Rekordy w wypełnianiu misji.

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Spóźnione, ale gratulacje Kaszub. Już nie mam parcia na bicie rekordów, swoje wykonałem lata, laaaata temu (ostatni rekord z AD 2010, kiedy to było? :o). Pora ponadrabiać zaległości i zacząć ścigać się w remake :P
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Dzięki!
To nie jest jeszcze moje ostatnie słowo.

Kurde.
Mam nadzieję, że nie zabrzmi to dwuznacznie, ale stęskniłem się już za Tobą, Michał.
A w zasadzie za Twoimi postami :D.
Myślałem, że odpuściłeś sobie totalnie forum, bo wpadłeś w taką rozpacz po tym, co napisałem 21 października zeszłego roku, że nie chcesz więcej pisać :).
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Zniknąłem, bo wpadłem w czarną dziurę zwaną World of Warcraft. Świata poza tym jednym szajsem nie widziałem, mało sesji przez to nie [Ojciec Dyrektor ocenzurował to niegodne słowo].

Żaden rekord nie jest wieczny, spodziewałem się, że prędzej, czy później ktoś mnie pobije. Nie mam już tej sprawności i cierpliwości do KaMa, co w latach bicia rekordów. Po tej erze (a jak pisałem, było to ponad dwa lata temu!) KaMa odpaliłem raz, pobawić się z dość średnią drugą kampanią Dark Lorda. Ech, aż się łezka w oku kręci, jak sobie przypomnę dzieje pierwszej kampanii tego pana - wszyscy płakali, że misja 11 jest totalnym hardkorem, a ja siadam (fakt, że już do znerfionej wersji, później zająłem się starszymi :P) do korespondencyjnego wyścigu z Knajkofanem... do tej pory pamiętam minę Dark Lorda, jak czytał o naszych osiągnięciach (misja w 4.5h bez straty żołnierza!). A potem kilka miesięcy walki z misją 16 TNL, którą jak dobrze pamiętam rozbroiłem jako pierwszy około 4 miesiące po wydaniu. Pierdoła, a satysfakcji było z tego co niemiara!
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Skoro jesteś, a sam nawiązałeś- szybkie pytanie, bo nikt nie może mi pomóc.
Masz gdzieś jeszcze na dysku starszą, trudniejszą wersję TNL 11?
Szukam wyzwań :).
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Jak lubisz wyzwania to przejdź moją misję konkursową, taktyczna ale ciężka :D
Do pobrania Tu
Albo Misje Gogouda... Chyba że przeszedłeś... :)
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

TCK przeszedłem już dawno.
Rozumiem, że to pojedyncza misja?

No tak, taktyczna, piszesz.
Oj, to nie wiem, lubię kampanie, w taktycznych różnie bywa.
Ale OK, spróbuję.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

No, Joker, już chciałem napisać, że Cię nie lubię :D.
Przeszedł to ktoś jeszcze, w ogóle?
Taki hardkor w trzech minutach?
Muszę odpocząć.
Czas 0:04. Statystyka- utraconych- 43, pokonanych- 55.

Inne propozycje :)?

Tak a propos.
Nigdzie nie zauważyłem, byś wspomniał o tej misji na forum. Znalazłem tylko opisy początku kampanii, której chyba nie chciało Ci się kontynuować.
Zerknąłem na stronę Lewina. Wygrałeś ten konkurs, znaczy.
Gratki!
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

To była misja konkursowa. :)
Już dawno, a krótka fabuła była wymagana :)
Ciesze się, że przeszedłeś, jesteś jednym z tych ,,nielicznych,, :)
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Brzmi, jak wyzwanie... Challenge accepted, tak sądzę :D

EDIT A misji 11 TNL w wydaniu starszym niestety nie posiadam, po formacie kompa wszystkie moje zapisy, misje, rozpiski i plany sprzed właśnie trzech lat wzięło w łeb.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

TSK 20.
Nie dawała mi spokoju ta misja.
Kilka razy próbowałem się ponownie za nią zabrać (głównie, by coś sprawdzić), ale pierwsza bitwa skutecznie mnie zniechęcała.
W ostatnim roku, na początku tej misji, za każdym razem korzystałem z bardzo starego save’a z siódmej minuty (już po bitwie)- sprzed kilku (pięciu, a może więcej) lat.
Konieczna była jednak ostra jazda od samego początku.
Mimo wielu przebytych kampanii nie zdołałem ocalić tylu żołnierzy, ilu przed laty- tym razem poległo ich o trzech więcej (39, ale głównie przez straty barbarzyńców).
Ale dalej było już szybciej.
0:05 atak na zachodnią wioskę,
0:10 wrogie oddziały rozbite,
0:19 atak na wyspę od zachodu, najbliższe minuty to powolna eksterminacja żołnierzy nieprzyjaciela,
0:35 mam już 2 balisty, przechodzę przez centralny most, burzę budynki i likwiduję niedobitki,
0:40 Do boju! Na twierdzę!
0:45 północny gród i zamek zniszczony, balista strzela do miecznika ze wschodu- szybka i krwawa bitwa.
14 wyprodukowanych balist, z czego tylko 7 wzięło udział w walkach, reszta nie zdążyła dojechać.
Czas- 0:50. Statystyka: utraconych- 69, pokonanych- 524.

Szybciej już chyba nie potrafię.
Nawet gdyby ocalić wszystkich barbarzyńców i kilku więcej żołnierzy z centrum, nie mamy na tyle dużych sił, by można było rozdzielić je i atakować na 2 fronty- albo centralnego wroga zniszczyć w jednej, walnej bitwie- a tylko wtedy czas mógłby być krótszy.
Nie da się pokonać wojsk z centralnej wyspy przy pomocy niedobitków sojusznika.
Nie ma również możliwości ukończyć misję bez szkolenia wojska w tym lub krótszym czasie.
ODPOWIEDZ