...::: Przewodnik po grze KaM by Khelben & Mullen :::...

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

...::: Przewodnik po grze KaM by Khelben & Mullen :::...

Post autor: Kheli »

Dwóch zapalczywych graczy postanowiło stworzyć ten oto Przewodnik po grze "Knights & Merchants" by Khelben & Mullen, by zebrać wszystkie opisy, porady, triki w jedno miejsce. Początkujący gracze napewno dowiedzą się dużo rzeczy na temat gry. Na przykład: jak najprościej przejść misję, nie tracąc przy tym ani jednego rycerza; zaawansowani zaś gracze poznają hardkorowe pomysły na przejście różnych scenariuszy ... pomysły waszego autorstwa! Zobaczymy, czy eksperci poradzą sobie z czymś takim. Jednym ujęciem - znajdziecie tu wszystko co jest związane ze światem tej wspaniałej gry...

Wszystkie rysunki map, wraz z ich opisami, przydatne triki i porady, rozwiązania problemów, bugów, opisy jednostek, budynków, mieszkańców miasta, pojedyńczych misji, przydatne linki... Mnóstwo oryginalnych screenów z gry i dokładnych, przejrzystych opisów, na tej dosyć przejrzystej i nieskomplikowanej witrynie, pomoże wam Drodzy Gracze w poznaniu tegoż wspaniałego świata gry "Knights & Merchants". Każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.


Zapraszamy do zwiedzenia naszej witryny !!!

----------------------
Khelben & Mullen



Podobało się? Nawet jeśli nie, to wiadomo od zarania dziejów, iż powyższy tekst jest wprowadzeniem w Wielkim Projekcie Khelbena i Mullena, jaki został zaczęty w pierwszym tygodniu września ubiegłego roku. Do tego czasu powstało dosyć dużo działów, które odpowiadają na wiele dotąd zadawanych pytań. Dodatkowo wspomniane powyżej opisy budynków i jednostek, a także encyklopedia KaM zostały ukończone, w jezyku polskim rzecz jasna... i przestępnym dla przeciętnych ludziów. :)

D L A C Z E G O
Dzielny Khelben i Mullen pod wpływem adrenaliny, zaczęli tworzyć owy projekt, który pomagałby graczom, jak i zarazem propagował ideę świata Rycerzy i Kupców. Pokazalibyśmy też, że polacy są w stanie zrobić coś i to bardzo pożądnie, nawet jeśli miałoby to przebić samą oficjalną stronę gry, pod względem ilości informacji zawartych w projekcie. Naturalnie, gdy już owe dzieło nasze zostanie wyróżnione jakoś, da się zawsze przełożyć wszystkie na angielski :]. Nie, nie, to nie żarty. Przyszedł czas na zrobienie czegoś zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam - "dokładnego" jak i zarazem wspaniałego. W dobie remake'ów i coś ze świata KaM winno wyjść, nawet jeżeli nie jest to jakaś specjalna edycja gry, czy jej nowa kampania.

C O__W C H O D Z I__W__G R Ę
Nic, a zarazem wszystko. Mamy na razie uzupełnione działy z opisami kilku misji KaM, z opisami postaci, rycerzy i budynków. Gotowy dział z kodami, mapami, poradami, sterowaniem, encyklopedię KaM (wliczając definicje wojowników, mieszkańców miasta, surowców i budynków), dział z linkami i parę odpowiedzi na często zadawane pytania. Oprócz tego co zrobiliśmy, planujemu po uzupełnieniu niektórych działów, wrzucić opisy misji z kampanii TPR, jak i pojedyńczych scenariuszy dostępnych w tej właśnie części. Często zadawane pytania uzupełniać będziemy waszymi pytaniami z forum [anonimy] i odpowiedziami udzielonymi wam przez różne osoby [anonimy, bądź za zgodą ich samych - z publikacją nicku].

P O M O C
Dzięki właśnie waszej pomocy, udało nam się sklecić Wasze wypociny i wrzucić do przewodnika opisy misji, jakie napisało kilkoro z Was Drodzy Forumowicze. Oczywiście WY [którzyście jeszcze nic nie zrobili] również możecie przyczynić się do świetności naszego projektu, wysyłając na nasz adres e-mail swoje opisy. Warunek jest tylko jeden. Opisy te muszą być w miarę bezbłędnie napisane, i to w Wordzie; na odpowiedni temat i nie mogą być krótsze niż 3/4 strony A4 czcionką 10. Istnieje także możliwość przesłania screenów, jednak osoby chętne do zrobienia takowych zrzutów ekranu, prosi się o wysyłanie uprzednio zmniejszonych zdjęć z gry. Oczywiście zmniejszenie na tyle, aby można było cokolwiek na nich zobaczyć.

