Błąd przy grze tcp/ip

Tutaj porozmawiasz o grze sieciowej i umówisz się na rozgrywkę z innymi Fanami.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Franek89
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 01 lis 2008, 20:12

Post autor: Franek89 »

router może blokować porty, kamyk też miał taki problem, że bez hamaka nie mógł się dołączać do gier bo router mu blokował. Teraz to już sobie naprawił. A ip masz z takiego zakresu czy innego??

Kod: Zaznacz cały

10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255 
Jak z innego to wina blokowanych portów jak z takiego to masz wew ip. Jak kamyk odezwie się mi na gg przypomnę mu żeby tu zajrzał i jak będzie mógł ci wytłumaczył co zrobił.
Awatar użytkownika
Omnixus
Użytkownik Forum
Posty: 169
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:13
Lokalizacja: Jeszcze tego nie ustaliłem.

Post autor: Omnixus »

Ja mam tak, że koleś od neta powiedział mi że mój IP zaczyna się od 67 i coś tam dalej więc mam zewnętrzny. Tylko zapomniał o routerze przez co w połączeniach cały czas pokazuje mi domyślny 192.168.0.2 :obrazony:
Szczyt złośliwości...
Zepchnąć teściową ze schodów i powiedzieć - "Gdzie się tak mamusi spieszy?"
Awatar użytkownika
Franek89
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 01 lis 2008, 20:12

Post autor: Franek89 »

a jak podłączasz kabel z neta główny bezpośrednio do kompa ciągle masz takie ip??
Awatar użytkownika
Omnixus
Użytkownik Forum
Posty: 169
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:13
Lokalizacja: Jeszcze tego nie ustaliłem.

Post autor: Omnixus »

Sprawdziłem i sprawa ma się następująco.
Sprawdziłem jakie IP podaje mi w Twierdzy Krzyżowiec. Wartość ta była taka: 192.168.20.218 bodajże.
Są trzy opcje.
1. Albo coś jest zwalone w ustawieniach.
2. Wcisnęli mi kit z tym zewnętrznym IP co kosztuje mnie dodatkowe 10 zł za miesiąc.
3. Kolejna anomalia, którą wyprodukował mój komputer (A bardziej zabugowanego komputera na świecie chyba nie znajdziecie. On praktycznie sam myśli na swój pokręcony sposób.)

W pierwszym i drugim podpunkcie u kolesi od neta głowy polecą no a jeśli to 3 to będę musiał znów gimnastykować palce przez następne 3 godziny co najpewniej zaowocuje ostatecznym solidnym kopniakiem w obudowę.
Szczyt złośliwości...
Zepchnąć teściową ze schodów i powiedzieć - "Gdzie się tak mamusi spieszy?"
Awatar użytkownika
Franek89
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 01 lis 2008, 20:12

Post autor: Franek89 »

Ja bym do nich zadzwonił wpierw i powiedział, że płacisz za zewnętrzne ip, a komputer ciągle widzi wewnętrzne. Po pierwsze szybciej, a po drugie facet będzie się musiał pofatygować do ciebie. On jako tako zna się na swojej robocie więc nawet jak coś masz w kompie zwalone to ci o tym powie.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Omnixus pisze:Tylko zapomniał o routerze przez co w połączeniach cały czas pokazuje mi domyślny 192.168.0.2

(...)

2. Wcisnęli mi kit z tym zewnętrznym IP co kosztuje mnie dodatkowe 10 zł za miesiąc.
Przy łączeniu się przez router to normalne, że komputer będzie pokazywał wewnętrzne IP. Jeśli to możliwe zobacz jak to wygląda bez routera lub sprawdź to na przykładzie innej aplikacji (która ma stałe porty, które oczywiście wcześniej przekierowujesz).
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Franek89
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 01 lis 2008, 20:12

Post autor: Franek89 »

kuba11100 pisze: Przy łączeniu się przez router to normalne, że komputer będzie pokazywał wewnętrzne IP. Jeśli to możliwe zobacz jak to wygląda bez routera lub sprawdź to na przykładzie innej aplikacji (która ma stałe porty, które oczywiście wcześniej przekierowujesz).
Zawsze można przerobić router na switcha i powinno też działać. Ale niestety nie powiem ci jak bo kumpel mi to zrobił.
Awatar użytkownika
Omnixus
Użytkownik Forum
Posty: 169
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:13
Lokalizacja: Jeszcze tego nie ustaliłem.

Post autor: Omnixus »

Ok dzięki za rady. Postaram się do nich ustosunkować.
Szczyt złośliwości...
Zepchnąć teściową ze schodów i powiedzieć - "Gdzie się tak mamusi spieszy?"
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

http://www.knights.sztab.com/forum/view ... c&start=20

Patrz na ostatni post. Tam masz jakie porty należy przekierować do KaM-a. Daj znać czy podziałało.
Awatar użytkownika
bizonmati
Użytkownik Forum
Posty: 44
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:06
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: bizonmati »

Ip chyba mam zewnętrzne , niewiem jak sprawdze to powiem , jakby kogoś to interesowało mam modem ADSL od nesotrady , i IP zmienia się po każdym ponownym połączeniu z netem . Przez hamachi też próbowałem grać ale nadal to samo , nie widze serwra kumpla ani on nie widzi mojego . Proszę o rade
Walczę z HTML & CSS
ODPOWIEDZ