Cursed Revine

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Tusk Economics
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:56

Post autor: Tusk Economics »

Mapka fajna, ogólnie też staram się ogarnąć metę jako nowy gracz i już podstawy w miarę znam. Buduję jednak tylko 4 kamieniołomy, gdyż w zupełności mi tyle wystarcza i kamienia nigdy nie brakuje. Najgorsze problemy mam jednak z rozdysponowaniem przestrzeni budowlanej. Zauważyłem, że koniecznością jest budowanie min. 10 farm, a jak chce się robić konnice, mieć z 4 chlewiki i 2 młyny, to nawet.. 15. Zawsze samo robienie żarcia traktowałem z przymrużeniem oka, jedzenia miałem na styk, woja po 90min robiłem oko 40 mieczy, 60 łuków, lecz zauważyłem, że osoby, które nie rushują kopalń żelaza, lecz po zbudowaniu kopalń złota robią te 10 gospodarstw i stawiają jeszcze trochę leśniczówek, w ostatecznym rozrachunku kończą czas pokoju o wiele lepiej, z jeszcze większym wojskiem :)

Inną kwestię którą chciałbym poruszyć jest pozycja na tej mapie. W teorii każdy ma podobną ilość kamienia, złota, węgla i żelaza, lecz tylko 3 bodajże graczy może łowić ryby. Na niektórych pozycjach węgiel jest po całkiem przeciwnej stronie królestwa niż żelazo i niektóre mają też zdecydowanie mniejszą przestrzeń użytkową. Do tego niektórzy gracze muszą stawiać wieże, ale mniemam, że właśnie oni mają większy teren do użytku.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Zapraszam na co-wieczorne polemiki,dywagacje !!
Kam-ekonomia, czasówki, taktyka.

TS3
adres: kamts.eu

Udowodnię, że 6 farm lepszych niż 10 ;)
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
Elf Pl2
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 05 cze 2013, 20:46
Lokalizacja: Ełk, Mazury

Post autor: Elf Pl2 »

Tak czytam te Wasze stare posty i wybaczcie, że odkopuję temat, ale wydaję mi się, że z góry nałożona taktyka na daną rozgrywkę jest zgubna. Ja staram się nie zamykać w schematach i po prostu analizuję sytuację. Wiele też zależy od naszych sojuszników, mianowicie jak sobie radzą. Czy grają w miarę dobrze czy też trochę gorzej. W grze wieloosobowej kluczem do zwycięstwa jest współpraca :) Proszę o dalsze opinie.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
Awatar użytkownika
Tiank
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 06 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tiank »

Zgadzam się z Tobą, współpraca ma bardzo duże znaczenie. A jak ktoś w kółko gra jedną mapę i używa tej samej taktyki to jest przewidywalny i łatwo go pokonać.
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Cursed Revine

Post autor: Obserwator »

Graliście w Cursed Ravine + Bonus? Zepewne znacie ten bonus <strzelcy>. Ludzie tak tego znielubili, że zrobili osobną mapę bez bonusu ze strzelcami. Wystarczy, aby dwie drużyny miały po jednym wyżej wymienionym bonusie i da się grać :)
Prawda &#347;wiat&#322;o&#347;ci&#261; &#380;ycia
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Diego »

Strzelcy? A nie nazywał się on inaczej? Chodzi o to że mają 15% na natychmiastowe zabójstwo?

Chyba gorsz jest ten bonus, gdzie przeciwnik ma 5% szansy, że Twój żołnież zginie przy zaatakowaniu go - to jest totalna masakra :O
smile ; )
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Cursed Revine

Post autor: Obserwator »

No skąd, lepszy jest snajper( nie strzelec a snajper, racja), bo: 1) bije cię na odległość; 2) ma więcej % szans na natychmiastowe zabicie. A poza tym nie ma takiego bonusu, o jakim tu napisałeś. Może chodzi ci o Twardziele? Tam jest - za 2 topory wychodzi barbarzyńca.
Prawda &#347;wiat&#322;o&#347;ci&#261; &#380;ycia
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Diego »

No fakt, armia łuczników i pozamiatane ;D

No jak to nie ma... jest taki bonus co daje tam 5% czegoś i to chodzi chyba o to co pisałem ;)

Ponieważ miałem sytuacje, gdzie strzelałem łucznikami do przeciwnika i sami z siebie umierali : (
smile ; )
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Cursed Revine

Post autor: Obserwator »

To samo z siebie umieranie to własnie to, o czym mówię. Bonus snajperów polega na tym, że w momencie kiedy wylatuje strzała, to przeciwnik ginie. Dziwne, ale tak jest.
Prawda &#347;wiat&#322;o&#347;ci&#261; &#380;ycia
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Diego »

Ale chodzi o to, że przeciwnik miał ten bonus i jak strzelałem do niego swoimi łucznikami to moi łucznicy umierali :P a Przeciwnik nic :P
smile ; )
ODPOWIEDZ