Podstawy budowy w sieci

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

W czym sęk?
Temat bardzo wymowny. Zwłaszcza dla osób z dużą dawką wyobraźni.

W ogóle uważam, że warto zaznaczyć dodatkowo fakt, że gracze naprawdę rzadko decydują się na wznoszenie targu. Nie tylko ze względu na to, iż złota (zwłaszcza złota) przeważnie starczy do końca rozgrywki, ale po prostu ludzie w jakiś sposób przywiązali się do wersji jednoosobowej, a więc takiej, w jakiej targ nie jest dostępny. Nawet patrząc pobieżnie na rozpiskę budynków w menu budowania, pomijają wzrokiem tę konstrukcję. Natomiast są bardziej skorzy do oszczędzania surowców. I zamiast budować targu dla złota, bo pod ich nosem złoża się wyczerpały, to kopią się, kopią i kopią, stawiając po rozciągającej się ulicy pasmo wież lub nowej arterii strzegąc żołnierzami. Jak nie pobliska złoża, to dalsze. Ale od targu trzymają się z daleka. Coś w tym jest i nie ukrywam, że tą budowlą w ogóle sobie nie zaprzątam głowy.
Awatar użytkownika
Bermax
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2013, 14:22

Post autor: Bermax »

Odświeżam czy ktoś może zna filmik z tuby na którym pokazana jest walka ale z komentarzem. Chodzi mi może nie tylko o instruktarz co po prostu o omawianie walki dlaczego tak a nie inaczej itp. Język polski bądź angielski gdyż innych no niestety nie znam :)
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Można też nie posiadać wyobraźni w ogóle...
Specjalne zamówienia na taki film, skoro ma się przed nosem barwny i jasno napisany instruktarz? Rzeczywiście problem zaczyna się wtedy, gdy ktoś czyta tekst i nie jest w stanie sobie tego wyobrazić przed oczyma. :/
Awatar użytkownika
Bermax
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2013, 14:22

Post autor: Bermax »

Wybacz Kheli ale troszkę nie rozumiem o co chodzi w twoim poście;p
Awatar użytkownika
sado1
Użytkownik Forum
Posty: 108
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:11

Post autor: sado1 »

Uwaga, wszystko po angielsku.
http://www.youtube.com/watch?v=nrYtntXpatI - zacznij oglądać od 5 minuty.

Poza tym, jest (jak na razie) 18 shoutcastów (filmów z gier ekonomicznych z mówionym komentarzem), dwa ostatnie z których nagrała moja skromna osoba :) Lista shoutcastów (najnowsze na dole - poprzednie mogą być już nie tak interesujące ze względu na starszą wersję Remake której wtedy używano): http://www.knightsandmerchants.net/foru ... =25&t=1023
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Bermax pisze:Wybacz Kheli ale troszkę nie rozumiem o co chodzi w twoim poście;p
Że mamy poradniki krok po kroku. Ale dla niektórych ludzi wyzwaniem jest stawienie czoła dużej ilości treści. Przy jej czytaniu warto sobie wyobrażać to, to się właśnie czyta. A na wideo masz obraz podetknięty pod nos.
Awatar użytkownika
Bermax
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2013, 14:22

Post autor: Bermax »

Kheli wybacz teraz już rozumiem. Ja siedzę tylko na forum strony a teraz dopiero wszedłem na główną i poczytałem dlatego tego wcześniej nie znalazłem. Mój błąd. A za filmik dzięki.
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Podstawy budowy w sieci

Post autor: Obserwator »

W sieci najgorzej ma ryba. Tak na serio najlepsza taktyka budowania, to budowac gdzie popadnie, z odstepami. Viku cos o tym wie :P
Prawda światłością życia
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

No niby tak. Ale budowanie gdzie popadnie nie jest w moim stylu. Nawet jeśli początkowo moja wioska robi wrażenie chaotycznej, tak naprawdę jest to tylko wstęp pod budowę regularnego miasta, o wręcz geometrycznych układach dzielnic ;)

Ale wszystko zależy też od tego jaki plan na grę mamy. Ja przykładowo, preferuję długie i sielankowe gry z aktywną dyplomacją, co sprzyja spokojnemu planowaniu. Oczywiście zwykle wszystko wyliczone na minimalizację długości drogi przenoszenia towaru i maksymalizację przepustowości, oraz eliminację przestrzeni wolnej na rzecz idealnie przylegających do ulic domków. Trzeba przyznać że rzeczywiście, ostatnio ciężko było z tym.

Co do rybek: wczoraj postawiłem osiem chatek i cztery gospody do nich. Nie wystarczyło, więc musiałem rozbudować gospodarstwa. A było to trudne z powodu braku przestrzeni ;)
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Podstawy budowy w sieci

Post autor: Obserwator »

Preferuje nieregularne budowanie, gdzie popadnie, więcej później miejsca do bitwy oraz wygląda to bardzo bajecznie. :P
Prawda światłością życia
ODPOWIEDZ