, w menu "capture" zaznacz opcję "enable special capture". Od tej pory będziesz mógł robić bardzo dobre screeny.

--------------

:arrow: 6
Problem:
Mam system operacyjny Windows Vista. Gra chodzi wolno, ekran nieregularnie przesuwa się we wszystkie strony, kursor myszy zacina się.


Rozwiązanie:
Wystarczy zainstalować plik 'directx.cpl'. Szczegóły tutaj: http://www.knights.sztab.com/forum/viewtopic.php?t=2133


// ten dział będzie uzupełniany o kolejne rozwiązania
Zablokowany