Inicjatywa do Knights and Merchants 2

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Inicjatywa do Knights and Merchants 2

Post autor: janosiczek »

Witam

Jako zagorzały fan KAM pragnę podsunąć Wam kilka pomysłów:

1. Jako że trochę jest fanów KAM w Polsce i na świecie może warto by było zrobić KAM 2 ? ( od podstaw)
2. Domyślam się że tylko niektórzy z tych fanów zajmują się programowaniem, mam nieco inny pomysł, aby zrobić zrzutę... pieniędzy i wynająć ?! zlecić ?! stworzenie gry ( kontynuacji), może się nawet nazywać Olek i Bolek ;) byle by była podobna do kama ;)
3. Dokładnie nie wiem co można a co nie można zrobić nie mając kodu źródłowego gry... ale można by było napisać do producentów z prośbą o przysłanie go... ( domyślam się ze zostało już to uczynione.. ) można było by wysłać list o treści "ile chcecie za kod źródłowy" ?!
4. Osobiście porzucił bym wszelkie inicjatywy typu KAM w przeglądarce itd. dla mnie to bezsensowne tracenie czasu
5. Można było by też napisać do jakiegoś polskiego producenta gier np. cdprojekt red ?! i podrzucić im pomysł stworzenia remejka KAM albo też gry łudząco podobnej do KAM z nowymi ulepszeniami itd, ładnie bym opisali co chcemy w niej itd.

I co Wy na to ?
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Witaj,

Podrzucasz nam tak górnolotne pomysły jeszcze przed sprawdzeniem, czy nikt nie zabierał się za którykolwiek z punków wymienionych? :) Każdy temat z osobna był poruszany w międzynarodowych społecznościach i każdy również doczekał kluczowej odpowiedzi. Każdy zakończył byt w innym miejscu na linii realizacji. Ogólnie rzecz biorąc, najłatwiej - bo to komfortowe - sypać suchymi pomysłami, by inni się zabrali za to i owo. W przypadku KaMowiczów, światłe idee padały bezpośrednio z ust zaangażowanych osób: grafików, administratorów, programistów. Posiadając kontakt z twórcami, pod-twórcami i producentami oraz właścicielami spółek udało nam się wskórać tyle, ile się udało. Wraz z wydobyciem na świat Boży projektów KaM 2, bo te oczywiście były, a mamy część materiałów.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

odp..

Post autor: janosiczek »

Przed zarejestrowaniem czytałem kilka dni co tu nabazgraliście ;)
Innych for o KAM nie znam a na ENG fora nie wchodziłem.
Że tak powiem kaplica ? to wszystko co udało się zrobić ?
SR 3 z 2009 ... i koniec...
Może by wypadało jeszcze raz napisać listy do producentów... ?
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

Jednak chyba nie przejrzałeś dokładnie tego forum. Od kilku lat istnieje projekt o nazwie KaM Remake jego głównymi twórcami są Krom i Lewin. I z tego co wiem nie upadł tak jak SR3 do TPR zwłaszcza że za jakiś tydzień wyjdzie kolejna aktualizacja. Żeby nie być gołosłownym:
Obrazek
Remake można ściągnąć ze strony: http://krom.reveur.de/index.php?t=kam_remake_dl
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

ZoZoN pisze:Jednak chyba nie przejrzałeś dokładnie tego forum. Od kilku lat istnieje projekt o nazwie KaM Remake jego głównymi twórcami są Krom i Lewin. I z tego co wiem nie upadł tak jak SR3 do TPR zwłaszcza że za jakiś tydzień wyjdzie kolejna aktualizacja. Żeby nie być gołosłownym:
Obrazek
Remake można ściągnąć ze strony: http://krom.reveur.de/index.php?t=kam_remake_dl
Że tak powiem... nie wiem czy się da ale bym zrobił ( na ich miejscu) lekki lifting "starych"budynków bo ten co dali że tak powiem jest za ładny ;)
ewentualnie nie dopracowywać aż tak "nowych"
a co do linka już biegnę oblukać.

ps. W czasach kiedy nawet Contra na pegazusa będzie mieć rimejk dlaczego jeszcze nikt "poważny" nie zajął się KAM ? :(
Awatar użytkownika
szymonn55
Użytkownik Forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:37

