Patch Service Release 3 w drodze!

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Jakie masz nadzieje wobec SR3?

Ogromne, dobrze, że ktoś wziął te sprawy w swoje ręce
77
59%
Duże, mam cichą nadzieję na małą rewolucję
30
23%
Jest mi to obojętne
17
13%
Małe, ciężko będzie pobić to, co dokonał Barbarian
2
2%
Żadne, to będzie niewypał
5
4%
 
Liczba głosów: 131

Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Patch Service Release 3 w drodze!

Post autor: Michailoff »

Dodaję tu link do najnowszej wersji, żeby można było unikać przekopywania się przez temat:
http://www.knightsandmerchants.net/Litu ... _16rc2.exe

Nie instalować na żadną poprzednią betę SR3! Najlepiej patchować czystą instalację gry lub z patchem SR2.

//kuba11100
--------------------
Tak, chciałem przekazać tę radosną nowinę wszystkim fanom KaM. Co prawda informacja jest z dużym opóźnieniem, ale nie zmienia to faktu, iż wciąż jest aktualna. Otóż, z tego, co wyczytałem na stronie Knights and Merchants CJB, trwają obecnie beta-testy patcha SR3. Zaczęły się one 21 lipca, trwają do dziś. Jeszcze bardziej radosną nowiną jest to, że są to beta-testy otwarte (zdaje mi się, że każdy może w nich uczestniczyć). Co jest jednak najlepsze, to taka sprawa, że i my, Polacy, możemy zobaczyć poprawki dokonane przez zagranicznych fanów, bowiem jest polska wersja tego bugfixa! Czemu taka nazwa? Patch ten poprawia szereg błędów, DUŻO więcej, niż robił to patch SR2 Barbariana (lista jest naprawdę długa, jest ona dostępna tu, no i rad byłbym, gdyby ktoś tę listę przetłumaczył na nasz rodzimy język (co prawda ją rozumiem, ale są użytkownicy, którzy porozumiewają się tylko w mowie swych ojców). Oczywiście trzeba pamiętać, iż jest to dopiero wersja beta (obecnie trzecie wydanie), więc błędów może być trochę, no i ludzie stamtąd radzi byliby, gdyby zostali poinformowani o ewentualnych bugach.

P.S. Patrząc na datę tego posta myślę o tym, jak polscy fani są w tyle za resztą chociażby z tejże stronki. Zauważyliście to?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2009, 22:03 przez Michailoff, łącznie zmieniany 1 raz.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
samczyk
Użytkownik Forum
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2008, 21:11

Post autor: samczyk »

Dziękuję za info, Michailoffie. Mam nadzieję, że ten patch będzie czymś naprawdę dobrym.

Masz rację w jednym. Jesteśmy bardzo w tyle.
Zapraszam do tematu z moimi misjami - proszę o przeczytanie notki...
Awatar użytkownika
jegrek
Użytkownik Forum
Posty: 17
Rejestracja: 13 kwie 2008, 15:24
Lokalizacja: masz kaM'a

Post autor: jegrek »

To super, dla tych co chcą uczestniczyć w becie doaje linka do pliku (naszego rodzimego). Jest też w temacie co podał autor, ale przyda sie tutaj, oraz zamieszczam tłumaczenie (z translatora)
http://odsiebie.com/pokaz/392438---0bea.html – plik
Tłumaczenie tekstu z linku Michailoff'a:

Ogólne Zmiany
- Pojazdami zakład i townhall mogą nie dłużej zostać zbudowany na drzewach lub innych podobnych przedmiotach
- ikona kopalni Żelaza jest teraz niebieska, że
- gracz muzyki Gry teraz mówi "Szlak" przed numerem szlaku
- Wędkarz teraz używa unikalnego pozdrowienia i dźwięku śmierci
- Dodanego dwa chybiające polskie listy do grey.fnt Roztrzaskana Kampania Królestwa
- Chybiająca gospodarstwo rolne wroga w misji 12 teraz widocznym
- Chybiająca zakład zbrojowni wroga i kopalnie złota w misji 15 teraz widocznym (to uczyni misję znacznie twardszym, jeden z zespołów nie dłużej nie mieć złota)
- Wzrośnięty promień obrony południowoszarego wroga w misji 15.. To miał również sprawiać, że oni bronią północny watchtower.
- Wzrośnięty promień obrony zielonego wroga w misji 15.. Poprzednio oni mieli problemy motywacji broniące ich niegodziwy Razz
- Jakieś dodatkowe części drogi przenosiły się / dodany
- Jakieś brakujące pole / pole części dodały, by mission 9 i 18 Chłopi Bunt Kampania
Mission 3
- Dodany ograniczenie oddziału maksimum do obu zespołów wroga. To jest, ponieważ oni nie atakują i inaczej napełniają mapy całości oddziałami nakłaniającymi grę do stania się ospały.
- Jakieś dodatkowe części drogi przenosiły się / dodany.

