Edytor terenu by Krom

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy edytor misji wyjdzie czy nie?

Tak
61
82%
Nie
5
7%
Nie mam zdania
2
3%
Jak wyjdzie, to będzie to bubel
6
8%
 
Liczba głosów: 74

Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Edytor terenu by Krom

Post autor: Michailoff »

Co jest panowie, głowa do góry! Ktoś sprzeciwił się podyktowanemu przez tego Niemca TB stanowi rzeczy i robi edytor terenu i edytor... misji. Mowa tu naturalnie o człowieku znanemu w sieci jako Krom. Jestem dumnym posiadaczem wersji 0.3c tego nowego edytora terenu. Więcej informacji na ciekawej stronie Knights and Merchants CJB NET (to ta anglojęzyczna strona). Z tego co mi wiadomo to nigdy nie wolno tracić nadziei. Szanse były zerowe, ale może jednak dojść do zapowiadanego przez tą zgraję, co nas zawiodła (TK i TB czyli The Knight i The Barbarian) przełomu. A co do samego edytora? W obecnej wersji można w nim zrobić mapę tak jak w edytorze Quages, tylko że teren troszkę łatwiej się rysuje, obiekty typu drzewa się dużo łatwiej stawia, a formowanie terenu jak było właściwie niemożliwe w edytorze Quages, tak teraz zrobiłem (z nudów) trzy typy złóż, które wyglądają jak góry ze złożem, a nie płaska i brzydka kupa surowców. Typy widoków są 2:
1. Widok znany z gry
2. Widok znany z edytora Quages
Sam edytor nie jest jeszcze gotowy w pełni (co zresztą widać), ale zablokowany teren jak i obiekty bardzo łatwo usunąć. A do tego dochodzi jeszcze zoom i wielkość pędzla w dwóch z czterech kart. Żeby edytor w pełni działał musi być umieszczony w katalogu z grą. Z sieci można zassać dwie wersje: Alpha 3 i 0.3c. Ja mam nowszą, czyli 0.3c.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Powody rezygnacji The Barbariana są nieco bardziej skomplikowane, ale o tym wkrótce. Prawdą jest, że zaprzestał robienia edytora i jakichkolwiek innych narzędzi do K&M, odcinając się tym samym od społeczności gry.

Dobrze, że ktoś podjął się tworzenia edytorów, ale mam ogromne obawy, iż są to jedynie "domorośli hackerzy". The Barbarian był (i jest) profesjonalnym programistą. Jako pierwszy zdekodował pliki gry i był w stanie zrobić świetne narzędzia. Szkoda, że wszystko się tak potoczyło.

Wracając jednak do meritum sprawy, o którym pisze Michailoff, to bardzo bym chciał, żeby powstały z tego jak najbardziej profesjonalne narzędzia i przede wszystkim, żeby Joymania/ZuXXeZ nie potraktowały tych przedsięwzięć za nielegalne.

No nic, czekamy i patrzymy. Testujemy. Michailoff ruszył temat, dzięki!
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Edytor terenu by Krom

Post autor: Michailoff »

Też mam nadzieję, że to nie są jacyś domorośli hackerzy. I nie wydaje się, żeby to był bubel, bo ten edytor wygląda naprawdę profesjonalnie już w wersji 0.3, a edytor Quages jest edytorem całkowicie niedoskonałym i nieprofesjonalnym, pomimo iż pomógł go robić sam Barbarian, który de facto profesjonalny to nie skończył swego dzieła (stchórzył, zdezerterował), a nagroda mogła być dla niego wielka. Co do tego projektu to pisze o nim sam The Knight na swoim serwisie knightsandmerchants.de. Mejmy tylko nadzieję, iż to nie będzie uznane przez Joymania i Zuxxez za nielegalne. A może sam Barbarian się udzieli w tym projekcie. W każdym bądź razie, jeśli to wszystko, cały ten projekt wypali i Joymania udostępni ten kod, to pierwszeństwo do jego posiadania będzie miał Krom. A może to wszystko, te wieści to tylko zmyłka Barbariana? Być może Knight nie wie o wszystkim i tylko czas pokaże czy w ogóle będziemy mieli ten edytor i jaki on będzie i czy zdobędziemy ten kod źródłowy, który jest na razie nieosiągalnym skarbem. To wszystko jest bardzo ciekawe. Być może na tyle, że forum znowu się obudzi. Pożyjemy, zobaczymy :D.

P.S. Nie trzymaj nas wszystkich adminie w niepewności i powiedz co to za powody :)
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Kodu źródłowego nie dostaniemy, nawet jak zapłacimy miliardy.
Twój post compadre nie wnisł tak dużo do tematu, gdyż przepisałeś żywcem w większości to, co mr. lucbach oznajmił powyżej.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Zgadzam się z Khelbenem, że kodu źrodłowego nie dostaniemy. Ale i po co nam on? The Barbarian bez linijki kodu źródłowego miał materiały do zrobienia edytora map i misji. A że nie udzieli się w obecnych projektach, to pewne na 100%. Dlaczego? O tym wkrótce :wink: .

Znalazłem projekty Kroma i rzeczywiście, raczej nie jest domorosłym hackerem, bo zrobił już wiele przyzwoitych programów. Z tego co widziałem w sieci, zajmuje się też modelowaniem 3D (komputerowym oczywiście).

Mała zagadka: z jakiego państwa pochodzi Krom?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Kromlandia?

Spodobał mi się edytor, gdy zapoznam się bardziej z jego właściwościami i ew. nową wersją, to napewno napisze opis do niego.
Awatar użytkownika
Setman
Zbanowany
Posty: 269
Rejestracja: 05 sie 2005, 11:16

Post autor: Setman »

Holadnia.

Przynajmniej tak mi sie wydaje.
Obrazek
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Konkurs trwa dalej... :usmiech:
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Setman
Zbanowany
Posty: 269
Rejestracja: 05 sie 2005, 11:16

Post autor: Setman »

Rosja.

Koniec konkursu. :wink:
Obrazek
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Dlatego pokładam w nim nadzieję. Rosjanie są znani ze swego programowania :mrgreen: .
lucbach,
administrator knights.sztab.com
ODPOWIEDZ