Konkurs na najlepszą misję taktyczną

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Konkurs na najlepszą misję taktyczną

Post autor: Gogoud »

Lewin ogłosił konkurs na najlepszą misję taktyczną.
Jako iż w ostatnim konkursie wziął udział tylko 1 Polak (tak, o Tobie mowa, drogi Kamyku :wink:) postanowiłem stworzyć ten temat, aby podyskutować trochę na temat misji taktycznych przez nas robionych i zachęcić Was do uczestnictwa.

Oto koślawo przetłumaczone zasady konkursu (oryginał na stronie Lewina pod adresem http://lewin.namsys.com.au/kam/index.ph ... r_missions):
Lewin pisze:Jest to konkurs na najlepszą misję taktyczną. Konkurs rozpoczyna się 6 września 2009, a kończy 6 października 2009. Ten krótki termin może być przedłużony w zależności od liczby zgłoszeń, które otrzymam.

Wymagania Twojej misji:
1. Misja musi być własnego autorstwa, lub wykonana we współpracy z inną osobą, która jest określona jako autor. Nie można używać oryginalnych misji lub map z Knights and Merchants.
2. Misja nie może być już zamieszczona na stronie Lewina (musi być "nową" misją).
3. Misja musi być "dla jednego gracza".
4. Musi należeć do misji taktycznych, jak określono poniżej.

Definicja misji taktycznej do celów konkursu:
1. W misji nie może być odblokowany "wybór budynków", "podział towarów" i "statystyka" (tj. rodzaj misji musi być ustawiony na "wszyscy walczą").
2. Misja powinna być wymagająca przede wszystkim pod względem taktyki z udziałem wojska. (np. tworzenie obrony, skradanie się za wroga, atak z flanki (?) itp.).
3. Drużyny AI (wrogowie i sojusznicy) mogą mieć budynki, ale ich zniszczenie nie powinno być głównym celem misji.
4. Gracz może mieć własne budynki, lecz nie mogą odgrywać one istotnej roli w misji. Oznacza to, że nie powinny one (i tu nie tłumaczę dosłownie, lecz oddaję sens wypowiedzi) spełniać ważnej roli, jak np. szkoła, warownia czy ratusz - celem wsi powinna być przede wszystkim dekoracja lub do historia.

Przykłady misji taktycznej:
- Większość oryginalnych misji taktycznych z kampanii Knights and Merchants, wszystkie te TSK. (Niektóre misje TPR nie kwalifikują się ze względu na korzystanie z warowni, itp.).
- "Inland Encounter" Lewina
- "Battle in the Pass" Bena
- "Trade Routes" Judy S.

Przykłady misji, które nie pasują do definicji misji taktycznej w konkursie:
- "Race Against the Clock" The Dark Lorda. (jest to doskonała misja, ale wiąże się zbyt wiele interakcji ze swojej wsi)
- Misja 1 TPR. (masz do wykorzystania warownię)

Poproś mnie o pomoc, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub myślisz, że jest problem z którymś z kryteriów.

Misje będą oceniane na podstawie następujących czynników:
- Jakość mapy
- Jakość skryptu
- Oryginalność
- Historia
- Wartość rozgrywki (czyli coś w rodzaju przyjemności czerpanej z misji)
- Trudność (w konkursie trudna misja jest zwykle lepsza niż naprawdę łatwa)
- Potrzeba skomplikowanych taktyk i szybkie myślenie
- Przestrzeganie kryteriów misji bitwy

Podobnie jak w poprzednich konkursach, nie będzie nagród, tylko honor dla zwycięscy.

Aby przesłać misję należy wysłać ją przez " Upload Missions" i zaznaczyć w komentarzach, że zgłaszasz ją do konkursu, lub wyślij mi ją e-mailem. Misja nie pojawi się na stronie do czasu zakończenia oceniania wszystkich zgłoszeń, a wyniki ogłoszone. Daj mi znać, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości na temat czegokolwiek.

Powodzenia!
Lewin.
Tak więc zapowiada się fajna zabawa.

Ja osobiście zgłaszam swoje uczestnictwo, misję w zasadzie mam już praktycznie gotową (nowa misja mojej kampanii - 14 TCK :wink:). Małym problemem będzie fabuła - musi być po angielsku.

No a w tym temacie możemy podyskutować o konkursie i sprawach z nim związanych.

Oczywiście temat może nie wypalić, ze względu na mały zapał forumowiczów. Jakby co, to będę gadał sam ze sobą :D.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Oo superowo. Ja z chęcią wezmę udział w tym konkursie. ;) Misja taktyczna hmm mam już taką na oku. Ale zastanawiam się nad jednym jak zablokować statystyki?? ;/
Awatar użytkownika
Omnixus
Użytkownik Forum
Posty: 169
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:13
Lokalizacja: Jeszcze tego nie ustaliłem.

Post autor: Omnixus »

Heh ja też mógłbym w nim uczestniczyć lecz dopiero w następnym roku. Pomysłów mam wiele, mapę też mogę zrobić ale skrypty mnie przerażają, więc muszę się jeszcze trochę podszkolić zanim podejmę takie zadanie.
Szczyt złośliwości...
Zepchnąć teściową ze schodów i powiedzieć - "Gdzie się tak mamusi spieszy?"
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Cóż, skrypty z najnowszym edytorem misji Lewina nie są aż takie trudne. Sam kompletnie nie znam się na skryptach, na tych całych "setAIhumanach, setwaresach" czy innych setach. Wszystko robię z "drzewa" z bieżącym podglądem. Choć miesiąc czasu na opanowanie tego wszystkiego dla kogoś, kto kompletnie się na tym nie zna, to rzeczywiście trochę mało. Ja to opanowuję do dziś (chyba ze 2 tygodnie temu Joker odkrył coś, o czym nie wiedziałem - i co więcej, nie pamiętam, co to było, w każdym bądź razie coś przydatnego :D).


Jokerze, czy wiesz już, jak zablokować klawisz "statystyki"? Bo chyba nie zrozumiałeś do końca, o co chodzi.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Fajnie, wziąłbym udział, ale jakoś nie podnieca mnie robienie misji jak kiedyś. :|
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Termin wysyłania misji konkursowych został przeniesiony przez Lewina z dnia 6 października na 31 października.
Powodem jest mała liczba nadesłanych misji.
Daje nam to więc trzy tygodnie więcej na ich przygotowanie.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Tora1996
Użytkownik Forum
Posty: 182
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tora1996 »

O! Jak miło mi to słyszeć! :usmiech: Wiesz, @rTeq'u, co mam na myśli! :D
Pozdrawiam, tora1996.
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Tak, wiem. A już myślałem, że porzuciłeś projekt.
Jeśli chcesz, żebym popatrzył na Twoje dzieło, to pisz śmiało, czy tu, czy na gg :wink:.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Zwycięzcą konkursu jest Joker, ze swoją misją "Wielka ucieczka".
Do pobrania tutaj:
http://lewin.namsys.com.au/kam/index.ph ... Mission=56

Jak tylko pojawią się dalsze wyniki, poinformuję Was o nich.

Jak się okazuje, zaledwie 3 z 10 zgłoszeń były całkowicie zgodne z zasadami konkursu (w mojej misji, na przykład, trzeba zniszczyć miasta wroga, co na pewno nie będzie uznane za plus :D)
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
The Dark Lord
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:33

Post autor: The Dark Lord »

Three out of ten is a bit exaggerated, but there were indeed some missions that didn't meet the criteria. Congratulations to Joker for winning the competition.

And once again sorry for writing in English, but I still haven't learned any Polish. ;)
ODPOWIEDZ