[zobacz screeny] SZOK!!! KAM pierwotna wersja ALFA!

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Ja mogę zająć się animacją... Tylko powiedzcie mi jak to się robi... A zrobię animacje :D W moim budynku (Jeśli się spodoba) mogę również zająć się cieniem... :szczerzy:
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Animacje? Trzeba po prostu narysować je klatka po klatce. Najlepiej ściągnij ten program do wyciągania grafik z KAMa, tam są takie obrazki. Tak w ogóle, to musisz zrobić tylko animacje jak ten drwal tnie drewno. To prostsze, niż dodanie topora cieśli, zrobienie animacji jak ścina drzewo itp. A co do budynku- żeby powstał, trzeba pokazać grze w jakiej kolejności pojawiają się deski na placu budowy (tj. jak budynek jest budowany, nie jak sobie te deski leżą), a to jest dość trudne, więc najlepiej by było jakbyś zrobił animację drwala, kiedy jest w oryginalnym tartaku. Szybciej Ci pójdzie.

EDIT: Tak wygląda animacja cieśli, kiedy tnie pnie. Jedyne co musisz zrobić, to sprawić, żeby na jego miejscu był drwal. Oczywiście klatka po klatce... A wie ktoś tak w ogóle jak dodawać własne grafiki? Pamiętam, że był taki program ale go skasowałem.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Hmmm... Tzn. Że mam go narysować jak tnie drewno w nowym budynku?
Pomóżcie mi :) jeżeli am go narysować to prosiłbym wszystkie animacje drwala... I cieśli... Cieśli już mamy Jw. Wiec tylko drwala...
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

No dobra... To tylko 10000 obrazków do przejrzenia :D Ale w sumie to po co Ci te animacje drwala? Mogą być te na których ścina drzewo? Bo musisz tylko przerysować to co wysłałem z drwalem zamiast cieśli.

EDIT: Masz drwala przy pracy.
Awatar użytkownika
Kanonier
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:59

Post autor: Kanonier »

Ja sam nie umiem robić budynków :cry: ...Lecz dobrze wychodzą mi jednostki.
PS.Kiedy będzie można dodawać budynki będzie trzeba odkurzyć temat
o budynkach i rozbudowaniach (obecnie znajduje się na stronie 3). :wink:
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Mam nadzieję, że budynki (a przynajmniej jeden na razie) będzie można dodawać już niedługo. A co byście powiedzieli, żeby ODŚWIEŻYĆ KAMa? Nowy wygląd budynków, jednostek... Oczywiście to byłby dalej nasz KAM, tylko z budynkami, które wyglądają inaczej. Tak samo jednostki. Uważam, że efekt mógłby być ciekawy. Grafiki w grze można już podmieniać, więc warto spróbować.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Knecht pisze:Tak i jeszcze zróbmy piekarnio-młyn , kuźnie która kuje wszystko itp . Ludzie jeżeli zmienicie grę w ten sposób to pozbawicie nas radości którą niesie gra . Ponieważ całe miasto będzie się opierało na 6-7 budynkach :/ . Zero przyjemności z budowy , oraz zero przyjemności z patrzenia na dobrze ustabilizowaną gospodarkę . Już lepiej zostawić tak jak jest np . zamiast ikony spichrza dodać jakiś nowy budynek . A nie minimalizować ekonomię .
Zgadzam się.


Nie sądzę, aby kto się podjął takiej modyfikacji, a jak już to musiałby być spory team, a jak wiadomo, one lubią się rozpadać.

//Mamy chyba polskie wyrazy równoznaczne z tym.
//Khel
Awatar użytkownika
Erdion
Użytkownik Forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2010, 09:53

Post autor: Erdion »

Na początek, jako nowy użytkownik, chciałbym wszystkich graczy K&M powitać. A co do tematu, to w wolnym czasie zrobiłem animacje tego tnącego drwala w tym domku od Jokera, proszę:
Obrazek
Tylko trzeba trochę ją poprawić, bo drwal ma małe drgawki :D .
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Ja to bym tam cieślę włożył, to on jest od obróbki drewna. Drwal od ścinania i sadzenia drzew.

Poza tym, rusza się mu tylko ręka. Powinien ruszać całym ciałem, co oczywiście proste do zrobienia nie jest.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010, 22:36 przez Gogoud, łącznie zmieniany 1 raz.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Erdion
Użytkownik Forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2010, 09:53

Post autor: Erdion »

Problemem jest tu mała rozdzielczość, bo jak chcę jakąś część ciała obrócić, to piksele się przesuwają (w końcu nie mogą być ustawione na ukos, a szkoda) i efekt nie przypomina niczego. Cieślę chyba nawet łatwiej byłoby tam wstawić, ale jak to ma być "leśniczo-tartak" to drwal okazałby się bezrobotny, więc potrzebny jest chociaż tu. A co do animacji to, co byście powiedzieli na taką jedną klatkę piłowania przez niego (piłę później dodam):
Obrazek.
Jest pochylony itp, a lewą ręką może trzymać się barierki (sprawdzałem, wymiary pasują do budynku).
ODPOWIEDZ