Mission 4
- Wszyscy przeciwnicy teraz zaatakują.
- Zmniejszony promień obrony zielonego zespołu, ponieważ oni wydawali się myśleć, że twój wtórny magazyn był ich terenem.
- Zmniejszony promień obrony wschodniożółtego zespołu, ponieważ oni wydawali się myśleć, że twój wtórny magazyn był ich terenem.
- Zmniejszony promień obrony północnożółtego zespołu, by pozwolić łatwiejszej ekspansji twojej bazy na północ.
- Usunięte żelazna ruda i 200 węgla od wtórnego magazynu i zastąpił ich z trochę wyposażeniem skóry.
- Dodany wiele skór do północnożółtego gracza, ponieważ oni zawodzą w doprowadzaniu do skór samodzielnie.
- Jakieś dodatkowe części drogi przenosiły się / dodany.

Mission 6
- zachodniozielony zespół i południowo-wschodni szarawy zespół teraz zaatakują.
- Dodany maksimum ograniczenie do brązowych żołnierzy zespołu. Oni nie atakują, więc to było konieczne.
- Zmniejszony promień obrony zielonego zespołu. Poprzednio, jeżeli rozszerzyłeś twoją bazę nieco na południe i zielony zespół zaatakował, ich armia całości dołączałaby, gdy tylko spróbowałeś anulować ich.
- Zmniejszony promień obrony ciemnego zielonego zespołu, ponieważ oni wydawali się myśleć, że twój wtórny magazyn był ich terenem.
- Brązowy zespół teraz radzi żołnierzy axeman klasy poprawnie.
- Brązowy zespół nieznacznie zmienił pozycje obrony. To był konieczny, ponieważ oni nie wiedzieli, jak radzić żołnierzy axeman klasy.
- Dodany 15 dodatkowych beczek wina i 10 części bochenka chleba do twojego głównego magazynu. To był, ponieważ nie miałeś prawie wystarczającego jedzenia, by nakarmić twoją armię.
- Dany dodatkowe żelazo, by upewnić się oni nie mieć dostaw tak szybko południowo-wschodniemu szarawemu zespołowi.
- Zachodniozielony zespół teraz zaczyna doprowadzać do osób przyjętych bardziej wkrótce.
- Południowociemny zielony zespół teraz zaczyna doprowadzać do osób przyjętych później.
- Lekkie zmiany zrobione do północnej góry kamienia.
- Jakieś dodatkowe części drogi przenosiły się / dodany.

Mission 7
- Wszyscy przeciwnicy teraz zaatakują.
- Żółty zespół, który początkowo atakował od zachodu, był zielony na minimap. To został naprawiony.
- Hardcoded obrona być ustawionym dla zielonego zespołu.
- Zielony zespół nieznacznie zmienił pozycje obrony. To został zrobiony, ponieważ gracz nie wiedział, jak radzić roznosicieli kopii właściwie.
- Nieznacznie zmienił się jedna z żelaznych gór w misji 7, by pozwolić rozmieszczeniu kopalni żelaza.
- Dany dodatkowe skóry południowożółtemu graczowi i wyprasowane, by upewnić się gracz może nie przestawać robić żołnierzy dla dłuższego czasu.
- Jakieś dodatkowe części drogi przenosiły się / dodany.

Mission 9
- Wszyscy przeciwnicy teraz zaatakują.
- Zablokowany mój żelaza od istoty budujesz zdolny w misji 9.. Nie ma żadnych żelaznych gór żyły w tej misji.
- Północnopurpurowy zespół miał wadliwą wartość koloru. To został naprawiony.
- Dany jakieś zaczynające się skóry upewnić się oni mogliby szkolić żołnierzy zachodniemu zespołowi.
- Dany kilku więcej żelaza do obu purpurowych zespołów, żeby oni nie natychmiast nie mieć zasobów.
- Usunięty całkowicie zawieruszoną piekarnię ciastkarnię cukiernia od brązowego zespołu (piekarnia ciastkarnia cukiernia nigdy nie wydała się też więc to nie robi ogromnej różnicy).
- Jakieś dodatkowe części drogi przenosiły się / dodany.

Mission 10
- Wszyscy przeciwnicy teraz zaatakują.
- Północnopurpurowy zespół miał wadliwą wartość koloru. To został naprawiony.
- Nieznacznie zmienił się jedna ze złotych gór w misji 10, by pozwolić rozmieszczeniu kopalni złota.
- Dany jakieś zaczynające się skóry upewnić się oni nie zatrzymywaliby tworzących żołnierzy niebieskiemu graczowi.
- Dany trochę dodatkowego złota i żelazo upewnić się oni nie musieliby zatrzymać tworzących żołnierzy purpurowym graczom.
- Zmniejszona ilość oddziałów musiała rozpocząć atak dla pewnych zespołów
- Jakieś dodatkowe części drogi przenosiły się / dodany.

