Konny kusznik - zapowiedź

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
barbarzyńca
Użytkownik Forum
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:07
Kontakt:

Konny kusznik - zapowiedź

Post autor: barbarzyńca »

Nieliczni pamiętają pewnie mój pomysł sprzed 5 i pół roku dotyczący wprowadzenia do Knights and Merchants nowej jednostki - konnego kusznika (http://www.knights.sztab.com/forum/viewtopic.php?t=163). Ostatnio ten pomysł powrócił i wziąłem się do roboty. Pracy było dużo, a pomimo tego nie zrobiłem nawet połowy. Nie wiem czy uda mi się dokończyć projekt, ale póki co wszystko wskazuje, że tak. Konny kusznik będzie najdroższą jednostką w grze (z wiadomych powodów) i zastąpi najmniej przydatną według mnie jednostkę - balistę. Będzie miał wszystkie parametry takie jak zwykły kusznik za wyjątkiem prędkości konnicy (co da nam na pewno duże możliwości). W przyszłości planuję też zrobić kilka misji taktycznych z wykorzystaniem go (tak aby był niezbędny do przejścia misji). Poniżej fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że nie za wcześnie informuję Was o pomyśle, czekam na opinie :)
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

No no, screny ładne, czekam na dalsze efekty. Mam rozumieć, że te zdjęcia są przerobione czy zrobione z gry? Bo chyba do gry go jeszcze nie wprowadziłeś. :szczerzy:
Awatar użytkownika
barbarzyńca
Użytkownik Forum
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:07
Kontakt:

Post autor: barbarzyńca »

Wprowadziłem już. Screeny oczywiście z gry. Kusznik płynnie porusza się w każdym kierunku tylko jeszcze nie strzela.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Czy oni stoją na tych koniach? Mongolscy sztukmistrze.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Ja tam widzę, że siedzą. :roll:
Awatar użytkownika
Mati
Użytkownik Forum
Posty: 58
Rejestracja: 17 sie 2010, 16:39
Lokalizacja: Czerwone Królestwo

Post autor: Mati »

Bardzo ciekawy jest ten pomysł :)
Awatar użytkownika
maks4444
Użytkownik Forum
Posty: 100
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:44

Post autor: maks4444 »

Nie chcę być nie miły ale coś mi się nie chce wierzyć że to ci działa. I niby jak taka jednostka się będzie pojawiać w warsztacie za 5 desek i 5 sztab żelaza w końcu zastąpiła balistę.
Zresztą wielu już próbowało rozkodować grę i to takie umysły ze szok a ty mi tu wyskakujesz z nowa jednostka. Mało prawdopodobne raczej przeróbka w programie graficznym. Chyba ze ta jednostka jest "sztywna" i nie ma żadnej animacji... bo jak będzie ta sama co w przypadku piechura to kusza będzie napinał w środku konia...
Ostatnio zmieniony 25 cze 2011, 21:42 przez maks4444, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

barbarzyńca pisze:Wprowadziłem już. Screeny oczywiście z gry. Kusznik płynnie porusza się w każdym kierunku tylko jeszcze nie strzela.
To znaczy chyba, że kolega dodał go do gry. Czekamy na animacje strzelania jeszcze aby była aktywna no i mamy kusznika :)
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Gdzieś pisałem o tym, że teoretycznie byłoby możliwe wprowadzenie czegoś takiego do gry. Zadanie z pewnością czasochłonne, wymagające zegarmistrzowskiej precyzji i anielskiej cierpliwości (z 40 animacji postaci się z pewnością znajdzie, nie licząc o śmierci).
Wprowadzenie za balistę - z jednej strony zły pomysł (bo kusznik ten odziedziczy wszystkie nieścisłości tych jednostek), z drugiej... nic lepszego nie ma - kombinowałem kiedyś nad podmianą za pachołka wraz ze zwiększeniem jego ceny - nic z tego.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
barbarzyńca
Użytkownik Forum
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:07
Kontakt:

Post autor: barbarzyńca »

@Khelos jak zwykle przyczepisz się do najmniejszego detalu :), robiłem co mogłem, ale rzeczywiście wyglądają jakby stali...

@maks4444 to nie jest przeróbka graficzna, na twoje specjalne życzenie mogę nakręcić filmik i zgadza się, animacja napinania kuszy nie będzie zbyt efektowna (zostawię tą, którą ma zwykły kusznik)

@Michailoff co do nieścisłości to masz rację, balista często stając w miejscu zaczyna "szaleć" obracając się dookoła, co do animacji śmierci to żaden problem bo są już gotowe (te same, co dla ciężkiej jazdy)

Generalnie mam 2 problemy:
- konny kusznik będzie kosztował tyle samo co katapulta, czyli 5 jednostek "czegoś" (w zależności od tego, co ustawię)
- szybkostrzelność konnego kusznika będzie identyczna do szybkostrzelności balisty
- konny kusznik będzie poruszał się mało płynnie (cykl "pracy" balisty trwa 20 jednostek, a jazdy - 8, nie wiem czy czaicie o co chodzi)

I jeszcze jedno, mam Win 7, na którym nie da się zainstalować Graphics Readera autorstwa The Barbariana, jeśli ma ktoś zainstalowany ten program np. na Win XP to prosiłbym o przesłanie mi folderu z programem (a nóż zadziała :mrgreen:), bardzo ułatwiłoby mi to dalszą pracę...
ODPOWIEDZ