Jakie misje da się przejść z wojskiem co jest na początku?

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

No tak ale zwabiać pojedyncze odziały czy coś ? więc jak coniektórzy przeszli tę misję bez produkcji wojska
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Najkrócej mówiąc, tak:
1. podejść łucznikiem do wroga,
2. strzelić,
3. uciekać do bazy,
4. rozbić goniący oddział.
5. Powtarzać punkty 1- 4 do skutku :D.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

wojna błyskawiczna;> ? ja to zauwazyłem podczas misji 8 gdy tak niszczymy oddziały ataki się opóźniają
Awatar użytkownika
Karol
Użytkownik Forum
Posty: 58
Rejestracja: 14 lis 2009, 19:20
Lokalizacja: Kosierz

Post autor: Karol »

Dokładnie ;) Przy okazji Cześć :) Widzę, że temat co dodałem, trochę czasu temu stał się niezłą i ciekawą dyskusją na różne tematy :)

A przy okazji pomożecie weteranowi gry KaM-a ( no 12 lat, przy czym gra jest starsza może rok, 2 ) mam kompa, lapka słabego, a chciałbym grać przez Neta, więc zna się ktoś na zwiększeniu, polepszeniu płynnej i szybkiej pracy podczas gry ? Niedawno był czyszczony, to na pewno jest szybszy.

PS Mam też problem z TNL, i innymi wersjami zrobionymi, bo nie chcą mi odpalić :/ Miłego :) i Pozdrowienia dla Fanatyków Gry ;)
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Neta nie przyspieszysz jako tako, ingerencja w rejestr jest IMO pseudo poradą zmień dostawcę najlepszą opcją będzie japoński 1000 MB za 120 zł //programy do przyspieszenia mogą być nielegalne


No i wreszcie trochę zabawy:

1. otwieramy skrzynkę przedmuchujemy sprężonym powietrzem wszystko z wiatraka, podzespołów, taśm, kabli
2. układamy wewnątrz tak kable by nie blokowały przepływu powietrza i by ciepłe powietrze miało którędy uciekać
3. opcjonalnie kupujemy radiatory i instalujemy w środku by polepszyć jakość chłodzenia, koszty są minimalne a efekt zadowalający
4. przywracamy ustawienia fabryczne w biosie
5. ściągamy i wgrywamy Revo Uninstaller,
6. w autostarcie odznaczamy zbędne programy uruchamiane z systemem i usuwamy tych co nie ma
7. W deinstalatorze usuwamy soft w trybie zaawansowanym by całkowicie wywalić pliki z kompa
8. Lukamy menager zadań czy są następujące procesy:

• ascv.exe Proces uruchamiany przez trojana
• backweb.exe Proces uruchamiany przez organizację "Backweb Technologies"
• fvprotect.exe Proces uruchamiany przez szkodliwego robaka
• isass.exe Proces uruchamiany przez szkodliwego wirusa
• skynetave.exe Proces uruchamiany przez robaka SASSER
• syshost.exe Proces uruchamiany przez konia trojańskiego


9. ściągnij i wgraj CCleaner
10. zaznacz w programach usuwanie haseł wykonaj czyszczenie systemu i rejestru
11. pkt 6-7 powtarzamy dla Eusing Free Registry Cleaner
12. załączamy defragmentację całego dysku
13. aktualizacja systemu operacyjnego
14. zainstalować bezpieczną przeglądarkę internetową (Mozilla Firefox)
15. instalacja programu antywirusowego -) polecany Eset Nod
16. postawienie programu antywirusowego w tryb monitora
17. ustawienie automatycznych baz wirusów w programu antywirusowego
18. wgranie MalwareBytes Anti-Malware, postawienie go w tryb monitora, zaktualizowanie
19. wgranie Comodo Cleaning Essentials, przechodzimy do opcji zaznaczamy 1 klatke i z listy rozwijanej wybieramy high
20. wgranie programu typu firewall
21. konfiguracja programu firewall i postawienie go w tryb monitora
22. ustawienie automatycznych aktualizacji programu firewall
23. ściągamy program Piriform Defraggler, potem wgrywamy
24. robimy defragmentacje wszystkich dysków
25. skanujemy po kolei swoim AV, Malware, i CCE
26. skany maja być pełne i wykonane po kolei nie jednocześnie
27. w folderze CCE wchodzimy w KillSwitch i Autorun Analyzer czekamy aż skończy analizę
28. sprawdzamy czy w procesach nie zagnieździły się wirusy, w KillSwitch wybieramy Hide Safe Processes by się nie pomylić
29. w razie problemów wejść na http://forums.comodo.com/polski-polish/ ... 935.0.html
30. w Revo Uninstaller, przechodzimy do autostart
31. dbamy o to by programy ochronne były uruchamiane ze startem systemu
32. ściągamy i uruchamiamy OTL postępujemy zgodnie z zasadami na http://forum.dobreprogramy.pl/otl-gmer- ... 70405.html
33. robimy skan
34. log wklejamy w dziale bezpieczeństwo i czekamy na werdykt, najczęściej zatwierdzimy skrypty i usuniemy zbędny soft
35. Usuwamy wszystkie punkty przywracania systemu
36. robimy backup rejestru i tworzymy pkt przywracania systemu
37. dla słabszych komputerów wchodzimy we właściwości mojego komputera -> zaawansowane > wydajność -> ustawienia i dopasowujemy opcje do najlepszej wydajności
38. Sprawdzić ustawienia firewall i antywira, dodać pliku do wyjątków najczęściej są to main.exe i antycheat.dll
39. ściąganie i wgranie najnowszego adobe reader
40. wgranie najnowszego servise packa
41. ściąganie i uruchomienie SecurityCheck
42. wgranie najnowszych wersji programów oznaczonych jako "out of date"




