Inicjatywa do Knights and Merchants 2

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

kuba11100 pisze:ZoZoN, z której wersji jest ten zrzut? Ostatnio nie widziałem jeszcze, żeby został dodany jakiś budynek... Chyba, że to Twój wytwór :)
To z wersji nieoficjalnej (r2353) przeznaczonej do testów, ten budynek zostanie z pewnością dodany w najbliższej oficjalnej wersji.
Awatar użytkownika
szymonn55
Użytkownik Forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:37

Post autor: szymonn55 »

kuba11100 pisze:Tak, po wciśnięciu F11 można zmieniać parę opcji w ukrytym menu, w tym kolor.
Dzięki :wink:
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

szymonn55 pisze:Ja sądzę, że Kam Remake to dobry projekt, ale niestety robi go mała liczba ludzi a kolejne jego aktualizacje wychodzą co 2-3 miesiące.
Może niech Polacy też pokarzą na co ich stać i coś wspólnymi siłami zrobią,np. coś jak Kam Remake tylko może także nowe budynki itd. :usmiech:
Prawie dobrze to ujełeś... ale ja bym zrobił z deczka inaczej a mianowicie:

-cześć Kroml
- siema
- słuchaj słyszeliśmy że coś z Lewinem kręcisz jeśli chodzi o KAM
- no coś tam robimy
- tak się składa że my też znamy c++ itd
- no nie gadaj
- no jasne, może byś powiedział co tam trzeba zrobić
- no ( on mówi co tam trzeba zrobić)
- no spoko to daj nam z 2 tygodnie a ty rób cosik innego.
- no dobra.. to jak skończycie podajcie notatnik to go wkleje do kodu.
- no spoko.

;)
Ehkm, w skrócie połączyć siły ;)
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

kuba11100 pisze:
janosiczek pisze:3. Dokładnie nie wiem co można a co nie można zrobić nie mając kodu źródłowego gry... ale można by było napisać do producentów z prośbą o przysłanie go... ( domyślam się ze zostało już to uczynione.. ) można było by wysłać list o treści "ile chcecie za kod źródłowy" ?!
Jedna petycja miała już miejsce, Zuxxez się nie zgodził.
Dokładnie nie wiem ile czasu temu była ta petycja.. może warto było by napisać ?

- stworzyć na fejsie profil KAM i uzbierać .... kilkanaście tysięcy fanów i "udowodnić" że ludzisk jest co nie mara do gry w kam albo robią kam 2 albo dają kod za darmo lub odpłatnie...
- ewentualnie zrobić na razie wirtualną zrzutę (ile kto by ewentualnie mógł wyłożyć ) i im zaproponować koperciaka.
Awatar użytkownika
szymonn55
Użytkownik Forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:37

Post autor: szymonn55 »

janosiczek pisze: - stworzyć na fejsie profil KAM i uzbierać .... kilkanaście tysięcy fanów i "udowodnić" że ludzisk jest co nie mara do gry w kam albo robią kam 2 albo dają kod za darmo lub odpłatnie...
- ewentualnie zrobić na razie wirtualną zrzutę (ile kto by ewentualnie mógł wyłożyć ) i im zaproponować koperciaka.
Troszkę to potrwa ;/
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

ZUXXEZ

Post autor: janosiczek »

ZUXXEZ Entertainment AG
Rittnertstra?e 36
76227 Karlruhe
Deutschland
Tel.: 01805-ZUXXEZ (989939)
(0,12€ / Min. Bundesweit)
Fax: 0721-46472-22

Homepage
www.zuxxez.de

Gdybyście szukali ( to oni nie chcą nam dać NASZEJ gry )
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

janosiczek pisze: - tak się składa że my też znamy c++ itd
Ehkm, w skrócie połączyć siły ;)
Z tego co mi wiadomo to KaM Remake powstaje w Delphi. Poza tym składanie propozycji bez pokrycia wydaje mi się niepotrzebne, czy jesteś pewny że podołasz programowaniu w tym języku?

Moim zdaniem niema sensu walić głową w mur. Była wysłana petycja która nie przyniosła skutku, dotyczyła ona udostępnienia kodu źródłowego bez którego trudno jest usunąć wszystkie błędy z oryginalnej gry. Dlatego pomyślano nad stworzeniem tej gry od podstaw z własnym silnikiem dostępnym dla wszystkich tak że każdy będzie mógł pomóc w jego rozwijaniu i tak oto mamy KaM Remake. Pomysły typu zbierania pieniędzy czy tworzenia kont na portalach społecznościowych są moim zdaniem mało efektywne, społeczność KaMa raczej nie liczy kilkunastu tysięcy np. patrząc po aktywności na forum, gdy ostatnio grałem KaM Remake w multi było nas aż... 8 co prawda było zbyt dużą liczbą aby grać na 6-osobowej mapie ale jednak zbyt małą aby wywołać jakieś wielkie poruszenie w Zuxxez.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

ZoZoN pisze:
janosiczek pisze: - tak się składa że my też znamy c++ itd
Ehkm, w skrócie połączyć siły ;)
Z tego co mi wiadomo to KaM Remake powstaje w Delphi. Poza tym składanie propozycji bez pokrycia wydaje mi się niepotrzebne, czy jesteś pewny że podołasz programowaniu w tym języku?
ja na językach się nie znam niestety.. pisałem o fanach programistach...

Bardzo smutne to co napisałeś... jakbym mógł, się znał to bym robił cokolwiek aby ktoś (najlepiej firma ;) ) zrobiła cokolwiek aby pomóc KAM...
KAM remake to niezłe jeest 60 MB ... hehe, trochę pograłem no jest cacy , na lapku przy win 7 64 bez problemu z przyśpieszeniem bez zawiechy. Tylko martwi te haczenie przy przyśpieszeniu :/

a co do fejsa.. bym spróbował ( abyście Wy zrobili profil), jestem przekonany że znalazły by się osoby co by się przyłączyły i to nie tylko te co grały w KAM tylko takie co się przyłączają do każdej "kacji" ...
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

CO do...

Post autor: janosiczek »

CO do starych gier, kiedyś pisałem list do Longsofta o... pomyśle na stworzenie kontynuacji... Clash'a ( polskiego homm )
Jestem przekonany że molibyśmy mieć sukces na dużą miarę aby Polacy stworzyli coś podobnego do HOMM 3 ... , brak nam dobrych gier turowych
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Dużo ludzi nie lubi Fb. A jeszcze więcej dodawać się do jakichś fikcyjnych grup zwolenników, co odsłania niepotrzebnie jednostki (zwłaszcza przy nikłej liczbie zapisanych), czyni quasi-petycję, a to z kolei umniejsza powagę przedsięwzięcia. Na YT popularność gry jest śmieszna. KaM nie jest wielką grą. A każdy dojrzały zwolennik zgodzi się co do zamykania rozdziałów przy końcu apogeum ich świetności.
ODPOWIEDZ