Ulubiona misja TPR

Dział dotyczący tylko drugiej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Jaka jest Twoja ulubiona misja TPR ?

1
2
12%
2
0
Brak głosów
3
5
29%
4
0
Brak głosów
5
1
6%
6
0
Brak głosów
7
3
18%
8
1
6%
9
1
6%
10
1
6%
11
1
6%
12
0
Brak głosów
13
1
6%
14
1
6%
 
Liczba głosów: 17

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

sorka, że tak dużo w powyższym poście występuje słowo "misja", ale dopiero teraz sie skapnąłem :zamurowany: :szczerzy:
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Misja w jaskini

Post autor: DawidWarchoł »

Witajcie,ziomkowie.Irytuje mnie ta misja w jaskini,ponieważ przy wyjściu z niej jest chyba 24 konnych,a w ostatniej próbie miałem 6 piechurów z lancą,9 wojowników,4 lekkie jazdy i 2 łuczników i po bitwie został mi 1 wojownik,a wszyscy byli na głodzie i doszedłem do końca nimi i padli.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Nie martw się, nie każdemu podchodzi ta misja pod gusta. Są i tacy ziomkowie wśród nas, co tylko w wyobraźni się z nią uporali, a zwycięsko ostatniego oddziału nigdy nie wyprowadzili z czeluści podziemi. ;)

Odkopałeś niezwykle sędziwy temat. Przypomniałeś mi poza tym, jakim przerażającym językiem władałem przed pięcioma laty. To było niedopuszczalne! ;) I teraz ludzie to biorą i czytają. Ach, być gówniarzem rzecz prawdziwa.
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: DawidWarchoł »

Faktycznie,bo początek szedł mi bardzo dobrze,ale 2 armie na końcu dokopały mi,aż w końcu przeszedłem 20 minut temu tą misję z wynikiem:6 wojowników,1 lekka jazda,13 łuczników.Ale zauważ,że zdziwił mnie fakt,że gdy doszedłem do 8 włóczęgów,to lekka jazda wzięła mnie od tyłu i zabiła mi wszystkich lancerów.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Na tym polega czar tajemnic podziemi, gdzie różne krzyżujące się ścieżki, boczne korytarze mogą okazać się dla wojowników zgubą. Trzeba trzymać rękę na pulsie i nie dać się zaskoczyć - a nawet jeśli, to potrafić wyjść z potyczki zwycięsko. Mimo osłabionych sił. Częste zapisywanie gry zalecane. Tak jak dbanie o pisownię na forum, rozróżnianie "tą" od "tę" (tę misję, tą misją) czy nie zapominaniu o spacji po przecinku. ;) Estetyka wypowiedzi czyni i z pachoła zacnego rycerza. ^^
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: DawidWarchoł »

Oczywiście.Słuszna uwaga :usmiech:
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: DawidWarchoł »

Khelak,w grze miałem czasami taki myk, że kiedy robię pachołków, to moi zbrojni wykonują moje rozkazy zbyt późno, co prowadziło do nieprzewidywalnych i złych skutków. :( Albo miałem przypadek, kiedy to 8 rebeliantów pokonało 8 piechurów z lancą i to dziwnym trafem.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Nigdy nie przewidzisz, kto w starciu przeżyje, a kto okaże się kozłem ofiarnym. Zrównoważone siły żołdactwa mogą o ponad połowę wytrzebić swoich rywali, nawet jeżeli jeden oddział będzie w swoim szyku zwarty, a drugi zaatakuje go bezładną chmarą.

Był poruszany problem techniczny związany z nadmiernym szkoleniem jednostek z ratusza i idącym za tym wykonywaniem rozkazów. To żadną miarą nie jest wina leżąca po stronie gracza. Na przyszłość korzystaj z okazji zaspokajania potrzeb oddziałów (właściwie pustek w oddziałach) szkoleniem wojska poprzez warownię. Te grupy żołnierzy zostaną nieposkromione tak do czasu, aż przeciwnik je położy pokotem.

Nie wiem, czy najnowsze wydania gry również borykają się z opóźnieniem poleceń.
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: DawidWarchoł »

Dzięki za radę,Khelak.Będę pamiętał :wink:
ODPOWIEDZ