Co można zmienić w KaM TPR?

Dział dotyczący tylko drugiej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Szanse na zrealizowanie KaM bez bugów są, nawet całkiem całkiem...
Jeśli ktoś był na knightsandmerchants.de i czytał niusa też może być smutny...
przejdżmy do konkretów, joymania jest w sytuacji być albo nie być.
A teraz przejdę do moich pomysłów.
1. Fortyfikacje (Mury, Baszty, Fosa, Brama miasta + Most zwodzony [gdy fosa], Smolne rowy, Wilcze doły.
2. Zwiększyć realistykę i przytoczyć część faktów historycznych (rzadkie góry z małą liczbą żelaza, ulepszona gospodarka [wprowadzić kopalnie granitu {przy skałach, potem kamieniarz zbije górę i będzie więcej cennego kamienia :P }, dodać chaty myśliwego,
wykopaliska (cennej) gliny {będą mieli naczynia i z np. jednego chleba będzie jeść dwóch :P }, odkrywka smoły, kuźnia {robiąca rzeczy użytkowe, nie militarne np. lepsze podkowy dla koni}, ulepszone kuźnie - płatnerska i zbroi :P , ulepszone wieże obronne {tylko misje 8 i 20
8 z opisu "W ruinach grodu Walheim znaleźliśmy plany nowoczesnych wież obronnych", ale każdy wie, że są zwykłe wieże, no a 20 to dlatego, że jest ostatnia :P }, Uniwersytet {szkolący lepszych poddanych, wymaga 3 szkół}, ulepszony ratusz {pospolite ruszenie}, i w końcu... 2 ulepszenie ratusza... Królewski pałac...])
3. Wprowadzić nowych i ulepszonych poddanych (Ul. Pomocnik [Może przenosić 2 towary], Kopacz gliny [Ul. Budowniczy], Odkrywca smoły, Ul. Kamieniarz [Górnik w kopalni granitowej], Myśliwy, Karczmiarz [rozdziela towary w gospodzie], Ul. Rekrut
[ul. wieże obronne - zasięg 2*, +1 do statystyk], Ul. Kowal (wykuwa w superkużniach broni [ul. kużnia płatnerska i zbroi], Król [najważniesza jednostka, żeby wygrać trzeba zniszczyć warownię, spichrz, szkołę lub sam pałac królewski [1000 punktów wytrzymałości])
4. Nowe wojsko (konny pachołek, konny łucznik, konny kusznik, szpieg, krzyżowiec, snajper [kusznik, posiada salwę], królewski strażnik [przeciwkonny, pozycja obronna, atak na 2 pola], husarz [ma szarżę], czempion [przeciwkonny husarz], konny snajper
bohaterowie [baron von lauenburg, książe walheim, hrabia różowy, zielony baron, barbarzyńca szaman, chłop wybraniecki {bohater, sojusznik z misji 7, 14, i 20 {tam zmiana, 2 sojuszników, baron i on}}, książe Lothar, król Karol, dowódca]
5. Eliminacja bugów, błędów, ograniczeń.
6. Zmiana zasad i celów niektórych misji.

P.S. sorry za rospis :mrgreen:
Awatar użytkownika
Blaszak
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 26 lut 2006, 00:55
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: Blaszak »

Ja wyrażę swoje zdanie o powyższym poście kolegi: Myślę że większość tych pomysłów jest dobra. Ale czy pomyślałś o tym Michailoff ile zajęło by czasu na zbudowanie tych wszystkich budynków, murów itp? A tych sporo dodałeś w poście. Gospodarka w KaM jest już i tak bardzo rozbudowana. KaM skupia się bardziej rzeczywiście na gospodarce niż na wojsku, ale uważam że i rozbudowywania nie możę być za wiele, bo i tak problemów z utrzymaniem takiej wioski byłoby naprawdę dużo. Podobają mi się te pomysły, ale i również stawiam te zastrzeżenia.

