Projekt: K&M_TFK

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o tym projekcie?

Dobry pomysł!
26
74%
Zły pomysł!
9
26%
 
Liczba głosów: 35

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Syriusz pisze:a język polski to piękny język.
Którego w wielu przypadkach nie pilnujesz, jakiego wyrażenia niejednokrotnie przekombinowałeś. Nie wystarczy się zachwycać językiem polskim, nie czyniąc z niego prawdziwego narzędzia swojej codziennej pracy.
Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

Przepraszam za błędy, które mogą być wynikiem:
- zmęczenia,
- mojej dysfunkcji wzroku,
- często szybkiego pisania, które owocuje słowotwórstwem :D
- naleciałości, która może być wynikiem długiego przebywania za granicą i posługiwaniu się językiem niemieckim
- w związku z poprzednim punktem wynikiem trochę innego sposobu budowania zdań...

Ale nie wytykajmy sobie tychże błędów, które mogą wynikać z zbyt wielu przyczyn. Co innego, gdybym pisał jak niektórzy, przykład: Siema ludzie fajnie ze jestescie i chcecie mi pomuc w projekcie, jednak nie skozystam stej pomocy, bo sam sobie poradze. Pozdrawiam i 3majcie sie cieplo <przytul>

-_-

Jeżeli zająłeś głos tylko po to by zwrócić mi uwagę na błędy jakie popełniam to z łaski swojej możesz skorygować wszystkie błędy jakie popełniłem. Jeśli urąga to Twojemu poczuciu się Polakiem przyjmij wyrazy najszczerszych przeprosin.

Z wyrazami szacunku: Syriusz

?2 pkt 5. regulaminu coś o tym mówi. Wiem, są ludzie niedowidzący, dyslektycy itp., ale mimo wszystko zawsze można sprawdzić swój post automatem sprawdzającym pisownię, a poprawnie pisane posty dużo lepiej się czyta.
//kuba11100
Awatar użytkownika
Kanonier
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:59

Post autor: Kanonier »

Syriusz napisał:
Zauważcie, że SR3 to dopiero beta 7...
Jakiś czas temu na niemieckiej stornie o KAM pojawił się news o nowej wersji RC 1 która jest już dostępna.Jedyny szkopuł w tym,że jest to niemiecka wersja językowa. :(
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Syriusz pisze:Problem 3. Palety kolorów... chyba z tym nic nie zrobię... WIN 7 nie wie co to 8-mio bitowa paleta kolorów... kożysta z palety dla plików GIF i trochę dziwnie wyglądają moje modyfikacje To pojawia się na obu zestawach ale tylko na WIN 7.... Może zmienię paletę kolorów, nie wiem jeszcze :/
Próbowałeś podmienionego ddraw.dll lub zabicia explorer.exe przed grą?
Syriusz pisze:Co do opcji "Drunk soldiers" pojęcia nie mam jak oni się tego pozbyli :P więc muszę ostatecznie działać na wersji 1.6 REL... Zauważcie, że SR3 to dopiero beta 7... zanim dojdziemy do wersji stabilnej trochę minie... Ja moją wersję nazwałem SR4 jednak ciągle za mało różni się od SR3 aby mogła nosić taką nazwę.
Oni się tego nie pozbyli, oni to dodali w 1.56 :)
Co do numeracji wersji SR3 czytaj niżej.
Syriusz pisze:Co do Admina... nie obraźcie się ale nie chce z powodów osobistych prywatnych i zawodowych :P:P Mam za mało czasu na to :/
Spoko, nikt nawet nie proponował, tylko Phoeniksa skontrowałem.
Kanonier pisze:Jakiś czas temu na niemieckiej stornie o KAM pojawił się news o nowej wersji RC 1 która jest już dostępna.Jedyny szkopuł w tym,że jest to niemiecka wersja językowa.
Te zmiany, o których piszą, były już w becie 7, a że już wszystko, co miało w niej być już w niej jest i działa w miarę dobrze, to mogli sobie po prostu numerek wersji zmienić. SR3 nie ma wydania finalnego tylko przez za małą ilość testów.

