Propozycje budynków, rozbudowań.

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adijos
Zbanowany
Posty: 94
Rejestracja: 26 lis 2008, 15:47

Post autor: Adijos »

To chba złodziej by plądrował, jak ktooś wcześniej napisał. W grze plemiona jest szlachcic, który przejmuje wioski i miasta, to czemu do KaM by takiego nie dodać, by się zajęło strategiczne budynki i wioska nasza :roll: :wink:
Awatar użytkownika
EmiliuS
Użytkownik Forum
Posty: 47
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:34
Lokalizacja: Heidewilxen/Breslau

Post autor: EmiliuS »

Nie no... Pomysł z kościołem był dobry, bo w średniowieczu spełniał bardzo ważną rolę... Mam nawet lekki zarys tego, do czego mógłby służyć... Otóż byłby to swoistego rodzaju schron dla mieszkańców miasta w razie najazdu przeciwnika. W kościele byłaby opcja wzywania mieszkańców i podczas najazu mogłoby się tam zmieścić +/- 25 osób. Głównie pomocników, bo oni właśnie najczęściej giną... Kościół byłby zaopatrywany w niewielkie ilości jedzenia, żeby ludziki mogły tam wytrzymać do końca najazdu... Koszt budowy to 6 desek i 7 kamieni (może trochę przesadziłem, ale kościół musiałby być ciężki do zniszczenia) i nie funkcjonowałby bez zakonnika (bądź księdza, jednak zakonnik lepiej oddaje klimat).
Taki mały pomysł :)
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Bardzo ciekawy pomysł. Ta wizja kościoła mi się bardzo podoba. Z dołożeniem jakichś fajnych dzwonów i głosu dla mnicha było by nieziemsko ale nie ma co się podniecać bo raczej i tak już nic nowego nie wyjdzie jeśli chodzi o samą grę.
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

EmiliuS pisze:Nie no... Pomysł z kościołem był dobry, bo w średniowieczu spełniał bardzo ważną rolę... Mam nawet lekki zarys tego, do czego mógłby służyć... Otóż byłby to swoistego rodzaju schron dla mieszkańców miasta w razie najazdu przeciwnika. W kościele byłaby opcja wzywania mieszkańców i podczas najazu mogłoby się tam zmieścić +/- 25 osób. Głównie pomocników, bo oni właśnie najczęściej giną... Kościół byłby zaopatrywany w niewielkie ilości jedzenia, żeby ludziki mogły tam wytrzymać do końca najazdu... Koszt budowy to 6 desek i 7 kamieni (może trochę przesadziłem, ale kościół musiałby być ciężki do zniszczenia) i nie funkcjonowałby bez zakonnika (bądź księdza, jednak zakonnik lepiej oddaje klimat).
Taki mały pomysł :)
Moim zdaniem to dość lipny pomysł... podejrzewam, że w większości przypadków jest tak, iż wróg atakuje naszych pomocników, gdy już wybił całkowicie obronę miasta... w takiej dramatycznej sytuacji kościół też na wiele się nie zda, skoro nie mamy go czym obronić. Ja na przykład gdyby do czegoś takiego doszło, to wczytałbym grę i próbował kombinować tak, aby żołnierze przeciwnika nie dostali mi się do osady.
Awatar użytkownika
EmiliuS
Użytkownik Forum
Posty: 47
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:34
Lokalizacja: Heidewilxen/Breslau

Post autor: EmiliuS »

Ja na przykład gdyby do czegoś takiego doszło, to wczytałbym grę i próbował kombinować tak, aby żołnierze przeciwnika nie dostali mi się do osady.
Wiesz... Ja tak samo... Ale co w chwili, gdzie nie mam zapisu?
w takiej dramatycznej sytuacji kościół też na wiele się nie zda, skoro nie mamy go czym obronić.
Jeśli o to chodzi, to miałby dużą wytrzymałość, przez co trudno byłoby go zniszczyć.
tak już nic nowego nie wyjdzie jeśli chodzi o samą grę.
Też tak myślę, ale to tylko pomysł :)
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Myślę że rozwiązanie kościoła pomogło by w niektórych sytuacjach. Wiemy że nasz komputerowy wróg często niszczy tylko jeden budynek i ucieka by zaatakować za pewien czas. A po za ty przy takim kościele (bardziej mi odpowiada klasztor ale niech już będzie) mogły by być wieżyczki z łucznikami albo strzelające kamykami (nie chodzi mi oczywiście o użytkownika Kamyka :D :D :D ).
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
EmiliuS
Użytkownik Forum
Posty: 47
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:34
Lokalizacja: Heidewilxen/Breslau

Post autor: EmiliuS »

Tak... Klasztor byłby bardziej odpowiedni :)
Awatar użytkownika
Kanonier
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:59

Post autor: Kanonier »

Dobry pomysł z tym klasztorem(czy kościołem).
spidercomp
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2009, 19:33

Post autor: spidercomp »

Siema jestem tu nowy. Powie mi ktoś jak wgrać te dodatki??
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

To nie są dodatki, tylko fikcyjne propozycje rzeczy, jakie mogłyby znaleźć się w kolejnej części gry, gdyby ta miała kiedykolwiek wyjść. Podobny temat powstał z jednostkami i pomysłami na to, jak mogliby urozmaiciś rozgrywkę swoją obecnością.
ODPOWIEDZ