Mission 12
- Wszyscy przeciwnicy teraz zaatakują.
- Zrobiony wszystkich wrogów na mapie sprzymierzonej z czwartym graczem.
- Zmieniony niebieskiego przeciwnika, żeby on nie dłużej utworzył osoby przyjęte (nie mają jakichś broni, by przyjąć żołnierzy z nich).
- Usunięty początkowy atak, który niebieski zespół zrobił. To był prawdopodobny być niezamierzony i atak przez szarawy zespół wystarcza.
- Dany jakieś zaczynające się skóry upewnić się oni nie musieliby zatrzymać tworzących żołnierzy wschodnim i zachodnim zespołom.
- Jakieś dodatkowe części drogi przenosiły się / dodany.

Mission 14
- Dodany ograniczenie oddziału maksimum do wszystkich zespołów wroga. To jest, ponieważ oni nie atakują i inaczej napełniają mapy całości oddziałami nakłaniającymi grę do stania się ospały.

Misc. Zmiany misji
- Jakieś brakujące części drogi dodały do opiekuńczego
- Zablokowały żelazo, węgiel i kopalnie złota od istoty budujesz zdolny w opiekuńczych Sposobach

Tekstu:
- Kontrola język określony readme,

Nie jest to bardzo dobre spolszczenie, ale lepsze niż żadne.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

No! Super! Wreszcie piszecie coś o SR3. Mam nadzieję, że prace jego będą zakończone pomyślnie. ;)
Tłumaczenie nie jest zbyt dobre, ale da się zrozumieć. :P
Awatar użytkownika
Franek_2005
Użytkownik Forum
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:31
Lokalizacja: Kołacze

Post autor: Franek_2005 »

Fajnie byłoby też jakby dodali kilka budynków i wojowników :)
Ale ogólnie może być. Ważne że przynajmniej ktoś się jeszcze tą grą interesuje i stara się ją naprawiać.
Awatar użytkownika
samczyk
Użytkownik Forum
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2008, 21:11

Post autor: samczyk »

jegrek, więcej zrozumiałem z tej angielskiej wersji :twisted: .
Zapraszam do tematu z moimi misjami - proszę o przeczytanie notki...
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Fajnie, że wychodzi nowy patch, ale nie wiele rozumiem z tego tłumaczenia :? . Myślę, że lucbach już o tym wie tylko chciał nam zrobić niespodziankę jak już będzie po wszystkim. Świadczyć o tym może to, że wersja beta patcha została wydana w języku Polskim(patrz link podany przez Michailoffa). A kto tłumaczył teksty do Service release pack 2 na Polski? ;)

W końcu niemożliwe żeby przegapił okazje na newsa :P. Pewnie czeka na ukończenie prac.
Awatar użytkownika
jegrek
Użytkownik Forum
Posty: 17
Rejestracja: 13 kwie 2008, 15:24
Lokalizacja: masz kaM'a

Post autor: jegrek »

samczyk pisze:jegrek, więcej zrozumiałem z tej angielskiej wersji :twisted: .
Pisałem, że to z translatora.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Witam.
Od jakiegoś czasu testuję ten patch. Zapewne większość z was wie, że większość oficjalnych poprawek powodowała więcej błędów niż ulepszeń. Litude z angielskiego forum wymienia:
Nowe błędy:
- szósta linia wiadomości jest w połowie ucięta [1.52]
- brak wbudowanej funkcji robienia screenów [1.53]
- wiadomości nie są zapisywane [1.54]
- "Track" usunięte przed numerem utworu [1.56]
- atak typu 2 nie działa samodzielnie [1.56?]
- żołnierze AI biegający po całej mapie [1.56]
Neutralne zmiany:
- Pauza nie przyciemnia obrazu [1.53]
- Zmiana klawisza pauzy z F12 na P [1.53]
- Zmiana AI [1.56?]
Ulepszenia:
- Poprawa stabilności pod XP [1.58]
- Głośność muzyki nie zmienia się samoczynnie [1.52]

Stąd pomysł powrotu do starszej wersji silnika gry (konkretnie 1.52 - jest rozwiązanie na ucięte litery). Niestety, starsze wersje często się zawieszały bądź wyłączały. Bywa różnie na różnych konfiguracjach sprzętu.
Więc oto moja prośba:
Proszę o przetestowanie starszej wersji silnika gry (do pobrania tu) - najlepiej przetestować również w trybie zgodności z Windowsem 2000. W raportach napisać:
- wersję systemu operacyjnego
- użyty tryb zgodności
- sprawność gry
Proszę wziąć pod uwagę, że nawet w najnowszej wersji silnika gra może się wyłączyć podczas walki z włączonym F8 - wyłączać na czas bitew.

//edit: Przetłumaczyłem plik readme SR3. Jeśli będą problemy z kodowaniem, ustaw Windows-1250 lub po prostu pobierz i włącz w notatniku.
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

- Zmiana klawisza pauzy z F12 na P [1.53]
U mnie pauza zawsze była pod P.
ODPOWIEDZ