Edytor map ...

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Edytor map ...

Post autor: Gb.Ottis »

To chociaż niech ktoś opisze edytor map. Wszystko co można w nim zrobić, wszystkie opcje, które zostały przetestowane. To jest potrzebne, zwłaszcza mnie, zwłaszcza na WRZESIEŃ, na moje dłuższe WAKACJE {a wy do szkoły - uczyć się - ale to już :}. Cały miesiąc będę pewnie w domu za coś trzeba będzie się zabrać. Więc żeby się nie męczyć wolałbym nauczyć się na błędach innych :}
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Problem.

Post autor: Gb.Ottis »

Zacząłem robić sobie mapkę do gry KAM, ale napotakłem pewne trudności.
Są dwie rzeczy, których zastosowania nie znam {nie mogę ich przetestować na grze bo takowej nie posiadam}. Do czego mianowicie służą zakładki "Usage" i "Light"? Light to pewnie coś ze światłem, ale po co to jest to nie wiem. Usage też nie wiem, domyślam się tylko, że to coś z surowcami.
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
Mati_91
Użytkownik Forum
Posty: 55
Rejestracja: 07 sie 2005, 17:30
Lokalizacja: Lipsk

Post autor: Mati_91 »

no jak sie zrobi mapke sobie jakas to pozniej trzeba ja zapisac w odpowiednim miejscu,czy sama sie w grze pojawi?
FORZA JUVE!
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem.

Post autor: lucbach »

Gb.Ottis pisze:Zacząłem robić sobie mapkę do gry KAM, ale napotakłem pewne trudności.
Są dwie rzeczy, których zastosowania nie znam {nie mogę ich przetestować na grze bo takowej nie posiadam}. Do czego mianowicie służą zakładki "Usage" i "Light"? Light to pewnie coś ze światłem, ale po co to jest to nie wiem. Usage też nie wiem, domyślam się tylko, że to coś z surowcami.
Usage dotyczy chyba "użyteczności", czyli miejsc na mapie, na których możesz coś budować lub umieszczać tam wojska. Niekiedy nie można wysłać wojsk w pewne miejsca (np. bezpośrednio na skały). One mają chyba ustawione "usage" na zero.
Zresztą... Phomerus, którego ostatnio pokaraliście za nieuwagę :wink: przetłumaczył tutoriala do edytora na język polski. Warto więc odwiedzić jego stronę (kam.er.pl z tego co pamiętam).
Mati_91 pisze:no jak sie zrobi mapke sobie jakas to pozniej trzeba ja zapisac w odpowiednim miejscu,czy sama sie w grze pojawi?
Trzeba ją podmienić za jakąś inną mapkę, np. za tutorial.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Gb.Ottis »

I'm geniusz ... robiłem mapkę chyba przez godzinę, dodałem tysiące kamienia i setki złota, wygładziłem wszystkie krawędzie ... i system się zawiesił ... AAAAAAARGH ...
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Co do edytora map, to jest jakiś nowy, zawarty w tym edytorze misji. Chyba Barbarian wziął się ostro do roboty, bo The Knight pisał, że wygląda to profesjonalnie 8)
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

...

Post autor: Gb.Ottis »

I dobrze, ten ostatni edytor nie jest zbyt dobry jeśli idzie o robienie dużych mapek. Wykonuje się toto bardzo długo i zajęcie jest trochę żmudne. Przydałoby się cuś takiego, że krawędzie poszczególnych krańców terenu dodają się same. Zaoszczędiłoby to wszystkim problemów (oprócz twórcy :}). Inna sprawa to dziwne podnoszenia terenu, strasznie trudno zrobić ładnie wyglądającą planszę bez możliwości podglądu mapki, a co chwila uruchamiać grę to już zbyt męczące ...
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Całkowicie się z Tobą zgadzam Ottisie. Ten edytor terenu jest po prostu mało funkcjonalny. Jestem jednak prawie pewien, że ten nowy edytor, wbudowany w edytor misji, będzie o wiele bardziej przyjazny userowi.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
skorekks
Użytkownik Forum
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2005, 13:59

Post autor: skorekks »

czy inni pasjonaci gercowania w K&M mogą w jakiś sposób pomóc Knightowi i Barbarianowi poza oczywiście realnymi pomyslami ?
......no i wtedy wchodze ja caly na bialo
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Gb.Ottis »

Trzeba pewnie znać na wysokim poziome odpowiedni język programowania. I pewnie nie jest to Pascal ani Delphi :}
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
ODPOWIEDZ