Priorytet wyboru pracy przez pomocnika/budowniczego

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Raunin
Użytkownik Forum
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2013, 15:46

Priorytet wyboru pracy przez pomocnika/budowniczego

Post autor: Raunin »

Nie zauważyłem nigdzie szczegółowych informacji więc zapytam:

Czy ktoś rozpracował algorytm wyboru pracy przez pomocnika/budowniczego, który zakończył aktualne zadanie?

Często zauważam, iż pewne czynności są ważniejsze od innych (np zaniesienie kamienia budującym drogę ma wyższy priorytet niż zaniesienie materiałów na budowę domku). Tak samo zaniesienie materiałów na budowę będzie miało wyższy priorytet niż dostarczenie węgla do huty/mennicy.

W przypadku budowniczych zauważyłem, że budowanie drogi ma wyższy priorytet niż budowanie budynku. Jeżeli nie ma akurat żadnej drogi do budowania to budowniczy uda się w kierunku najbliższego budynku, w którym są materiały aby kontynuować/zacząć budowę (wyższy priorytet od budowania drogi ma okopanie terenu pod budowę).

To są tylko moje obserwacje i mogą być mylne więc proszę o ewentualne sprostowanie.

A może ktoś posiada dokładniejsze informację dotyczące priorytetów doboru następnego zadania dla pomocników i budowniczych?
Dicsoupcan
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:49

Post autor: Dicsoupcan »

Myślę, że mogę ci w tym pomóc. budowniczowie udać do najbliższej dostępnej pracy oraz priorytety są tak:
1. plany kopania
2. budowa dróg / winnice / pola pług
3. budowy budynku



Co do chłopów nie jestem pewien, ale ja wiem, po raz pierwszy dostarczyć żywność do karczmy, a następnie dostarczanie materiałów budowlanych, a następnie złote do szkoły i po tym nie wiem, ich priorytetów.
Awatar użytkownika
Raunin
Użytkownik Forum
Posty: 13
Rejestracja: 07 lut 2013, 15:46

Post autor: Raunin »

Dziękuje za odpowiedź.

Rzeczywiście także mam podobne obserwacje pomocników (chłopów).

Wczoraj podczas jednej z rozgrywek miałem trochę za mało pomocników i zauważyłem, iż rudy z kopalni nie były odbierane. Zauważyłem też kilka innych zależności więc spróbuje ułożyć listę priorytetów przy współpracy forumowiczów.

Pomocnik:
1. Jedzenie do karczmy.
2. Kamień do budowy drogi.
3. Materiały na budowę.
4. Złoto do szkoły.
5. Broń do fortu.
6. Stal do kowala/zbrojmistrza.
7. Inne przetworzone produkty (rulony skór, mąka, ...)
8. Inne podstawowe produkty (zboże, świnka, ruda, ...)

To jest tylko próba poukładania priorytetów i w sumie nie jest podparta żadnymi doświadczeniami tylko zwykła obserwacją z rozgrywki.

Mile widziane korekty i sugestie.
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

a co z jedzeniem dla armii?
Międzynarodowy ruch przywrócenia machin oblężniczych - M-RP-MO
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Priorytet wyboru pracy przez pomocnika/budowniczego

Post autor: Obserwator »

jedzienie dla armii jest najważniejsze, czyli na piewrwszym miejscu
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

Mnie bardzo wkurza to, że broń zawsze jest transportowana, jako pierwsza.
To znaczy: Mam ze cztery budowy, w spichrzu zrobiłem sobie 30 toporów, 40 pancerzy, 28 tarcz, 12 łuków, czy jakoś tak,
czyli pomocnicy mają w sumie 110 "broni" do zaniesienia, w wyniku to czego, państwo na moment przestaje mi funkcjonować, załamanie głowy...
Międzynarodowy ruch przywrócenia machin oblężniczych - M-RP-MO
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Poza tym, o czym pisał Dicsoupcan, pomocnicy pracują na zasadzie "najbliższe zlecenie". Załóżmy zaniósł wegiel do kuźni, wychodzi z niej i gra szuka mu zadania. Dobiera najbliższe zlecenie, czyli załóżmy z tartaku wynosi deski na budowę.

A dalej to tylko priorytety... np. żarcia, broni, surowców pod budowę lecz nadal na zasadzie "najbliższe zlecenie".

Ułatwia to gre, bo przykładowo pomocnik nie musi chodzić z jednej części miasta na drugą i z powrotem.



PS: Poza żarciem polecam nie znosić niczego więcej do spichlerza, tym bardziej nie znosić broni !
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Priorytet wyboru pracy przez pomocnika/budowniczego

Post autor: Obserwator »

Edward, i jak nadal tak robisz? :P
Prawda światłością życia
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

Stary Edward... odszedł. Postanowiłem używać nicku Arald i zmienić strategię gry. Jednak wiem o tym, że i tak to drugie mi się nie uda. :)
Międzynarodowy ruch przywrócenia machin oblężniczych - M-RP-MO
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Raunin pisze:Dziękuje za odpowiedź.

Rzeczywiście także mam podobne obserwacje pomocników (chłopów).

Wczoraj podczas jednej z rozgrywek miałem trochę za mało pomocników i zauważyłem, iż rudy z kopalni nie były odbierane. Zauważyłem też kilka innych zależności więc spróbuje ułożyć listę priorytetów przy współpracy forumowiczów.

Pomocnik:
1. Jedzenie do karczmy.
2. Kamień do budowy drogi.
3. Materiały na budowę.
4. Złoto do szkoły.
5. Broń do fortu.
6. Stal do kowala/zbrojmistrza.
7. Inne przetworzone produkty (rulony skór, mąka, ...)
8. Inne podstawowe produkty (zboże, świnka, ruda, ...)

To jest tylko próba poukładania priorytetów i w sumie nie jest podparta żadnymi doświadczeniami tylko zwykła obserwacją z rozgrywki.

Mile widziane korekty i sugestie.
Przepraszam, ale muszę wprowadzić drobną korektę opartą na moich dawnych obserwacjach jeszcze za czasów KAM TSK i TRP (nie dam sobie głowy uciąć, ale na pewno działa też na Remake). Otóż przed tymi priorytetami na samej górze jest jeszcze jeden, czołowy - możecie go sprawdzić budując warownię i wpisując kod w spichlerzu:

Pomocnik:
1. Noszenie broni ze spichlerza do Warowni*
2. Jedzenie do karczmy.
3. Kamień do budowy drogi.
4. Materiały na budowę.
5. Złoto do szkoły.
6. Broń do fortu.
7. Stal do kowala/zbrojmistrza.
8. Inne przetworzone produkty (rulony skór, mąka, ...)
9. Inne podstawowe produkty (zboże, świnka, ruda, ...)

* - priorytet ten nie dotyczy dostarczania broni z warsztatów do Warowni a jedynie nadmiaru - czyli tego, co znajduje się w spichlerzu.
Obrazek
ODPOWIEDZ