Ściaganie ostrzału - bug czy strategia

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raunin
Użytkownik Forum
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2013, 15:46

Ściaganie ostrzału - bug czy strategia

Post autor: Raunin »

Witam

Jeżeli gdzieś już na forum było to przepraszam, że powielam ale nie znalazłem.

Chodzi o technikę poruszania się oddziałem jazdy konnej przed formacją wrogich strzelców z jednoczesnym podsuwaniem własnego oddziału strzelców.

W efekcie wrogi oddział strzelców skupia większość ognia na jeżdżących jednostkach a nasi strzelcy prawie bez strat wystrzeliwują ich.

Podobna technika ale mniej "wydajna" jest z wykorzystaniem małego oddziału piechoty z tarczami, grunt to żeby byli cały czas w ruchu.

Czasami się spotykam z wykorzystaniem tej techniki (wymaga klikania typowego dla RTS) i czasem stosuje ją sam głownie przeciwko tym, którzy się nią posługują.

Ostatnio z rozpędu zastosowałem ją przeciwko graczowi, który jej nie używał co skończyło się tymi, iż gość się mocno zdenerwował, zwyzywał mnie od cheatera, powiedział że to wykorzystywanie buga i wyszedł z gry.

Jak to jest z tą techniką?
Bug czy wykorzystywanie możliwości taktycznych jednostek?
Dopuszczalne, niezalecane czy zakazane?
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Dla mnie, jak najbardziej zalecane, no bo, czemu nie?
Wykorzystujesz możliwości.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

To tam jeszcze można przeżyć, ale najbardziej denerwujący jest koń czyszczący wieże ! :D
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
Raunin
Użytkownik Forum
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2013, 15:46

Post autor: Raunin »

A w meczach ligowych używacie tej techniki lub wersji ze ściąganiem kamieni z wież?
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Bo_co pisze:To tam jeszcze można przeżyć, ale najbardziej denerwujący jest koń czyszczący wieże ! :D
To się w ogóle opłaca? Jednak szkoda konnego, jeżeli mu się nie poszczęści. Ja wolę jednak robić to przy pomocy masy szturmujących żołdaków.
danio
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 07 lip 2012, 22:58

Post autor: danio »

Podobna taktyka z budowniczymi czyszczącymi wieże
została zablokowana w ten sposób że .... budowniczy wracają do miasta :)
To celowe działanie autorów jest ?
Awatar użytkownika
Cahir
Użytkownik Forum
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2010, 13:30

Post autor: Cahir »

danio pisze:Podobna taktyka z budowniczymi czyszczącymi wieże
została zablokowana w ten sposób że .... budowniczy wracają do miasta :)
To celowe działanie autorów jest ?
Nie tyle wracają do miasta to anulują zadanie jeśli na swojej drodze napotkają wieżę. I tak jest to celowe działanie autorów a wg mnie jedna z najlepszych zmian w tym relase.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Raunin pisze:A w meczach ligowych używacie tej techniki lub wersji ze ściąganiem kamieni z wież?

nom ale nie da sie budowniczych zabijać po PT ;/ :D
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
sado1
Użytkownik Forum
Posty: 108
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:11

Post autor: sado1 »

Budowniczy to co innego. Oni niby nie powinni walczyć, nie są żołnierzami. Chociaż akurat mi marsz budowlańców na wieże nie przeszkadzał. A konie... usuwanie kamieni z wież, byłoby nie fair, gdyby nie było w tym dużego ryzyka - wież dużo, koni mało i cenne, do tego dochodzą lagi które potrafią utrudnić ten manewr. Dla mnie spoko. A tańczenie końmi czy piechotą na linii frontu to nie oszustwo, to najmądrzejsza rzecz jaką można zrobić. Jak wyglądałaby ta gra, gdybyśmy po prostu wchodzili jeden drugiemu w armię i oglądali nudną walkę na którą nie mamy wpływu? Po to są takie mechanizmy, żeby gracze zręczniejsi w walce mogli pokazać swoje umiejętności.

Jeśli chodzi o popularność takich rozwiązań... tańczenie końmi/piechotą na froncie oraz czyszczenie wież budowlańcami stosuje chyba każdy dobry gracz (z wyjątkami, nie każdy lubi wykorzystywać w ten sposób budowniczych); usuwanie kamieni z wież jest raczej nieopłacalne, ale jeśli chce się wejść koniem niezauważenie do miasta, to wtedy ma to sens gdy mamy 1-2 wieże do wyczyszczenia.
Awatar użytkownika
Raunin
Użytkownik Forum
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2013, 15:46

Post autor: Raunin »

nom ale nie da sie budowniczych zabijać po PT ;/
tzn. nie da się na wieżyczkach wroga

ale podczas własnej obrony przed szturmem mogę się zasłonić budowlańcami (przekopując pole pod własnymi wieżyczkami)?

Czy może po PT jest jeszcze jakiś inny mechanizm zabraniający zabijania budowlańców?
ODPOWIEDZ