Pozdro Blaszak
..:::ZEST Riddles:::.. To cię pochłonie...

www.zestriddle.oz.pl
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Odpowiedź na odpowiedź

Post autor: Michailoff »

[quote="Blaszak"]Ja wyrażę swoje zdanie o powyższym poście kolegi: Myślę że większość tych pomysłów jest dobra. Ale czy pomyślałś o tym Michailoff ile zajęło by czasu na zbudowanie tych wszystkich budynków, murów itp? A tych sporo dodałeś w poście. Gospodarka w KaM jest już i tak bardzo rozbudowana. KaM skupia się bardziej rzeczywiście na gospodarce niż na wojsku, ale uważam że i rozbudowywania nie możę być za wiele, bo i tak problemów z utrzymaniem takiej wioski byłoby naprawdę dużo. Podobają mi się te pomysły, ale i również stawiam te zastrzeżenia. [/quote]

Faktycznie, dużo ludu i budynków. Ale każdy ma różne gusta.
Będzie wybór, ale jak ktoś nie chce nie musi tego mieć, prawda?
A co, jeśli ktoś chce wszystkie? Nie sądzisz?

P.S. To tylko MOJE pomysły i MOJA subiektywna opinia.
P.S.2. Jestem otwarty na opinie innych rycerzy i hetmanów krolewskich z tego forum... :P
Awatar użytkownika
Blaszak
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 26 lut 2006, 00:55
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: Blaszak »

Więc wyraziłem swoją opinię :D
..:::ZEST Riddles:::.. To cię pochłonie...

www.zestriddle.oz.pl
Awatar użytkownika
tick
Zbanowany
Posty: 178
Rejestracja: 21 sty 2006, 22:12
Lokalizacja: Łódz

Post autor: tick »

szanowny kolego Michailoff zauwazyłem w twoim poscie duzo podobienstwa co do
takiej grzy jak Tzar the burden of the crow tam duzio jest fantazy
ale wsumie kto wie mozei w tej grze by sie sprawdziły pomysły twych budynków
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Przygotowuję całą grę "od nowa" :mrgreen: w wordpadzie :smiesne:
Aliba
Użytkownik Forum
Posty: 36
Rejestracja: 07 kwie 2006, 17:17

Post autor: Aliba »

bardzo sie mi podobaly pomysle mis...costam. napewno niedodawal bym wilczych dolow ani smoly bo to juz za bardzo odbiega od gry i upodabnia do twierdzy. mury i bramy mogly by byc i niepotrzebnie dodawac tarany bo moga sie tym zajac katapulty niesadzicie? jeszcze wpadl mi pomysl do glowy ze mozna uklepszac budynki. np. normalnie jak inne budujesz budynek o nazwie zagroda lub zbiorowiesko i tam mozesz rekrutowac roznych slabych chlopow. potem ulepszasz ten budynek i moglo by to wygladac tak ze poprostu stoi tylko plocik go otacza i pomocnicy donosza towary a budowniczy ida dalej pukac (guzik upg znajduje sie obok wlanczania naprawiania). w ten sposob powstaje ratusz i mozna szkolic np pacholkow i wloczegow lub kogos jeszcze. potem upg na slawny ratusz i mozna szkolic wojownikow lub kogos jeszcze. potem upg na palac krolewski i tam mozna wynajmowac jednostki o nazwie bohater bz konkretnych nazw o sile np 5 mieczy i 2 lub 3 tarczach za np 10 sztuk zlota badz taniej i wtedy wszystkich rowniez taniej. co o tym sadzicie? oczywiescie wprowadzic mozliwosc upg innych budynkow zeby byly wydajniejsze. cos jak cywilizacja ale nie bezposrednie z nia polaczenie :D
Haker
Użytkownik Forum
Posty: 22
Rejestracja: 12 sie 2005, 09:10
Lokalizacja: Osiek koło Olkusza

Post autor: Haker »

ja bym poprawił AI cpu
ODPOWIEDZ