Rozczarowani?

Dział dotyczący tylko drugiej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Czy TPR rozczarowało Cię?

Tak, bardzo.
9
16%
Tak, troszkę.
30
52%
Nie, jestem zadowolony (a).
19
33%
 
Liczba głosów: 58

Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Rozczarowani?

Post autor: Rafael_5000 »

Czuję się trochę rozczarowany. Czekałem ok. 6 lat na ukazanie się drugiej części. Łudziłem się, że będzie sporo nowości, a przede wszystkim, że będzie bardziej dopracowane. Niestety tak się nie stało. TPR to tylko dodatek, a nie żadna druga część. Kampanie niedopracowane, sporo błędów i zaniżone AI.

Teraz czekam na następną część. A nade wszystko na edytor misji.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Hmm, całkiem dobre pytanie Rafael_5000. To znaczy na tyle dobre, żeby podyskutować.
Jednych może TPR zadowalać, innych nie. Ale na razie coś obiektywnego: wydawca gry stwierdził, że prace nad grą zostały wstrzymane z powodu małej opłacalności i niskich zysków, jakie gra przyniosła. Rezultat jest taki, że ewentualne dodatki, kolejne części, edytory, etc. byłyby tworzone dla wąskiej grupy graczy i do gry, której ostatnia kampania została wydana kilka lat temu. Twórców taki stan rzeczy na pewno nie zadowala i nie motywuje do dalszej pracy. W związku z tym dali sobie spokój. Niestety :smutny: (i tu wkrada się subiektywizm, o którym za chwilę), TPR było więc niejako "przyzwoitym pochówkiem" dla naszej ulubionej gry...
Teraz subiektywnie: oddałem głos w sondzie. Jestem nieco rozczarowany. Poważnym mankamentem jest na pewno AI, o którym wspomniał Rafael_5000. TSK przyniosło nam więcej trudności i urozmaicenia. W TPR wiele rzeczy zostalo zaniedbanych. Część została poprawiona przez ostatni patch SR2, ale wiele z nich pozostało nierozwiązanych. Są one na tyle skomplikowane, że potrzebna byłaby ingerencja twórców gry... Poza tym, nieziemska klapa z Net-Games. Tylko wzdychać.

Ciekaw jestem zdania innych.
Szkoda Rafaelu_5000, że jest tak mało opcji i 2/3 z nich sugerują pewną odpowiedź :wink:
Ostatnio zmieniony 07 sie 2005, 11:25 przez lucbach, łącznie zmieniany 1 raz.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

Na początek mała uwaga: mój nick to Rafael_5000 :wink:

A co do tego małego zainteresowania grą...
To niewątpliwie prawda, że KaM nigdy nie będzie na najwyższych półkach i swoją popularnością nie przebije Half-life'a 2, czy Doom'a 3. Ale nie wierzę, że jest na tyle małe zainteresowanie, żeby to było nieopłacalne! Fani tacy jak ja (czyli zagorzali :szczerzy: ) z całej Europy (a nawet z poza) z Polski, Niemiec, Czech, Francji, Holandii, Rosji, Szwecji i Japonii (a także pojedyncze przypadki z innych krajów) są w stanie zapłacić nawet 99zł i więcej za naszą ukochaną grę. Dzięki temu zamiast wydać mnóstwo tanich bubli, będą mogli wydać grę z jajami, która będzie przeznaczona dla elity 8).

A żeby panowie-twórcy przeszli od słów do czynów, musimy ich przekonać, że to jest opłacalne!

To że na forum jest ledwo 20 osób, nie oznacza wcale, że tylko oni są fanami.
WNIOSEK: Stronę trzeba rozreklamować. A kiedy fani z całej Europy dowiedzą się, że los ich (naszej!!) ukochanej gry leży w naszych rękach, na pewno zgodzą się z nami współpracować.

PS
Nie wykluczam spotkania z twórcami. (czyt.: szykuje się wycieczka :mrgreen: )
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Witam. ja chciałem siępodzielić swoją refleksją na temat wersji KAM TPR.
Przede wszystkim muszę zacząć od tego, że już samo opakowanie zrobiło na mnie wielkie wrażenie, co więcej misja pierwsza TPR zrobiłą na mnie piorunujące wrażenie! :||: Dla mnie bowiem była nadzwyczaj trudna.. z resztąjej klimat też był nie zły (mur obronny, który tak uwielbiam i w ogóle pomysł na scenariusz).
Dodatkowo w chwili kiedy zobaczyłem, żeistnieją misje dla pojedyńczgo gracza gra zyskała dodatkowe punkty z mojej strony. Co więcej nowe budynki, jednstki, katapulty i towary a przede wszystkim MISJE :usmiech:
Zawiodłem się jeśli chodzi o kampanie I, gdyz zmienili misje 4, ktora była jedną z moich ulubionych w TSK no i kilka bugów, na które juz czasem nie sposób było przymaykać oko :zamurowany:
Jednym słowem mnie wersja TSK zadowoliła w 99% i jeszcze tylko czekam sobie na ten upragniony edytor misji :coongada::
Obrazek
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

Pomysły fajne. Natomiast wykonanie pozostawia wiele do życzenia :smutny:
Phomerus
Użytkownik Forum
Posty: 22
Rejestracja: 05 sie 2005, 00:10
Lokalizacja: Zewsząd
Kontakt:

Post autor: Phomerus »

Rozczarowny jestem bardzo... nie moge przebolec AI po prostu nie moge... tak tragiczne nie bylo spotykane 5 lat temu... ale i tak te gre kocham i to sie liczy...
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach...
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

W sumie to AI jest żenujące. Tylko w jednej misji TPR (nie licząc tych gdzie jest sama walka) przeciwnik zaatakował mnie. W misjach pojedynczych to juz wogole tragedia. Gromadzą armię do usranej śmierci głodowej! Zero ataków.

Ciekawe czy teraz, po zainstalowaniu patcha, ruszą się wreszcie... :niedowiarek:
Mati_91
Użytkownik Forum
Posty: 55
Rejestracja: 07 sie 2005, 17:30
Lokalizacja: Lipsk

Post autor: Mati_91 »

ja zupelnie przypadkiem wpadlem na KAM plyta byla w gazecie i byly odrazu 2kompanie,mysle ze do drugiej mozna bybylo dodac wiele innych rzeczy ale cieszmy sie z tego co mamy
FORZA JUVE!
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

Gdyby nie ta gazeta ('Plej' chyba), dużo osób nie słyszałoby o KaM. Twórcy gry powinni dziękować gazecie.
Mati_91
Użytkownik Forum
Posty: 55
Rejestracja: 07 sie 2005, 17:30
Lokalizacja: Lipsk

Post autor: Mati_91 »

zamierzalem kupic skoki narciarskie 2004 i przez pomylke kupilem 2002 no tam byla wlasnie z ta gra plyta z 2kompaniami,ta gazeta nazywala sie play

P.S szczescie ze nieoddalem jej do kiosku :P
FORZA JUVE!
ODPOWIEDZ