Porady na przyszłość





a). hasło ma mieć minimum 8 znaków zawierać duże, małe litery, spacje, liczby i znaki specjalne

Pytacie dlaczego?? to policzcie 8^21 spory wynik?? taka jest liczba kombinacji gdy do 8 znakowego hasła damy choćby kilkanaście znaków specjalnych, wszystko po to by utrudnić
hakerowi życie, a znaków na klawiaturze jest w sumie 109 to dopiero byłby wynik.

ą). opcjonalnie hasło zmieniać co 2 tyg. (jak ktoś nadal nie czuje się bezpieczny to i po każdym trade)
b). nie wchodzić na nieznane strony
c). programy ochronne muszą być aktualizowane jak najczęściej, postawione w tryb monitora i skanować komputer raz w tygodniu w zależności od czasu użytkowania
ć). nie odbierać poczty od nieznanych nadawców
d). co do fejsa nie wchodzić na linki typu śmierć binladena czy bibera - zawsze coś podłapiecie a na dodatek roześlecie spam do wszystkich znajomych
e). świadomie korzystać z neta
ę). zasada ograniczonego zaufania: nie przekazywać haseł czy itemów obcym graczom wyjątek jest raczej wtedy jeżeli od kwartału czy roku się spotykacie na serwerze i się dobrze
znacie lub jest to rodzina czy kumpel/a.
f). świadomie odpowiadać na komunikaty systemu
g). robić defragmentacje w zależności od czasu użytkowania komputera
h). nie bawić się w kolorowe kursory, tapety, style xp, ruchome tapety -) tutaj wybór albo normalne chodzenie komputera albo fajny wygląd.
i). nie ingerować w podzespoły komputera, oraz programy odpowiedzialne za jego zarządzaniem jeżeli nie jesteśmy do nich uprawnieni
j). nie ingerować w uprawnienia kont użytkowników
k). korzystanie z odrębnych kont użytkowników
l). nie przestawiać nic w biosie
ł). regularnie wykonywać czyszczenie rejestru i komputera (programami)
m). włączyć automatyczne aktualizacje
n). prawidłowo wyłączać komputer
o). nie jeść i nie pić przy komputerze
ó). wyłączyć zbędne programy z autostartu
p). wyłączyć oczyszczanie dysku
r). przypisać odpowiedni plik stronicowania wg wzoru ilość pamięci w MB* 3
s). robić backupy rejestru oraz plików
t). nie otwieranie poczty od nieznanych nadawców
u). dostosowanie komputera do naszych potrzeb w kwestii wydajności
v). instalacja najnowszych wersji programów ochronnych
w). aktualizacja i częste skany wyżej wymienionymi programami
x). umiejętnie korzystać z komputera i oprogramowania, nie ruszać czegoś na czym się nie znamy

ja się tam męczę z crashowaniem w misji 14
Awatar użytkownika
Karol
Użytkownik Forum
Posty: 58
Rejestracja: 14 lis 2009, 19:20
Lokalizacja: Kosierz

Post autor: Karol »

Cześć :) Wiem, że już rzadko kto tutaj zagląda, ale zauważyłem, że ładna konwersacja tutaj się rozwinęła. Dzięki Wam wielkie za to i do rzeczy.

Przed zainstalowaniem Remake'a postanowiłem ostatni raz przejść TSK i TPR. Zwracam honor za 14 misje, przeszedłem :D tylko 20 już sobie odpuściłem. Tylko że ta seria wykonana została z hardcorem, zamiast myszki touchpad ! Nie było łatwo ale dałem radę :) TPR niektóre spokojnie da radę po za taktycznymi przejść, nawet w 14 aż 3 miasta pociągnąłem wojskiem co było :) 12,10,6.

Obecnie sprawdzam Remake i przyznam szczerze, że postarali się i to bardzo z trudnościami. Brawa dla Panów Kroma, Levina i nie pamiętam trzeciego. Jestem na 14 TSK i zaraz będę szkolił pikinierów i kuszników by chociaż pogonić trochę ich konnice, a lekka jazda przyda się na kuszników wroga. Do tego dobry bastion wież u mnie i sojusznika :) pozdro dla wszystkich :)
Barbarzyńca2005
Użytkownik Forum
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2020, 11:38

Re: Jakie misje da się przejść z wojskiem co jest na początku?

Post autor: Barbarzyńca2005 »

Misie 15 się da na pewno. Wiem, bo sam nie jednokrotnie ciężką konnicę zabijałem zieloną górną wioskę.
ODPOWIEDZ