Ściągnij stąd text.lib i można powiedzieć, że masz RC1 :) (poprawiony wyjeżdżający napis "drewniana tarcza")
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
maks4444
Użytkownik Forum
Posty: 100
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:44

Post autor: maks4444 »

Kiedyś miałem przerobiona gospodę mogła mieścić 24 ludzi i zajmowała miejsca tyle co fort. Szkoda że zdjęcia wcięło na serwerze :(
Zresztą i tak chodzi ci o podmienianie starych budynków a nie dodawanie całkiem nowych. To by wyglądała komicznie 4 stoły a tylko jeden byłby zajęty po podmianie :D

Na pewno będę obserwował projekt i jak osiągniesz poziom dodawania całkiem nowych budynków, jednostek i przedmiotów. To na pewno pomogę w rysowaniu :)
Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

kuba11100 pisze:Plik .bat podmieniający kampanie nie jest czymś trudnym do zrobienia - każda kampania miałaby osobny plik ładujący KaM, który przykładowo sprawdzałby sumę kontrolną pierwszej misji i jeśli by się nie zgadzała, kopiowałby pliki. Gdyby ktoś jeszcze chciał dorobić temu ładny interfejs graficzny... mielibyśmy prosty instalator misji.

Ale jeśli już dotrzesz do przycisków w binarce, będzie jeszcze lepiej - wystarczy sama zmiana podpisu, i już obejście problemu z lobby w TSK gotowe.
Mógłbyś rozwinąć swoją myśl o pliku *.bat, który podmienia kampanie? Pierwszy raz o tym słyszę... Odnalazłem wiersze z przyciskami, ale nie da się już dodać przycisku, bo w pliku nie ma miejsca... A przesunięcie wierszy w duł powoduje, że plik już nie jest wykonywalny przez win32 bo ma za dużo znaków. a dodanie go w inne miejsce powoduje jakieś anomalie przy wyświetlaniu misji i w sumie nawet tego buttona nie widać w menu :D

Tak więc chyba nic z tym nie zrobię. Co do bugfix... jak uda mi się wyodrębnić coś to popracuję nad tym. Obecnie jak już wspominałem pracuję nad animacjami, które nie są najważniejsze ale dają taką satysfakcję, że widzisz że coś się dzieje :P
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Jak wiadomo, wszystkie misje i ich mapy są trzymane w jednym katalogu. Gdyby zrobić wiele zestawów kampanii - przykładowo:
- katalog "oryginalne" - nazwa mówi sama za siebie
- katalog "wlasna_kampania" - i tu jedną kampanię podmieniasz z własną

Zasada działania byłaby prosta - dwa odrębne programy uruchamiające, każdy z nich przed uruchomieniem gry tworzyłby dowiązanie symboliczne (nie mylić ze zwykłym skrótem) do katalogu z wybranymi kampaniami, uruchamiałby grę, i w momencie wyłączenia kasowałby dowiązanie. Nie wiem, czy XP je obsługuje (działa to od Visty wzwyż); jeśli nie - zawsze można na podobnej zasadzie zmieniać nazwy katalogów.

Zresztą, masz gotowca:

Kod: Zaznacz cały

@echo off
mklink /d .\data\mission oryginalne
KM_TPR.exe
rmdir .\data\mission
Wersja działająca na XP:

Kod: Zaznacz cały

@echo off
move .\data\oryginalne .\data\mission
KM_TPR.exe
move .\data\mission .\data\oryginalne
A skoro znalazłeś przyciski... Mógłbyś w wersji 1.30 TSK podmienić (poszerzyć) etykiety + - < > w lobby gry sieciowej na coś w stylu [+] [-]?
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Co do bat, to kuba wszystko opisal. Co do przycisków- jeśli je znalazłeś, to nie wystarczy zmienić ich funkcji? Zamiast przycisku, kt. pokazuje dane nt twórców kampania itd
Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

Te przyciski, to wykryłem na zasadzie usuwania fragmentów kodu z pliku. Za którymś tam setnym razem znikną button od 1 kampanii potem po ctrl + z w binarce pojawił się z powrotem.. jednak jego obszerność jest powalająca i nie mam pojęcia co jest co... tym bardziej, że za buttony musi jeszcze jakiś plik odpowiadać lub inna formuła, bo mimo iż zniknął z menu "optycznie" nadal można go było kliknąć i włączała się kampania :P dziwne, ale mniejsza z tym... co do pliku *.bat to chyba będzie jedno z 2 planowanych na chwilę obecną rozwiązań. Drugie to oparcie wszystkiego o TSK i zrobienie osobnej gry z kampanią TFK... kurcze jakie to powalone, żeby fani gry musieli sami ją tworzyć :P:P:P FIFA co roku nowa odsłona a KAM... :smutny:

Jednak jest nadzieja, że nasze dzieci jeszcze zagrają w tą gry dzięki obecnym fanom...
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

No i... Jak Ci idzie? Są jakieś postępy itp.? Wiem, że jestem niecierpliwy jak diabli, a rozkodowanie gry na pewno trochę czasu zajmuje, no ale...
ODPOWIEDZ