W S P Ó Ł P R A C A
Web Deign ze strony znających się na tym osób, jak najmilej widziany. Przydałoby się jakoś uklimatycznić nasz projekt, któremu na razie klimatu gry brak. Zdjęcia to nie wszystko, chodzi o elementy graficzne z gry wzięte, których właściwie za wyjątkiem loga - brak. Nie poszukujemy samych grafików, a osoby, które podołałyby w ułożeniu tego w jakimś html'u, czy php. Nie jest to obowiązkowe, ale z pewnością przyjemniej by się serwowało po naszym Wielkim Projekcie, gdyby jak najlepiej oddawał klimat. Ludziska, które potrafiłyby zrobić na poziomie w miarę profesjonalnym jakieś wprowadzenie we flashu, czy nawet samą stronę - jak najbardziej proszone o kontakt ze mną, bądź Mullenem.

I N F O R M A C J E
Więcej informacji oczywiście uzyskać można u Khelbena (gg. ???????), bądź Mullena (gg. 5242157) [głównie do niego]; acz dla dokładności w tym oto temacie, będziemy Was informować o wszelkich aktualizacjach w naszym skromnym projekcie. Naturalnie ruszymy dalej z robótką, gdy compadre Mullen się przestanie obijać. A Wasze opisy misji jak najbardziej przyspieszą całą pracę.

K O M E N T A R Z E
Żadnych kowych komentarzy się nie spodziewam, aczkolwiek miło będzie znów popatrzeć na te dziesięć wpisów osób, którym się bardzo spodobał pomysł na projekt i które nawet postanowiły coś napisać, udzielając się tym samym i naszemu projektowi, i stowarzyszeniu fanów naszej kochanej gry.

U W A G I
Zachęcam ponownie do jakiejkolwiek współpracy i do pomocy w stworzeniu czegoś, co przyda się każdemu porządnemu fanowi naszych Rycerzy i Kupców. Znajdzie się naturalnie dział typu "Działalność Fanów", w którym może się znaleźć jakieś wasze opowiadanie, recenzja gry, rysunki postaci lub jakiejść sceny z KaM, jak i opis owej forumowej gry, jaką tworzycie od niedawna. Stwórzmy wspólnie prawdziwe dzieło i pokażmy na co stać polskich fanów KaM z forum knights.sztab.com! Do Ataku!
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

zakładam, że na razie jeszcze nie namyśliliście się nad odpowiednią odpowiedzią xP
Awatar użytkownika
Wubek
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 13 maja 2006, 12:00

Post autor: Wubek »

Po prostu nikomu się nie chce angażować w projekt, który może się przeciąąąąąąągnąąąąąąąąąć do ....nie wiadomo. Na razie męcz się sam, ja nie mam czasu ni ochoty przechodzić KaM'a w jakiś dziwny sposób tylko po to, by to opisać...jak na razie wystarczą moje 4(albo 5, nie pamiętam) opisy...



Pozdro Kchelpenie.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Czy wy wszyscy najpierw musicie misje przejść, by ją opisać? Ja robię zawsze z pamięci, nie muszę sobie układać planów i strategii.
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

Ja muszę, bo jak coś zacznę to ma być profesjonalnie ;) Z pamięci też mogę napisać, ale będzie to gorszej jakości :) Obecnie nie mam czasu, jestem na przepustce ze szpitala i że tak powiem pobolewam fizycznie i psychicznie...
Awatar użytkownika
Wubek
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 13 maja 2006, 12:00

Post autor: Wubek »

Z pamięci? Nie ma sensu, bo ty sobie życzysz dokładnych opisów 'przyrody' i terenu rodem z KaMa...
Zresztą nie mam nic lepszego do roboty, tylko uczyć się ilości jednostek i kształtu terenu, żeby Khelben był zadowolony? : > Nie rozśmieszaj mnie.



#down:
Zmień front, nie pisz o mnie/do mnie, z łaski swojej. (o ile możesz mi zrobić taką! przysługę)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2007, 22:34 przez Wubek, łącznie zmieniany 2 razy.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Oj, Wubczasty ma focha na mnie :]

Chodzi o to, by czytelnik grający pierwszy raz w misję, wiedział i mógł sobie wyobrazić co i jak. Prócz tego opisy winny być odpowiednio długie, a opis terenu nie tylko urozmaica czytanie, ale zapełnia brakujący kawałek strony, jaki winien zostań zapisany ;)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2007, 15:59 przez Kheli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

"Jak to zwykle w K&M bywa wszędzie było bardzo zielono, rosły drzewa, grzyby, pływały ryby, biegały wilki, dreptały kraby i ogólnie jak to "w średniowieczu bywa", nie było chorób, brudu i piwa :smiesne:"
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Ludziska, na razie tylko dzielny Michailoff pisze swoje opisy misji, nie zważajac, że moja sekretarka każe mu dwunasty raz przeprawiać ten sam plik tekstowy. Czy nikt z was nie odwarzy się pójść w jego ślady? Nie odważy się zrobienia czegoś prawdziwie potrzebnego i cennego dla społeczności KaM'owców?
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

A to ty ich nie piszesz? :lol: ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