Strategia na ekonomię jedzenia

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

No niby ta ale gospodarkę odniosłem głownie do misji treningowej, gdzie cie nikt nie atakuje, a wróg sam zdechnie z głodu.
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

Ja zaś buduję 3 gospodarstwa > młyn i chlew > piekarnia i rzeźnia potem 6 winnic i jechana z wojskiem :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danone
Użytkownik Forum
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2011, 21:56

Post autor: Danone »

Jesli tylko jest to mozliwe olewam chlewiki i inwestuje w pikeranie i młyny oczywiscie :D Po co tworzyc slabsze jednostki jesli w takim samym czasie można miec już ciężkie wojsko
Nie oglądaj się za siebie, bo Ci z przodu ktoś... walnie ; )

Na gry sieciowe oczekuje pod numerem gg 4075003 lub mail'a
Awatar użytkownika
Lancetnik
Użytkownik Forum
Posty: 143
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:15
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Lancetnik »

Ale nie zawsze można mieć ciężkie wojsko i co wtedy zrobisz :arrow: :?: :niedowiarek:
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

A tak wgóle, to lekkie wojsko jest szybsze niż ciężkie, dlatego zawsze robię wojsko w oddziałach lekkie albo ciężkie. Nigdy nie łącze, chyba że strzelców i machiny.
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Lancetnik
Użytkownik Forum
Posty: 143
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:15
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Lancetnik »

Wiesz co, ja nawet nie zwróciłem na to uwagi, czy wojsko ciężko jest powolniejsze :niedowiarek: .
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Bujda na resorach, ciężkozbrojni są tak samo szybcy jak lekkozbrojni. Jedynie konnica jest szybsza, a machiny wolniejsze od reszty.

Plusem w lekkozbrojnych jest fakt, że nie ogranicza ich ilości nic, poza żarciem i złotem.
A ciężkozbrojnych można produkować tylko do pewnego momentu, dlatego ja zawsze zaczynam od lekkozbrojnych, potem pomagam im kusznikami, jeśli jest taka możliwość.
No, chyba że można mieć machiny, to wtedy standardowo - kilku rebeliantów jako osłona (ok 5- 10) i same balisty.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Lancetnik
Użytkownik Forum
Posty: 143
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:15
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Lancetnik »

Gogoud pisze:Bujda na resorach...
Też tak myślałem. :o
Ciemnozielony nie wolno kłamać ... :smiesne:
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Gogoudzie - twoja taktyka jest dobra tylko na komputer. W typowym PvP* każdy gracz puści konnicę na twoje balisty i bez solidnej osłony będziesz na swoim ekranie widział tylko deseczki z twojego ogromnego bogactwa.

Co do ekonomii - na komputer zależy od przyjętej taktyki - chcesz wyciągnąć z gry najwięcej - możesz otworzyć lekkimi wojskami i zrobić zapas kiełbas, jeśli na rekordach - postaw na balisty i jedną-dwie piekarnie. W PvP nie ma czasu na wydziwianie, gdyż dojście do jednostki z pancerzem trwa tyle samo, co do jednostki ciężkozbrojnej. Nie da się ukryć, że w przypadku "lekkim" masz kiełbasy, ale w przypadku "ciężkim" masz lepsze wojsko (zależy nam na szybkim rozwaleniu przeciwnika), a możesz szybko postawić 2-4 piekarnie i problem głodowy masz rozwiązany. I najważniejsze, co daje przemysł ciężki - połowę gałęzi do złota, co skraca czas jego produkcji o jakieś 30-40% w porównaniu do wojska lekkiego, a to jest bardzo dużo :v No i stajnie - budynek właściwie zadaniowy, dobrze wykorzystany daje dużą przewagę - zarówno na komputer, jak i na gracza.
Wniosek - taktyk na kompa jest wiele, ale na żywego gracza liczy się przede wszystkim czas (może nie sekundy niczym w błyskawicznym SC, ale minuty na pewno) i szybko rozwinięta ekonomia (choć przeciwko błyskawicy komputer posiadający rozwinięte miasto nie ma szans, bo jest, jak wiadomo, bardziej tępy od pięciolatka).

*Dla nieznających skrót PvP - Player vs Player
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Jeśli chodzi o PvP, to ja zawsze robię 3 gospodarstwa, 3 młyny, 3 piekarnie i to starcza (zawsze gram na godzinę sojuszu). Reszta to tylko budynki przemysłowe :). Zresztą z komputerem gram podobnie, ale to już zależy od mapy, bo nie na wszystkich jest wystarczająco miejsca i surowców żeby zbudować taką wioskę jak na mapach sieciowych. Jeśli chodzi o machiny to myślę, że Gogoudowi chodziło o grę z komputerem, bo w sieciówce są one nieopłacalne ze względu na bardzo słabą mobilność i koszt. Ja osobiście preferuję samych kuszników. Nie robię absolutnie żadnych żołdaków pikinierów i innych walczących wręcz. Wychodzę z założenia, że masa kusz nie da się zbliżyć do siebie, a nawet jeśli, to oddziały będą się nawzajem osłaniać. Uważam, że całym KaMem rządzą strzelcy, a wśród strzelców królują kusznicy :wink:. Trochę szkoda bo uwielbiam jazdę, a w szczególności ciężką :P.
ODPOWIEDZ