Post autor: szymonn55 »

Ja sądzę, że Kam Remake to dobry projekt, ale niestety robi go mała liczba ludzi a kolejne jego aktualizacje wychodzą co 2-3 miesiące.
Może niech Polacy też pokarzą na co ich stać i coś wspólnymi siłami zrobią,np. coś jak Kam Remake tylko może także nowe budynki itd. :usmiech:
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

Jeśli bardzo ci przeszkadzają oryginalne grafiki budynków to zawsze się możesz zgłosić i takowe zrobić społeczność KaM z pewnością będzie Ci wdzięczna.
Nikt "poważny" nie zajął się tworzeniem kolejnych części KaMa ponieważ (jeśli miałeś na myśli jakąś firmę zajmującą się na codzień tworzeniem gier) chyba za bardzo nie mogą, prawa autorskie należą chyba do Zuxxez (nie jestem pewny) a nawet jeśli mogliby coś zrobić to nie mogliby tego sprzedawać więc nikomu się to nie opłaca.

Myślę że nie opłaca się robić znowu czegoś od podstaw, gdyby każdy kto się trochę na tym zna pisał swoją własną wersję to po pewnym czasie mielibyśmy kilkanaście lub kilkadziesiąt oddzielnych projektów z których połowa jak nie więcej byłaby martwa. Jeśli chcesz jakiegoś polskiego projektu to skontaktuj się Syriuszem, on prowadził projekt K&M_TFK.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

janosiczek pisze:3. Dokładnie nie wiem co można a co nie można zrobić nie mając kodu źródłowego gry... ale można by było napisać do producentów z prośbą o przysłanie go... ( domyślam się ze zostało już to uczynione.. ) można było by wysłać list o treści "ile chcecie za kod źródłowy" ?!
Jedna petycja miała już miejsce, Zuxxez się nie zgodził.
janosiczek pisze:4. Osobiście porzucił bym wszelkie inicjatywy typu KAM w przeglądarce itd. dla mnie to bezsensowne tracenie czasu
*żółwik*
janosiczek pisze:5. Można było by też napisać do jakiegoś polskiego producenta gier np. cdprojekt red ?! i podrzucić im pomysł stworzenia remejka KAM albo też gry łudząco podobnej do KAM z nowymi ulepszeniami itd, ładnie bym opisali co chcemy w niej itd.
Nie łudziłbym się, że taka poważna firma zajęła się przepisywaniem niezbyt popularnej, kilkunastoletniej gry, a już w szczególności na życzenie fanów :) Już nie wspomnę o kwestii praw do nazwy i całej reszty, ZoZoN już o tym powiedział.
ZoZon pisze:I z tego co wiem nie upadł tak jak SR3 do TPR
Nie upadł - finalna wersja jest w planach, ale już bez większych zmian (tak, Litude ostatnio dał znak życia w tej sprawie).
szymonn55 pisze:Może niech Polacy też pokarzą na co ich stać i coś wspólnymi siłami zrobią,np. coś jak Kam Remake tylko może także nowe budynki itd.
Po co? Żeby jeszcze bardziej się rozdrabniać? Z Remake'iem jest na tyle dobrze, że to otwarta inicjatywa, która jak na razie trzyma się najlepiej ze wszystkich.

ZoZoN, z której wersji jest ten zrzut? Ostatnio nie widziałem jeszcze, żeby został dodany jakiś budynek... Chyba, że to Twój wytwór :)
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
szymonn55
Użytkownik Forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:37

Post autor: szymonn55 »

ZoZoN pisze:Jednak chyba nie przejrzałeś dokładnie tego forum. Od kilku lat istnieje projekt o nazwie KaM Remake jego głównymi twórcami są Krom i Lewin. I z tego co wiem nie upadł tak jak SR3 do TPR zwłaszcza że za jakiś tydzień wyjdzie kolejna aktualizacja. Żeby nie być gołosłownym:
Obrazek
Remake można ściągnąć ze strony: http://krom.reveur.de/index.php?t=kam_remake_dl
W KaM Remake można zmienić kolor !?
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Tak, po wciśnięciu F11 można zmieniać parę opcji w ukrytym menu, w tym kolor.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
ODPOWIEDZ