Ile czego?

Tutaj porozmawiasz o grze sieciowej i umówisz się na rozgrywkę z innymi Fanami.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Lance
Użytkownik Forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:33

Ile czego?

Post autor: Lance »

Witam, gram od niedawna w sieci i mam taki problem, że za każdym razem się nie wyrabiam, czegoś robię za dużo albo za mało, a to zabraknie mi broni, a to nie mam rekrutów, a to umierają z głodu, a to nie ma z czego produkować. Zauważyłem, że większość graczy gra tak samo, niektórzy nawet na tych samych pozycjach i do tego, budują wszystko po kolei. Zawsze tyle samo kopalni i warsztatów. Czy jest na to jakiś przepis? Po za tym zastanawia mnie, czy układ wioski ma duże znaczenie? Często mam wrażenie, że jestem w tyle, bo moi pomocnicy muszą ustępować sobie miejsca na drodze, czy wybudowanie równoległej drogi pomoże, czy może trzeba od razu sobie zaplanować jak ustawić wioskę i po jednej stronie trzymać część gastronomiczną, a po drugiej przemysłową?

Chciałbym też poprawić swoje umiejętności w grze sieciowej, nie chodzi o samo sterowanie wojskiem, ale wyrabianie się z czasem i planowanie budowy wioski, czy przechodzenie kampanii tego mnie nauczy czy raczej powinienem poszukać poradników i pooglądać tutoriale na youtube?

Ostatnie pytanie, to czy jest jakaś grupa osób początkujących która wspólnie gra na multi? Tak, żeby lepszym graczom nie psuć rozgrywki?

Dzięki z góry za pomoc!
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Pytanie proste, odpowiedź ciężka.
Nie da się w prosty sposób nauczyć czegoś, co wielu graczom, których znam, zajmowało lata.


Zauważyłem już dawno temu zjawisko 'bezwładności' w zarządzaniu miastem (które tu poruszyłeś).

Mam pewien projekt, zestawienia statystyk i wielu innych materiałów odnośnie gier, taktyk, nowości, etc. Obszerny .pdf pojawi się prawdopodobnie na przełomie tego/następnego roku.


Na początek zastanów się nad 'czasówkami' - odpowiedni czas dla postawienia odpowiedniego budynku. Przeciwdziałasz wtedy 'bezwładności'.
Awatar użytkownika
Lance
Użytkownik Forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:33

Post autor: Lance »

Masz na myśli, ze powinienem sobie wyznaczyć minuty do których powinienem miec dany budynek? Np. do 40 minut stawiam zamek? Ale, co jeśli nie uda mi się wyrobić? Po ptakach? xD Taki pdf fajna sprawa, ale będzie to albo coś w stylu wydania I, a potem będziesz to poprawiał, uzupełniał i dodawał nowe rzeczy, albo będzie to pojedyńcza akcja, bardzo sztywna, nie to co jakaś KAM wiki, gdzie kazdy artykuł moznabyłoby poprawić i uzupełnić, dobrze myślę?
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Nie, kicha. Czas narzucają inni 'lepsi' gracze. Chcesz grać dobrze? Dostosuj się (chodzi o 'czasówki'). Bądź zmień poziom.

Pewnie będzie 'nadklejany' w to samo miejsce z drobnymi poprawkami. Taka kam książka.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2013, 23:09 przez Bo_co, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lance
Użytkownik Forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:33

Post autor: Lance »

No rozumiem, w takim razie pozostaje mi tylko trenować!

Powodzenia w produkcji kam ksiązki :)
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Ile czego?

Post autor: Obserwator »

Autor tego tematu zrozumiał, że trening czyni mistrza, czyli temat do zamknięcia :)
Prawda światłością życia
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Prawda, sam w sobie jest trochę bez sensu.
Zablokowany