Przyspieszenie gry multiplayer.

Tutaj porozmawiasz o grze sieciowej i umówisz się na rozgrywkę z innymi Fanami.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gadzislaw
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 14 paź 2007, 14:48
Lokalizacja: Sztum

Przyspieszenie gry multiplayer.

Post autor: Gadzislaw »

Witajcie. Jak wiecie gra w KaM'a TSK wchłania ogromne ilości czasu - 40 minut na stworzenie pierwszych kilku wojaków nie jest interesującym wynikiem. W związku z tym ja, wraz z Methylem doszliśmy do wniosku, że warto by jakoś przyspieszyć budowę miasta. Nie jesteśmy w stanie dodać czegoś takiego jak tryb F8 w TPR, więc doszliśmy do prostego rozwiązania.

Przyspieszyliśmy kilkukrotnie pomocników, by szybciej dostarczali potrzebne do budowy towary, przyspieszyliśmy pracę budowniczych, także nie dajemy pracownikom czasu na obijanie się - nie stoją bezczynnie przed domkiem pięciu sekund rozglądając się - od razu biorą się do roboty.

W ten sposób jesteśmy w stanie skończyć zaciętą wojnę po godzinie, czy półtorej, nie jak wcześniej bywało po dwóch, czy trzech (nie mówię tu o raszu, gdzie wysyła się 2 oddziały żołnierzy, ale o grze, w której dziesiątkują się zbrojni).

Wprawdzie nie wszystko jest do końca zmienione tak, jakbyśmy chcieli, ale już dużo przyjemniej się gra, nie jest tak nudno i nie czeka się godziny, czy dwóch, by zbudować porządne wojsko.

Może jest to trochę zuchwałe promowanie, ze względu na to, że właściwie wszystko zmienia Methyl przy pomocy programów do edycji hex'ów, ale chciałem tylko zapytać Was o zdanie i ewentualne sugestie dotyczące poprawy jakości gry multiplayer.

//Popraw błędy, proszę.
//Khel


Nie nie wiedziałem, że błędy językowe też zaznaczacie :O.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2009, 01:01 przez Gadzislaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Też grasz w KaM Remake? Podziel się tym z innymi!
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przyspieszenie gry multiplayer.

Post autor: kuba11100 »

No, proste, ale szczerze mówiąc bardzo ciekawe obejście problemu, nie tylko w multiplayerze - gratuluję pomysłu.

Jak znajdę moje TSK to wypróbuję - ciekawi mnie m.in. to, czy taka ingerencja w zachowanie mocno zachwiałaby działanie gospodarki, w szczególności równowagę w standardowych misjach (za szybko, i co z tym może iść w parze - za łatwo).

Mam jeszcze pytanie, w związku z tym - jak wygląda sytuacja w przypadku korków? Utrudniają w równym stopniu, czy może są mniejszym problemem?

No i rozgrywka bez drunk soldiers buga - brzmi kusząco :D.
Gadzislaw pisze:właściwie wszystko zmienia Methyl przy pomocy programów do edycji hex'ów
Można też graficznym edytorem parametrów jednostek, dużo szybciej.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Gadzislaw
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 14 paź 2007, 14:48
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Gadzislaw »

Właściwie nie ma korków. 15-20 pomocników starcza spokojnie na baaaaardzo rozbudowane miasto, co jest minusem, poza tym zbudować podwójne drogi to nie problem.
Jest tylko taki problem, że pomocnicy mijają się z naturalną (pierwotną) prędkością, co znacznie ich spowalnia.

Tych dwudziestu zamiast trzydziestu, czy czterdziestu trochę psuje szyki oryginalnej rozgrywki, ale gra się dużo przyjemniej.

W misjach tego bym nie polecał, bo tam czas oczekiwania na atak przeciwnika jest ściśle określony i związany z rozbudową miasta, a przypadku, gdy rozwijamy się dwa razy szybciej będzie nam dużo łatwiej.

Co do edytora parametrów - działa tylko w TPR, a pliki z obu wersji są różne.

//Popraw błędy, proszę
//Gad
Obrazek
Też grasz w KaM Remake? Podziel się tym z innymi!
tomi127
Użytkownik Forum
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:17

Post autor: tomi127 »

Przepraszam, że odkopuję, ale można gdzieś jeszcze pobrać tą modyfikację?
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Gotowiec nie był dostępny do pobrania (sam jakoś najpierw czasu nie miałem, a potem zupełnie zapomniałem, więc nawet nie sprawdziłem), a że nie ma prostego edytora do TSK, trzeba to wszystko robić ręcznie - opis pliku unit.dat możesz znaleźć na http://knights.x10hosting.com/dec_units.htm, do edycji użyj hex-edytora, np. XVI32.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
ODPOWIEDZ